Neděle, 3 března, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Neziskovka Sea-Eye spustila petici, aby dostala zpět zabavené přívozní lodi pro migranty

Neziskovka Sea-Eye spustila petici, aby dostala zpět zabavené přívozní lodi pro migranty

Německá neziskovka k dovozu migrantů Sea-Eye (Mořské oko) spustila petici, aby od italských úřadů dostala zpět svůj migrační přívoz Alan Kurdi, který jim tento měsíc zabavili. Požadují také propuštění dalšího přívozu na migranty Aita Mari.

Alan Kurdi, jak už Voice of Europe referoval, dovezl 6. dubna do přístavu Palermo na Sicílii 150 ilegálních migrantů. Prováděl to i přes požadavek německého ministerstva cizinců, aby s těmito operacemi kvůli riziku šíření wuhanského koronaviru COVID-19 přestal. Posádka neodpověděla a ve své činnosti ve Středomoří pokračovala.

Posádka a jejich pasažéři byli při příjezdu umístěni do karantény. Krátce po zakotvení uzavřela Itálie kvůli nebezpečí šíření infekce pro migranty své přístavy. Pak 5. května Pobřežní stráž plavidlo zabavila s tvrzením, že má závady, které se musí opravit, jinak by byla loď i její pasažéři v ohrožení.

Avšak jelikož se ta loď plaví pod německou vlajkou, musí to být německé úřady, které určí, zda dodržuje bezpečnostní předpisy, nebo ne, a Němci tvrdí, že tam žádné porušení předpisů není. Pro-migrační skupiny si tudíž stěžují, že Italové ta obvinění vyfabrikovali jako záminku k zabavení plavidla.

Ve stejný týden italské úřady zabavily také další přívoz pro migranty Aita Mari provozovaný španělskou neziskovkou, která migranty dovezla do Palerma.

Alan Kurdy byli v posledních letech ve zprávách často, neboť provedl dovozy mnoha ilegálních migrantů, kteří překročili Středozemní moře z Libye do evropských přístavů. Sea-Eye tvrdí, že až dosud jejich plavidlo přivezlo 688 migrantů.

Mnozí činnosti Alana Kurdi zpochybňují s tvrzením, že hranice mezi prováděním údajné „záchranné mise“ a nápomocí s pašováním lidí je nejasná. Obviňují je ze sběru migrantů ve Středomoří, kteří tam byli dovezeni pašeráky, aby jim zařídili zbytek cesty, a jsou tudíž pomocníky kriminálních gangů.

Sea-Eye teď šíří petici na Change.org, aby přinutila italské úřady k návratu lodi a zrovna tak i Aita Mari, další lodi provozované pro-migrační neziskovkou, která je jim teď zadržena. Tvrdí, že jejich příští mise, kterou plánují na červen, je kriticky důležitá, protože ve středním Středomoří momentálně žádné „záchranné lodi“ nefungují.

Petice dále požaduje, aby Itálie a Malta zase pro migranty své přístavy otevřely i přes probíhající karanténu kvůli pandemii, a také říkají, že všechny členské státy Evropské unie musí migranty brát, a ne jen ty země, co jsou na středomořské pobřeží.

V době psaní tohoto měla petice skoro 1 500 signatářů.

By Michael Lord 21 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/italy-ngo-sea-eye-starts-petition-to-get-their-migrant-transports-back/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x