Do druhého zářijového příspěvku jsem pro vás vytipoval rozhovor s automobilovým designerem a politologem nebo články, které vás blíže seznámí s čínským online tržištěm Aliexpress či technologií blockchainu.
Pro Liberální institut jsem připravil další díl měsíčního ohlédnutí. Píšu tam nejen o tom, jak se lidé učí žít s roboty.
Politolog Tomáš Lebeda poskytl serveru Deník.cz rozhovor, ve kterém věcně, bez zbytečné hysterie odhaluje nebezpečí pramenící z Babišových vizí.
„Je tam extrémně nebezpečná kumulace reforem. Když to shrneme, tak si Babiš přeje redukci poslanců z 200 na 101, zrušení Senátu, zavedení jednokolového většinového systému do sněmovny, zrušení krajských zastupitelstev a snížení počtu ministerstev.“
Český automobilový designer Otto Fabri, jehož kariéra je spojena s automobilkou Tesla, mluvil se serverem iHned.cz o budoucnosti elektromobilů a automobilové dopravy vůbec. V rozhovoru si přečtete, proč se automobilky vyrábějící spalovací motory do výroby elektromobilů moc nehrnou. Nebo v čem se liší design elektromobilu od klasického. A také proč není pro Česko prozíravé soustředit se jen na to, aby se stalo dodavatelem lithia.

Technologie blockchainu, která je základem virtuální měny Bitcoin, může být obrovskou příležitostí pro Česko, píší novinář Jan Klesla a ekonom Aleš Michl.
„Můžeme tak mít na blockchainu postavené placení lepší než Švédsko, můžeme mít ověřování listin a podpisů a být dál než Estonsko. Nebo třeba registr vozidel, daňové registry, nebo třeba nabídky a poptávky volných pracovních míst.“
Blockchain FTW! Více na Lidovkách.
8 let starý článek o historii komunikace a získávání informací. Sami můžete posoudit, co se změnilo.
10 historických omylů, které nenávratně poškodily ekonomiku. Škoda, že je to pouze stručný výčet bez širších souvislostí a vysvětlení.
Můj oblíbenec Matt Ridley (Racionální optimista™) přednáší na konferenci Google Zeitgeist své důvody, proč věří, že díky technologickému pokroku lidstvo směřuje ke světlejším zítřkům. Do češtiny otitulkované video zde.
Michal Altair Valášek podrobně o Aliexpressu. Vše, co jste o čínském online tržišti chtěli vědět, a báli jste se zeptat. <reklama>Nezapomeňte, že s Plnou Peněženkou můžete získat z každého nákupu na Aliexpressu až 5 % zpět.</reklama>