Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY Objevil se velký zádrhel s vakcínou na kovid, většina Evropanů, včetně nemocničního...

Objevil se velký zádrhel s vakcínou na kovid, většina Evropanů, včetně nemocničního personálu, ji odmítá dostat

Ne všechno jde podle plánu na největší globální rozběh toho, co je údajně nejdůležitější vakcínou za století, a není to jen narůstající nedůvěra ve snahu dávat kovidové injekce rozběhnuté v rekordně krátkém čase v USA s neočekávaným přívalem alergických reakcí k vakcíně Pfizer/BioNTech (a teď Moderna), který se může ukázat být katastrofální pro široké přijetí, pokud vědci nebudou schopni přijít na to, co to způsobuje, když FDA tolik spěchala se schválením a také proto, jak jsme včera referovali, se vědci kvapně snaží identifikovat potenciálního pachatele, který ty alergické reakce vyvolává.

Situaci ještě zhoršuje to, že Evropa v neděli rozběhla ohromnou vakcinaci proti COVID-19 ve snaze udržet pandemii koronaviru na uzdě, ale ještě více Evropanů než Američanů je skeptických k rychlosti, s jakou byla vakcína otestována a schválena a zdráhají se tu injekci dostat.

Ač Evropská unie zařídila kontrakty od výrobců léků včetně Pfizer, Moderna a AstraZeneca na celkem více než dvě miliardy dávek a stanovila si cíl během příštího roku naočkovat všechny dospělé, tak to vypadá čím dál více jako vzdušný zámek, jak ukazují nedávné průzkumy o tom, že místo obyvatelstvo vyjádřilo „velkou míru zdráhavosti“ vůči očkování v zemích od Francie po Polsko, když mnozí jsou zvyklí, že vývoj vakcín trvá desetiletí a ne měsíce.

„Nemyslím si, že by během historie byla nějaká vakcína, která by byla otestována tak rychle,“ řekl Ireneusz Sikorski, 41, když se svým dvěma dětmi vyšel z kostela ve středu Varšavy.

„Neříkám, že očkování by se nemělo provádět. Ale nebudu testovat neověřenou vakcínu na sobě nebo na svých dětech.“

Chytré: proč podstupovat riziko očkování, když ho mohou podstoupit jiní, což vede ke stejným výsledkům.

Průzkumy v Polsku, kde je nedůvěra ve veřejné instituce vysoká, ukazují, že očkování plánuje necelých 40 % lidí. Co je horší, jak o tom v neděli referovala Reuters, jen polovina zdravotníků z varšavské nemocnice, největší v zemi, podepsala, že jim tu injekci mohou dát. A když vakcíně nevěří ani doktoři, tak si člověk může být jist, že ji širší populace odmítne.

Situace je podobná i v jedné z nejtvrději postižených zemí Evropy, Španělsku, kde 28letý zpěvák a hudební skladatel German shrnuje široce masově rozšířenou skepsi mezi obyvatelstvem a proto zatím plánuje počkat.

„Nikdo mně blízký COVID-19 neměl. Já jasně neříkám, že neexistuje, protože spousta lidí na to umřela, ale prozatím bych si vakcínu nevzal.“

Křesťanský pravoslavný biskup v Bulharsku, kde 45 % lidí říká, že si injekci dát nenechá, a 40 procent plánuje, že počká, jestli se nebudou objevovat nějaké vedlejší účinky, což znamená, že jen 15% lidí je opravdu svolných, aby jim vakcínu v blízké budoucnosti dali, patří k té nepatrné menšině, co se týče přijetí vakcíny.

„Já jsem očkovaný proti všemu, co mohu,“ řekl biskup Tihon reportérům pod obdržení injekce, když v Sofii stál po boku ministra zdravotnictví. Mluvil o obavách před obrnou, než proti ní přišly v 50. a 60. letech vakcíny.

Je však jisté, že establishment vytrubuje, proč jsou ty vakcíny bezpečné i přes rekordně krátkou dobu vývoje (i když ani „vědci“ nedovedou vysvětlit, proč co je za tím vzepětím alergických reakcí na vakcínu) a tvrdí, že nová technologie za mRNA vakcínou je vším, co teď potřebujeme, když je to přesně tato nová technologie, co vyvolává takovou skepsi.

„Až se ohlédneme zpět za pokroky dosaženými v roce 2020, tak řekneme: ‚To byl okamžik, kdy věda opravdu udělala velký skok‘,“ řekl Jeremy Farrar, ředitel Jednotky klinického výzkumu na Oxford University, která je podporovaná Wellcome Trust. Oxford také v červnu dostal 750 milionů $ od Billa Gatese v rámci snahy tohoto miliardáře naočkovat svět proti kovidu.

Problém je jen v tom, že v Evropě zřejmě nikdo nebere vážně tato „vědecká“ zdůvodnění. Nezávislá průzkumná organizace Alpha Research řekla, že její nedávný průzkum poukazuje, že méně než jeden z pěti Bulharů z prvních skupin, kterým nabídli vakcínu, zdravotníci v první linii, farmaceuti, učitelé a personál pečovatelských domů, plánuje si to nechat dobrovolně dát.

Výzkum IPSOS z 15 zemí publikovaný 5. listopadu ukázal, že tehdy 54 % Francouzů by si nechalo dát vakcínu na COVID, kdyby byla k dispozici. V Itálii a ve Španělsku toto číslo bylo 64 %, 79 % v Británii a 87 % v Číně.

Od té doby se ale situace zhoršila a pozdější průzkum IFOP ukázal, že jen 41 % lidí ve Francii by si nechalo dát tu injekci. To znamená, že velká většina ne.

Francouzští zdravotníci tleskají Mauricette, 78leté ženě, poté, kdy obdržela první dávku vakcíny proti koronavirovému onemocnění od Pfizer-BioNTech v zemi.

Dokonce ani ve Švédsku, kde je důvěra veřejnosti v úřady absurdně a neočekávaně vysoká, a kde je všeobecná důvěra ve vakcíny, nejméně každý třetí říká, že si tu injekci dát nenechá: „Ani kdyby mi někdo za to dal 10 milionů euro, tak bych si to dát nenechala,“ řekla ve středu Reuters Lisa Renberg, 32.

Mezitím v paradoxním pokusu protlačit více podpisů přijetí – aniž by mu došlo, že to bude mít přesně opačný účinek – polský ministerský předseda Mateusz Morawiecki naléhal v neděli na Poláky, aby podepsali vakcinaci, když jim říkal, že na nich závisí dosažení komunitní imunity. Kritici přitom obviňují „nacionalistické vůdce“ Varšavy, že v minulosti zaujímali proti-vakcinační postoje ve snaze urvat si podporu konzervativců. No, počkejme a zkontrolujte tento přístup za řekněme 10 let a uvidíme, jestli to bylo správně.

Prozatím však čím víc evropské vlády tlačí na své obyvatelstvo, aby se nechalo očkovat, tím méně lidí ve skutečnosti to podepíše a co horšího, může být stažení vakcín na 100 % jisté.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, DEC 27, 2020 – 21:50

Zdroj: https://www.zerohedge.com/medical/major-covid-vaccine-glitch-emerges-most-europeans-including-hospital-staff-refuse-take-it

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x