Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home EKONOMIKA O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší.

Prezident Německého institutu pro ekonomický výzkum (DIW) Marcel Fratzscher varoval, že „posilování“ populistické pravice v Německu by mohlo bránit masivním vlnám imigrace do země.

Toto tzv. varování přichází v době zoufalé paniky německého politického mainstreamu před lavinovým vzestupem pupulistické strany Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech, i přestože úplně všechny strany mainstreamu se snaží je voličům odcizit jako politické „vyvrhele“.

Takové úsilí teď však zjevně kolabuje, když tato strana už 19procentní podporou v popularitě dohnala největší německou vládní stranu – levicové Sociální demokraty kancléře Olafa Scholze.

Podle zprávy od Handelsblatt propadají určití ekonomové v zemi z neustálého růstu této strany panice, když četní členové DIW vyjadřují hrůzu, že tím skončí dlouhý pochod této země ke skalnímu progresivismu.

Fratzscher v rozhovoru s touto publikací varoval, že nárůst podpory AfD by vedl pro tuto zemi k „ekonomické zkáze“, kdy tvrdí, že jakékoliv „další posilování pravicově extremistických sil“ by ublížilo imigraci do této země.

„Pokud se bude otevřenost a tolerance nadále vytrácet, tak budou německé společnosti čím dál méně schopny obstát v globální konkurenci,“ tvrdil tento šéf DIW.

Jak přesně si myslí, že takové varování odradí voliče AfD, zůstává nejasné, když jedna z hlavních platforem této strany je dostat masovou imigraci do této země pod kontrolu.

Fratzscher není jediným ekonomem rozčíleným současným stavem, kdy i jiní mluví o negativních ekonomických dopadech, jaké by na Německo mohlo mít, když čím dál více lidí začne zpochybňovat tzv. „otevřenou společnost“.

To, o čem tito ekonomové v článku nediskutují, je dopad samotné německé otevřené společnosti v kombinaci s radikální zelenou politikou a s pro-ukrajinským postojem, který díky rychlému růstu nákladů na energie způsobil průmyslu v zemi katastrofální škody.

Situace v zemi je teď tak špatná, že panují obavy, že by ji mohla postihnout trvalá deindustrializace, když se pro omezení těchto nákladů nic neudělá a firmy začnou prchat do zahraničí.

„Nebezpečí deindustrializace nelze jen tak zavrhnout,“ uvedl koncem loňského roku jeden vůdčí průmyslník. „Své infrastruktury dostatečně neobnovujeme, stavíme toho málo a dostatečně neinovujeme. Ti nejdůležitější konkurenti – jako USA a Čína – nás předbíhají zleva, zprava.“

Začátek formuláře

Bernd von Jutrczenka/picture alliance via Getty Images

PETER CADDLE

10 Jun 2023

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2023/06/10/german-economist-warns-rise-of-populism-will-hinder-immigration/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x