New York Times na Bidenovu administrativu naléhá, aby k boji proti nezávislým médiím na internetu rozjela Ministerstvo pravdy
The New York Times u Bidenovy administrativy lobbuje, aby k cenzuře nezávislých médií rozjela ‚Ministerstvo pravdy‘.
V články nazvaném, ‚Jak by Bidenova administrativa mohla pomoci s řešením naší krize reality,‘ Kevin Roose z NYT cituje „experty,“ kteří Bidenovu administrativu vyzývají, „aby dala dohromady úkolové síly napříč různými mocenskými orgány k boji proti dezinformacím a domácímu extremismu, které by vedl někdo jako ‚car určující realitu‘.“
Rolí „cara reality“ by bylo vést „centralizované úkolové síly, které by mohly koordinovat jednotlivé strategické reakce“ na informace na internetu, které odporují povídačce mainstreamu včetně článků považovaných za „konspirační teorie.“
„Tyto úkolové síly by také mohly pravidelně radit s technickými platformami a tlačit na strukturální změny, které by společnostem pomohly řešit jejich vlastní problémy s extremismem a dezinformacemi. (Např. by mohly formulovat výjimky pro „bezpečná útočiště“, která by platformám dovolovala sdílet data o QAnon a dalších komunitách konspiračních teorií s výzkumníky a s vládními orgány tak, aby to nebylo v rozporu se zákony o soukromí.) A ta by se stala drápem na spáru reakcí federální vlády na tu krizi reality,“ konstatuje článek.
Summit.news referuje: „Ajéje, Ministerstvo pravdy. Čekal jsem ho,“ reagoval na to Raheem Kassam.
Ač se srovnávání s Orwellem v těchto záležitostech už stalo dost klišé, tak je asi nejpříhodnější.
V této knize Ministerstvo pravdy v Oceánii rozhoduje, co je „pravda“ bez ohledu na to, jaká je skutečnost, a uplatňuje svůj monopol na realitu i falsifikací povahy historických událostí.
Ministerstvo pravdy tohoto mocenského monopolu zneužívá i k tomu, aby redefinovalo i samotné slovo „pravda“ podle pravidel Newspeaku, takže „pravdou“ se stává cokoliv, co vláda schválí jako verzi událostí v daném okamžiku.
To, k čemu ti „experti“ citovaní New York Times zatím vyzývají a to, co Orwell ve své knize vylíčil, je natolik podobné, že dokonce i Kevin Roose přiznává: „Zní to poněkud jako anti-utopie.“
Ale jestli „konspirační teorie“ opravdu představují pro společnost smrtelnou hrozbu, kdo může za protlačování těch nejnehoráznějších dezinformací?
Jak už jsme rozsáhle dokumentovali, tak ty nejškodlivější „konspirační teorie,“ jako ty o neexistujících zbraních hromadného ničení Saddáma Husseina a na podporu „bojovníků za svobodu,“ což byli ve skutečnosti džihádisté v Libyi a Sýrii, vždy šířila média mainstreamu.
Ten korporátní tisk protlačující tyto dva oblbováky vytvořil konsensus pro válku, která vedla ke smrti statisíců lidí a k mezinárodní migrační krizi
Jedním z nejprominentnějších kanálů, které roztrubovaly tyto škodlivé klamy, byl právě The New York Times a stejně z toho pro něj nevyplynuly žádné důsledky.
Takovéto lži jsou také pro společnost daleko škodlivější, protože sítě mainstreamových médií mají největší platformy, a ty zesilují pokřivené platformy sociálních médií a ty sdílí jeden s druhým ten zavedený konsensus, což znamená, že u toho není téměř žádný prostor pro otázky nebo debatu.
Kdyby skutečně existoval „car reality“, který je opravdu nezávislý, tak by taková média měla velké potíže, protože celý smysl jejich existence se točí kolem překrucování reality.
February 3, 2021 Niamh Harris