Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené Nové bruselské spiknutí euro impéria - Britové budou hlasovat o referendu k...

Nové bruselské spiknutí euro impéria – Britové budou hlasovat o referendu k EU

Šéfové Evropské unie spřádají plány na jednotné „Ministerstvo financí“, aby dohlíželo na daně a výdaje po celé eurozóně se 17 národy.

Tento návrh předložený Hermanem Van Rompuyem, presidentem rady EU, by byl jasným signálem k už novým „Spojeným státům evropským“ – s Británií ponechanou na vedlejším jízdním pruhu.
Plán vyvstal, jelikož evropské vlády zoufale se snažící zachránit před kolapsem euro včera v noci přišly s novou bombastickou zprávou, když jim zdroje Mezinárodního měnového fondu řekly, že druhé vykoupení Řecka z dluhů už neproplatí.

Včera v noci také vyšlo najevo, že britské podniky kašlou na bruselské vyhlášky, aby dočasným zaměstnancům poskytly práva plně zaměstnaných, přičemž tenhle vzdor vede řetězec supermarketů Tesco.

Mezi tím si David Cameron zkouší poradit se zítřejší rebélií Toryjských poslanců při hlasování o uspořádání referenda o britském členství v EU.

Ministři očekávají, že 60 nebo 70 poslanců se vzepře vedení partaje a podpoří volání po referendu, přičemž někteří z rebelů tvrdí, že konečné číslo bude až 100 hlasů – asi třetina této parlamentní strany.

Včera v noci zdroje z okolí britského premiéra tvrdily, že nařídí všem Toryjským poslancům, aby hlasovali proti referendu.

Pan Cameron, který se včera osobně vložil do úsilí o přesvědčení poslanců, aby podpořili vládu, se dostal pod těžký tlaků od svých kolegů z kabinetu, aby zkusil tuto revoltu zklidnit nabídkou ústupků nebo jim nabídnout nějaké alternativní východisko. Zdroje říkají, že pár parlamentních soukromých sekretářů – tj. nejnižší příčka na vládním žebříčku – by mohlo rezignovat.

Plán na jednotné ministerstvo financí se v Bruselu včera vynořil, jelikož ministři financí Evropy zkoušeli najít cestu z krize, která eurozónu pohltila. Plnohodnotný záchranný plán by mohl stát kolem 1,75 bilionu liber.

Britské zdroje řekly, že pan Van Rompuy, o kterém si myslí, že má blízko k německé vládě, navrhl plány na „ministerstvo financí“, které by sídlilo buď ve Frankfurtu nebo v Paříži. EU už má své „ministerstvo zahraničí“, které vede Baroness Ashton, bývalá britská labouristická vládní uřednice, a to sídlí v Bruselu.

Zdroj z koalice řekl The Sunday Telegraph: „Jsem si dobře vědom argumentů z Bruselu a odjinud ve prospěch jednotného ministerstva financí. Dostali bychom se mnoho rychlostní integrace Evropy“

Během několika následujících dní by měly proběhnout série schůzek o krizi eurozóny, jichž se zúčastni vůdci členských států EU.

Na ty však včera v noci padl stín, jelikož vysoce postavené zdroje z Mezinárodního měnového fondu soukromě naznačily, že tento už není svolný k dalšímu vykupování Řecka, jehož ekonomika má neskutečný dluh asi 232 miliard liber.

MMF spolu s EU a Evropskou centrální bankou vyhodnocují řeckou dluhovou krizi a jejich společná zpráva ze včerejška naznačuje, že věřitelé by mohli odsouhlasit ztrátu až do 60 procent při řeckém bankrotu.

Jakýkoliv náznak, že MMF nebude součástí nového vykupování Řecka by mohl na trzích zažehnout paniku a krizi eurozóny zhoršit.

Torijští euroskeptici mezi tím argumentují ve prospěch „repatriace“ pravomocí od EU do Británie včetně Agentuy pro pracovní předpisy, která loni uvalila roční náklady 1,8 miliardy liber, což představuje riziko pro 28 000 dočasně zaměstnaných lidí, kterým je mezi 16 a 24 lety. Tesco jednoho dodavatele požádalo, aby využil děr v zákoně, které umožňují, aby pracovníci byli z práce „vyřazeni“.

Zatímco pan Cameron vede tento týden tažení za neutralizaci Toryjské rebelie, tak Nigel Farage, vůdce UKIP, naznačil, že jeho strana by mohla nestavět do příštích voleb své kandidáty proti poslancům, kteří hlasují pro referendum.

Není tu ovšem nebezpečí, že by pan Cameron ztratil toto nezávazné hlasování. Může počítat s hlasy téměř všech liberálů a s téměř celým blokem 258 labouristických poslanců.

V sobotu byli toryjští rebelové mezi mluvčími na shromáždění za referendum o EU „Peoples pledge“ ve Westminsteru. Byl mezi nimi i David Davis, bývalý stínový ministr vnitra, který EU nazval „rodícím se superstátem“.

Původně vyšlo na telegraph.co.uk převzato a opraveno z nwoo.org

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x