Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home Nezařazené Nízké mzdy i důchody jsou daní za praktikování socialismu (kriz)

Nízké mzdy i důchody jsou daní za praktikování socialismu (kriz)

Českem stále hlasitěji rezonují rozzlobené hlasy pracujících lidí, kteří jsou hrubě nespokojení s nízkou mzdou i hlasy důchodců, kterým se velice nelíbí jejich žebrácké almužny za celoživotní dřinu.

Všichni se snaží najít viníka tohoto stavu a vysvětlení, proč pár kilometrů od jejich domova, za hraniční čarou směr západ, mají stejně výkonní občané svých zemí za stejnou práci odměnu třikrát až čtyřikrát větší, stejně jako vyplácené důchody. Kde je chyba? V čem je rozdíl?

Na toto téma velmi rádi řeční čeští odboroví bossové, marxističtí ekonomové, ale i představitelé socialistické vlády. Nejčastějším vysvětlením z jejich úst je Klausova tunelizace, ODS a Kalouskovy reformní škrty. To je prý hlavní příčina současné bídy pracujících i nedostatku důchodců. Nejhlasitěji takto křičí pohrobci ROH a sockomanda z Lidového domu, kteří k tomu přidávají ještě údajně malou regulaci pracovního trhu, parasitismus daně zatajujících podnikatelů či chamtivost buržoustů vykořisťovatelů. Kdyby se nekradlo a netunelovalo, mohli bychom mít platy jako na Západě. Že korupce, a následné rozkrádání i tunelování, plyne hlavně ze socialistických zásahů do svobodného trhu praktikující regulátoři „skromně“ opomíjejí.

Podle jejich ideálního světa by bylo nejlepší, kdyby soudruzi mohli všem soukromým zaměstnavatelům nařídit, aby mzdu navýšili dle představ odborů a kde na to vezmou je přeci jejich věc. Kdo na to nemá ať nepodniká, hotové – sociálně vyřízené. Potom přijdou i jistoty a prosperita, protože bohatý zaměstnanec roztočí svými útratami kola eurosocialistického „kapitalismu“ a konečně přijdou zářné zítřky. Jen zapomínají, že potom asi nebude mít kdo vyplácet ani ty mrzké mzdy současnosti.

Je však opravdu velmi zajímavé, že tito novodobí bolševici zapomínají na historii jen málo vzdálenou, když jejich hlavní činností bylo rozdávání vánočních kolekcí a řazení průvodu na 1. máje. Tenkrát jim tak nějak nevadilo, že československý dělník robotuje ani ne za desetinovou mzdu západoněmeckého soudruha a domácí důchodce nemůže jezdit dovolenkovat na Kanáry jako ten z Bonnu, neboť na to nenašetří ani kdyby celý rok nejedl a navíc jej tam bdělý lidový komisař ani nepustí.

A zde je jádro problému, které se opět povedlo socialistům propagandisticky vytěžit do posledního zrnka. Hnusní jsou Klaus, Kalousek a Topolánek, ale že za tu současnou bídu může 40 let komunistického zmaru je prý dnes už jen vyčpělý anachronismus. Vždyť tady pětadvacet let budujeme ten volný trh evropského vzoru a vymlouvat se na bolševika je směšné. Už dávno jsme měli Německo, nebo alespoň Rakousko, dohnat a předehnat! 

Jenomže v zaslepení rudými brýlemi si někdo jen těžko uvědomí, že honit někoho v nadupaném Mercedesu starou, ojetou a neudržovanou škodověnkou 120 L můžete třeba 100 let a stejně jej asi nedojedete… To musíte ten auťák nejdříve zmodernizovat, přestavět, totálně předělat. A to se s naší společností bohužel stále nepodařilo, neboť zaostalost komunistické stodvacítky byla tak obrovská, že sotva držela pohromadě, natož aby byla schopna natolik zrychlit, že by mohla s kapitalistickým Mercedesem držet tempo, natož jet rychleji.

A nejhorší důsledek uvedeného je fakt, že ani dnes u nás ta krásná nadupaná auta stále nevyrábíme, ač se nás o tom Sobotka, Středula a Mládek snaží přesvědčit. My tady jen otrocky montujeme kvalitní vize německých inženýrů za hrst rýže, kterou oni tuto nádeničinu ohodnocují. I to jsou důsledky komunistického hospodaření a postavení, do kterého jsme se celospolečenským rudým úpadkem dostali.

Největším paradoxem doby však je, že noví socialisté se v národohospodářském sociálním inženýrství praktikovaném za bolševiků vidí a slibují nám lepší platy i důchody, které by nám měli přijít opět po cestě řízeného státního socialismu, do kterého se zamilovala i celá slavná EU. Větší daně, větší přerozdělování, „více státu – více adidas“! K blahobytu se prodaníme, proregulujeme, prozákonujeme, provyhláškujeme, prodotujeme. Tak zní heslo doby.

Politicky korektně se však mlčí i o tom, že už tak malé mzdy jsou ještě více kráceny i pro to, že stát už dnes bere více jak 50% hned při výplatě. Mlčí se o tom, že z toho zbytku sebere na už jednou zdaněném příjmu dalších 15 – 21% za DPH při každém nákupu, vezme si daň spotřební či další daně a poplatky a daňovému nevolníkovi tak zůstane opravdu čistého jen asi čtvrtina jím vyprodukované a zaměstnavatelem placené hodnoty.

To jsou všechno prvky stále přežívajícího socialismu, který však dnes ještě povyšuje majitel hnutí ANO z postu ministra financí na korporátní fašismus, neboť k výše uvedeným sociálně demokratickým ekonomickým mantrám notně, a už zcela veřejně, přidává koření oligarchismu, což vydává za pokrok a spásu. Tedy už se nekrmí jen vyvolená partaj a její přisluhovači, ale přímo určení jedinci, kteří si nakonec kúpí všecky.

Takže pokud čekáte na nějaké vyšší mzdy či důchody zvýšené o více jak 40,- Kč měsíčně, jste naivní. Socialistický systém totiž přeje jen erárnímu lupu a jeho přisluhovačům. Zeptejte se na mzdy odborového bosse, vysokého státního úředníka nebo na důchod bývalého náčelníka StB, doplněný rentou za „službu vlasti“.  

 Psáno pro a více na: pravyprostor.cz         (diskuse bez registrace)

Související články:

Milí ekonomové, peníze vám zamotaly hlavu

Živnostníci, stále (toho) nemáte dost?

Totalitární tendence: „Západ“ před zrušením bankovek


Autor: Karel Kříž |
úterý 13.10.2015
8:30
(poslední aktualizace:
úterý 13.10.2015
8:25)
|
karma článku:
20.98
|
přečteno 
458 x

Líbil se Vám tento článek? Přidejte si blogera mezi oblíbené a my Vám pošleme e-mail, když napíše další článek


Bloger přidaný. Seznam oblíbených blogerů

Přidej k oblíbeným

Karel Kříž vyšlo na:

Nízké mzdy i důchody jsou daní za praktikování socialismu (kriz)

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x