Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Nová řecká vláda přistupuje k zaškrcení migrace

Nová řecká vláda přistupuje k zaškrcení migrace

Nová řecká konzervativní vláda usiluje o zavedení přísnější migrační kontroly, kdy tvrdí, že její kapacita ubytovávat příchozí migranty se pořád zhoršuje.

Člen nově vládnoucí Demokratické strany Giorgos Koumoutsakos předchozí levicovou vládu obvinil, že migranty brala, přičemž nic moc nedělala, aby se pak migranti posílali zpět do Turecka v rámci paktu podepsaného mezi Evropskou unií a Tureckem, hlásí Kathimerini.

Během minulého týdne dorazily stovky migrantů na řecké ostrovy Lesbos a Chios, kde jsou přijímací centra pro migranty už přecpaná. Podle těchto novin přijal Lesbos během jediného měsíce 2700 migrantů.

Další ostrovy jako Samos jsou v ještě horší situaci, kdy jedno přijímací centrum určené k ubytování jen 650 lidí v současnosti obývá přes 4 000 migrantů.

V řeckých migračních táborech se stala velkým problémem zločinnost a násilnosti. Minulý týden napadl v neblaze proslulém uprchlickém táboře Moria 15letý Afghánec tři další migranty, z nichž jednoho zabil a dva další zranil.

Také obyvatelstvo tohoto ostrova vyjadřuje nespokojenost s tímto táborem.

Loni varoval vůdce komunity na Moria Nikos Trakellis, že místní mají „těchto obyvatel už dost a chystají se vzít zákon do vlastních rukou. Pokoušíme se místní komunitu opevňovat, abychom uchovali vše, co se ze zbývající sociální soudržnosti uchovat ještě dá.“

Odhaduje se, že na různých řeckých ostrovech v Egeidě žije 22 700 migrantů, kdy 42 procent pochází z Afghánistánu a jen 11 procent ze Sýrie.

Tento týden měl řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis schůzku s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, aby prodiskutovali otázku migrace, přičemž obě strany souhlasí s prosazováním smlouvy mezi EU a Tureckem.

Mitsotakis řekl, že Řecko bude podle této dohody posílat větší počet migrantů zpět do Turecka a dodal, že země na frontové linii jako Řeckou nesou nejtěžší břímě, což považuje za nespravedlivé.

Řecko dříve ostatní státy EU vyzývalo, aby se s ním podělily o toto břímě a nové žadatele o azyl si přebíraly, ale prozatím nebylo žádného pro celou EU platného koncensu dosaženo.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Aug 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/30/new-greek-government-moves-to-clamp-down-on-migration/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x