James Delingpole – The New York Times referuje, že rozvojový svět opouští zeleně poskvrněné US podporované instituce globálního bankovnictví a obrací kvůli financování infrastruktur k Číně.
Podle New York Times;
Američtí diplomaté jsou rozčileni, že tucty zemí – včetně Nepálu, Kambodže a Bangladéše – se houfně hrnou, aby se přidaly k nové čínské bance investic do infrastruktur, což je potenciální rival Světové banky a dalších finančních institucí podporovaných Spojenými státy.
Najít důvod této vzdorovitosti není těžké: Ekologistické priority Západu jim blokují přístup k energii.
Podpora pro tuto novou Asijskou banku pro investice do infrastruktur a pro její agendu volného kapitalismu daleko překračuje za hranice rozvojového světa. Všechny asijské a významnější ne-asijské země s výjimkou Japonska a Ameriky souhlasily s přistoupením k této bance s tím, že zemím jako Austrálie byla v nové instituci nabídnuta vůdčí role.
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček
Zdroj: wattsupwiththat.com
Čtěte také:
- US oficiálně podléhají v bitvě o Čínou vedenou investiční banku
- Evropští „spojenci“ Ameriky opouští Obamu a přidávají se k Čínou vedené infrastrukturní bance
- De-dolarizace pokračuje, jelikož Rusko usiluje o členství v AIIB
- Cancún: 100 miliard dolarů na boj s klimatem?
- Největší konference OSN v dějinách byla propadák