Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home NWO Globální oteplování Nový výklad Mayského kalendáře ukazuje, že konec světa konečně nastane tento víkend

Nový výklad Mayského kalendáře ukazuje, že konec světa konečně nastane tento víkend

Jako by rok 2020 už nebyl dost hrozný sám o sobě, máme ještě vědátory jak z oboru klimatologie spřádající hoaxy na téma dne zkázy, pověry a povídačky.

Rok 2020 je opravdu pekelný rok. Nejenže jsme zažili globální pandemii, která moc nevypadá, že by ztrácela páru, nýbrž tu máme i sociální nepokoje, řadě lidí se náhle přímo před očima vypařilo živobytí, ekonomiku hroutících se majetkových hodnot, mračna kobylek, sopečné výbuchy, hurikány a ohromné ohnivé bouře.

Pokud si myslíte, že by to mohlo směřovat k blízkému Armageddonu, kdo by se vám mohl divit?

Ale podle některých konspiračních teoretiků na Twitteru Mayské proroctví o kataklyzmatickém konci světa, které mělo přivést svět k drtivému konci 21. prosince 2012, bylo ve skutečnosti chybně interpretováno- takže teoretici tohoto kalendáře teď poukazují, že Mayský den zkázy by údajně měl nastat tento nebo příští týden.

V sériích tweetů, které byly mezitím vymazány, vědec Paolo Taglaoguin napsal:

„Kdybychom postupovali podle Juliánského kalendáře, tak jsme technicky vzato v roce 2012. Počet dnů ztracených kvůli přechodu na Gregoriánský kalendář je 11 dnů. Za 268 dní používání Gregoriánského kalendáře (1752-2020) krát 11 dnů = 2 948 dnů. 2 948 dnů / 365 dnů (za rok) = 8 let.

To znamená, že přidáme-li chybějící dny, tak by k očekávané Mayské apokalypse mělo dojít 21. června 2020.

21. června bude shodou okolností v Africe, na Středním východě a v Asii ten vzácný jev zatmění slunce s ohnivým kruhem, k němuž dojde těsně po letním slunovratu.

V roce 2012 někteří konspirační teoretici tvrdili, že dnem konce světu bude 21. prosinec. Avšak toto tvrzení bylo naprosto falešné a odvozené z dezinterpretace dávného Mayského kalendáře.

NASA při vyvracení tohoto tvrzení prohlašovala:

„Tento příběh začal tvrzením, že Nibiru, údajná planeta objevená Sumery, se blíží k Zemi.“

„Tuto katastrofu původně předpovídali pro květen 2003, ale když se nic nestalo, tak den zkázy přesunuli na prosinec 2012 a spojili ho s koncem cyklů pradávného Mayského kalendáře při zimním slunovratu 2012 – tudíž ten předpovězený den zkázy 21. prosinec 2012.“

Tato kosmická agentura předtím rovněž vysvětlovala:

„Pro jakákoliv tvrzení o katastrofě nebo dramatických změnách v roce 2012, kde je nějaká věda? Kde jsou důkazy? Pro tato fiktivní tvrzení neexistuje nic, ať už jsou založena na knihách, filmech, dokumentech nebo internetu, nemůžeme změnit jediný fakt. Neexistuje žádný věrohodný doklad pro tvrzení pronesená na podporu neobvyklých událostí, které by měly nastat v prosinci 2012.“

Samozřejmě lidi baví spřádat různé hoaxy na téma dnu zkázy, pověry a povídačky, ať už je to odvozeno od francouzského astrologa a lékaře Nostradama nebo od eschatologie monoteistických náboženství jako Judaismus, křesťanství nebo islám.

Jak ve své knize Smysl konce poukázal spisovatel a literární kritik Frank Kermode, lidé takové povídačky o Dni zkázy konstruují, protože tyto plní základní a dost uspokojující účel.

My lidé máme rádi dobrý příběh a jakýkoliv dobrý příběh vyžaduje základní pořádek slohové práce skládající se z počátku, průběhu a konce. To se vztahuje do velké míry na naše životy, stejně jako na svět kolem nás.

Kemode rovněž poukazuje, že představa doslovného konce historie, jak jej předjímají apokalyptické povídačky, vždy sloužila jako pokus dát vyprávění vnitřní řád a pocit smyslu pro otázku smyslu lidské existence.

Ale ekologické katastrofy, geopolitické konflikty a pandemie z letošního roku nám jasně ukazují, že samotná představa, že globální katastrofa možná je, není zase tak moc záležitostí apokalyptické víry jako spíše otázka zdravého rozumu, a ty vědecké konsensy navíc ani nepotřebujeme.

by Tyler Durden

Thu, 06/18/2020 – 18:00

TwitterFacebookRedditEmailPrint

Authored by Elias Marat via TheMindUnleashed.com,

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/new-reading-mayan-calendar-suggests-end-world-weekend

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)

9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x