I přes krach amerického „exportu demokracie“ bývalý prezident Barack Obama teď říká, že americká administrativa je teď odhodlána prosazovat vládu zákona, píše sloupkař Magyar Hírlap Péter G. Fehér.
Ve včerejším interview bývalý americký prezident Barack Obama zdůraznil, že nová washingtonská administrativa je odhodlána prosadit vládu zákona globálně a že to znamená pokračování ideologických ideálů prosazovaných za jeho prezidentování.
Odkazy na vládu zákona se teď stávají nástrojem politické šikany proti jakémukoliv trendu, který se odchyluje od levicově liberální ideologie, odporuje masové ilegální migraci, vytváření etnicky smíšené společnosti, perzekucím křesťanů, genderovému nadšení, rušení tradic a rozbíjení národní identity.
Všechen ten binec byl vynalezen v izolaci od reality – od stolu – jako byla vymyšlena komunistická ideologie, diktatura proletariátu a světová revoluce, podle níž se pracující třída může dostat k moci jedině násilím.
A to, co vidíme dnes, je jen to, že všechno tohle se zase opakuje, jen název toho teroru se změnil z diktatury proletariátu na vládu zákona, k níž se její vynálezci upínají stejně zoufale, jako se jejich bolševičtí předchůdci upínali ke komunistické ideologii.
Před desítkami let dotlačilo patologické přijímání levicové teorie svět na pokraj třetí světové války. Na Kubě, těsně u Spojených států, se náhle objevily sovětské rakety středního doletu.
Washington kolem ostrova zorganizoval námořní blokádu, aby zabránil dovážení nových zbraní do této komunistické země. Sovětský svaz z toho vycouval, nařídil stažení svých raket a krize byla zažehnána.
To je asi vše, co mezinárodní veřejností o událostech z té doby ví. Avšak za scénou celé sovětské komunistické vedení zuřilo, že v posledním okamžiku, v extrémně napjaté situaci na pokraji jaderné války museli přijmout pragmatické rozhodnutí, místo aby pokračovali ve světové revoluci. Na ten nucený ústup pohlíželi jako na provinění vůči komunistické ideologii. Viděli to jako porážku v internacionálním třídním boji.
Současný levicově liberální binec začíná být nebezpečný, když se dostává do stejných situací na ostří nože, protože místo praktických zájmů mohou činit rozhodnutí čistě na základě ideologie a v ničem se při ochraně a šíření těch svých „hodnot“, co si sami vynalezli, od komunistů neliší.
Varovným signálem je např. to, že ta nová americká administrativa, ještě ani nezasedla, ale už před pár dny vyšla studie admirála Charlese Richarda, šéfa amerického strategického velitelství, a ta ve své první části vytyčuje to, jak jadernou válku s Ruskem vidí jako realistickou možnost.
Toto poselství lze těžko interpretovat jakkoliv jinak než vytyčení levicově liberální vojenské doktríny americké Demokratické strany. Tento koncept se zakládá na skutečnosti, že Rusko představuje pro Ameriku potenciální hrozbu jaderné války.
Na základě stejné logiky v roce 1962, koukneme-li se na to reverzně, riskoval Sovětský svaz III. světovou válku. A jako by toho bylo málo, nový americký prezident Joe Biden v těsném závěsu za touto studií oznámil, že jeho země už nebude zavírat oči nad ruskými zločiny.
Skutečné riziko vyvěrá právě z washingtonské touhy, podobné ideologii světové revoluce, na globalizaci jejich vlastního levičáckého modelu demokracie. Za Obamova prezidentství se ukázalo nesmírně jasně, že program, který běžel pod značkovým jménem „Export demokracie,“ je jen zástěrkou násilné ideologické transformace celého světa. Konečným výsledkem bylo ale naprosté selhání.
February 09, 2021
editor:DÉNES ALBERT
author:PÉTER G. FEHÉR
via:MAGYAR HÍRLAP
Zdroj: https://slovnik.seznam.cz/preklad/anglicky_cesky/bludgeon%20