Pondělí, 20 května, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Obrací se v Německu volební preference?

Obrací se v Německu volební preference?

Během uplynulého roku docházelo v Německu k vzepětí popularity Zelených, které bylo taženo, jak se mi to dařilo sledovat, určitým druhem protivládní vlny přicházející zleva, neboť Angela Merkel neustále packala vakcinační program a lidé už byli unavení z četných vln lockdownů.

Protesty po celém Německu, o kterých média spíše mlčela, se množily a na růst Zelených lze nahlížet jako na určitý druh prostého protestního hlasování proti existující vládě, tj. proti jen další Velké koalici Merkelové mezi její nominálně centro-pravicovou Křesťanskodemokratickou unií (CDU) a Sociálními demokraty (SPD).

SPD během funkčního období této vlády přišla o značnou část podpory a Zelení z toho měli prospěch. Už jsem v minulosti mluvil i o tom, jak Merkelová Zelené využívá jako bič v horní komoře parlamentu Bundesratu, aby německou politiku tlačila po dráze stanovené jejími pány v Davosu.

To vedlo jak ke ztrátě celonárodní podpory pro CDU, tak pro SPD, z čehož získávají Zelení, takže kvůli tomu teď voličská mapa v Německu už není v podstatě už o nic lepší, než je ten binec ve Španělsku či v Itálii.

A odtud, kde sedím, to vždy vypadalo, jako že tak to je podle plánu.

Problém je však v tom, že poté, co se letos celonárodně vyšplhali na skoro 28%, se podpora Zelených vrací zpět na zem, jelikož lidé začínají už poctivě sledovat, co opravdu zastávají.

Ti začínají být čím dál válkychtivější s podporou války na Ukrajině kvůli odporu k Rusku stejně, jako v poslední době mlčí ke konfliktu mezi Hamásem a Izraelem. Uvnitř je vedou intervencionisté a čím dál více neokonzervativci, i když pořád prodávají svou pacifistickou pověst. Tento rozpor je mezi německými voliči už zjevně dohání.

Je tomu tak proto, že Zelení, stejně jako Merkelová, jsou plně vlastněnou pobočkou agendy řízení davů Davosem, aby učinili svět bezpečný pro komunismus a Nový Zelený úděl, ze kterého je teď 593stránková předloha pro zákon EU, o který momentálně v Evropském parlamentu probíhá ideologická bitva, jelikož poslanci se hádají o takové ty typické věci jako definice slov a co je dostatečně ideologicky čisté a co není.

Je to problém „Slona a jezdce“ Jonathana Haidta rozehrávající se na politické úrovni.

Slon: Emotivní, s vlastním prožíváním, rychlý, automatický, intuitivní, ANIŽ by měl sebeuvědomění nebo sebekontrolu. „Je jen to, co vidíš.“ (Zúžený pohled.) Informuje o novotách, energetický.

Jezdec: Racionální, chápe sám sebe, pomalý, usilovný, analytický, MÁ sebe-uvědomění a sebekontrolu.  Často naslouchá právě slonovi (líný), činí rozhodnutí, snadno se unaví

V příspěvku pro mé patrony z 23. března jsem tehdy uvedl, že největším nepřítelem Nového Zeleného údělu jsou samotní Zelení.

Ta kulturní válka, která se teď mění na Hobbesovskou „válkou všech proti všem“ kvůli stupňování nesmyslných ideologií postavených na falešných premisách, jako člověkem spáchané globální oteplování, tu vřavu jen posilují.

W. B. Yeats to nazval narůstajícím super-vírem, ale právě kvůli tomu se EU nikdy nedočká zavedení svých vybájených Zelených investičních pravidel a určitě ne včas v tom časovém rozvrhu do roku 2030. Vzpomeňte si, že si myslím, že EU je posledním pokusem Západních oligarchů kolonizovat svět přes regulatorní nadvládu ve stylu Kalifornie.

Ty neustálé řeči o rozšiřování EU jsou o tom, jak uchvátit více zemí do svých regulatorních předpisů, aby přinutili více lidí dodržovat jejich standardy, což následně zvýší tlak na obchodní partnery, aby udělali to samé.

Je to zeleňácká Kalifornie na leninistických steroidech.

A pořád se bojím více než Nového zeleného údělu samotného, toho bince při jeho realizaci, jakmile ho dostanou do spárů lobbyisté. Bude to děsivě nafouklý kus hnijícího ovaru, o kterém běžní, fiskálně konzervativní němečtí voliči vědí, že ho nakonec budou muset zaplatit oni.

Takže uvážíme-li uvedené a to, že Zelení překročili vrchol čtyři měsíce před volbami do Bundestagu, který je už sám zombií institucí, jelikož Zelení mají díky Merkelové právo veta v Bundesratu, tak je možné, že se díváme na prudký obrat zpět v průzkumech, k němuž do časů skutečných voleb opravdu dojde.

Proč? Koukněme na volby na zemské úrovni.

Příští týden dojde k volbám v německé zemi Sasko-Anhaltsko. A čím více se blížíme k těmto volbám, tj. k prvním po řadě měsíců, tím jsou německé průzkumy zajímavější. Protože se až dosud neškodná Alternativa pro Německo (AfD) úspěšně dostala do pozice, aby ty volby vyhrála, což Merkelové velice ztíží dělat z nich pomocí kuloárních intrik okrajové vyvrhele, aby je nepustila do vlády.

Jedna věc je, když CDU získá nejvíce hlasů, ale je to úplně jinak, když po dvou volebních cyklech v Sasku, kdy se AfD upíralo místo u stolu, i když měly stabilní úroveň podpory na 23-25%, přesto před dnem voleb její preference letí nahoru.

Když je to tak, pokud AfD v těchto volbách vyhraje, bude to pro všechny ostatní strany drtivý úder, kdyby snad chtěli znovu zkoušet ten trik, jako v minulých kolech voleb, když se s nimi odmítnou i bavit. A to by mohlo být tím, co katalyzuje skutečné změny v průzkumech, které přijdou v říjnu.

Pořád trvám na svém, že AfD promrhala až dosud mnoho svých šancí, aby se stala nositelem standardu středo-pravice, jakou vyznává průměrný Němec. Pořád celonárodně trčí v žumpě pod kritickými 16%, i když SPD se už propadla na smetiště. Nedávné průzkumy ovšem dostaly celonárodní čísla do vzestupu z hlubin po Korona-apokalypse. A teď je třeba položit otázku, zda se chopí té příležitosti před nimi uhnout na kritickém rozcestí evropské historie před agendou Davosu a umístit se jako skutečná protiválečná, pro-německá strana střední třídy.

Ne, že bych se na to kvůli historii jejího vedení moc těšil, ale ukazuje se na tom, jak se politický rozkol mezi bývalým Východním a Západním Německem zvětšuje. Davos vždy protlačuje, aby v klíčových zemích pokaždé u kormidla stálo jen slabé vedení. A mně to připomíná, že situace v Německu se tím stala tak krásně neuchopitelnou, že by to mohlo Davosanům jejich nejlepší plány vykolejit.

BY TYLER DURDEN

TUESDAY, JUN 01, 2021 – 03:30 AM

Authored by Tom Luongo via Gold, Goats, ‘n Guns blog,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/did-greens-peak-too-soon-germany

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x