Pondělí, 22 dubna, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Nový pokrokový, levicově liberální globalistický starosta zve Sorose zpět do Maďarska

Nový pokrokový, levicově liberální globalistický starosta zve Sorose zpět do Maďarska

Prvním opatřením, které nový, levicově liberální pokrokový, globalistický starosta Budapešti přijal poté, co byl zvolen, bylo povolit Středoevropské univerzitě George Sorose (CEU), aby směla dále zůstat v maďarské metropoli.

Loni CEU naplánovala přemístit své studijní programy na akademické tituly do Vídně, když maďarská vláda v roce 2017 schválila zákon, který vyhlásil, že tato univerzita už nesmí vydávat americké diplomy vedle maďarských.

V neděli maďarské opoziční strany, které stmelily koalici, úspěšně v místních volbách v několika městech porazily stranu Fidesz, kdy největší dopad to má v maďarské metropoli v Budapešti. Ty strany, které v minulosti byly jedna s druhou v ideologickém sporu, se teď stmelily do jednoho celku, aby těsně v několika místních volbách porazily stranu Viktora Orbána.

Bývalého starostu Budapešti Istvána Tarose nahradí Gregely Karacsony ze strany Zelených.

Karacsony slíbil, že v maďarské metropoli zavede několik změn.

Podle zprávy Financial Times je jednou z jeho hlavních priorit požádat Středoevropskou univerzitu Geogre Sorose, aby v Budapešti zůstala.

Středoevropská univerzita liberálních umění je univerzitou založenou proslulým globalistou a krajním levičákem Georgem Sorosem a v poslední době přenesla už většinu své činnosti do Vídně, když byla donucena legislativou schválenou Fidesz ke stěhování.

Vláda Viktora Orbána na Sorose a jeho univerzitu pohlíží jako na propagandisty myšlenek, hodnot a politik, které jsou v rozporu s idejemi, hodnotami a politikami maďarské neliberální demokracie.

Orbán už mnohokrát Sorose obvinil, že zneužívá svých miliard, aby Evropu zaplavoval migranty stejně jako k propagandě neo-marxistické ideologie po celém kontinentu.

Teď po několika maďarských obecních volbách už tři miliony z deseti milionů maďarských občanů žijí v oblastech, kde má v rukou místní správu levicová opozice.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 22 October 2019

Photo: MTI

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/10/budapests-new-left-wing-globalist-mayor-invites-soros-back-to-hungary/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x