Středa, 22 května, 2024
Home Nezařazené Online rozhovor s lídrem Svobodných Vítem Jedličkou na denik.cz

Online rozhovor s lídrem Svobodných Vítem Jedličkou na denik.cz

DOTAZ: Myslíte, že máte šanci získat více než minule?

ODPOVĚĎ:Poslední volební potenciál podle průzkumu České televize pro Prahu dosáhl sedmi procent. Už v krajských volbách jsme v našem kraji v průzkumu pro Český rozhlas překonali hranici 5 procent. Evidentně existuje velké množství lidí, kteří naší stranu vážně zvažuji. Stačí, aby se přestali o svůj hlas bát.

DOTAZ: Dobrý den, můj dotaz se týká dotací, souhlasím s tím, že dotace narušují tržní prostředí. Pokud však ČR zůstane po vystoupení z EU v EHP a dotace budou zrušeny pouze u nás, v jiných zemích jako je např. Francie budou jejich výrobky stále dotované a díky volnému trhu prodejné i v Čechách, a to s ohledem na dotace zřejmě za daleko nižší ceny, než naše výrobky. Jak si chtějí s tímto problémem Svobodní poradit? Děkuji.

ODPOVĚĎ:Tak i tak se do několika let staneme čistými plátci do EU. I když budeme chtít nadále dotovat naše zemědělce, bude podstatně rozumnější to dělat na přímo a ne přes Brusel. Samotný fakt, že se vymaníme ze společné zemědělské politiky, bude pro české zemědělce obrovská úleva. Víte například, že si v ČR nemůžete zasadit novou vinici, protože nám došly kvóty?

DOTAZ: Dobrý den , pane Jedlička zajímalo by mě jaký názor mají Svobodni na cirkevní restituce . Děkuji za odpověď H. Pavlová

ODPOVĚĎ:Dobrý den, https://www.svobodni.cz/media/stanoviska-strany/1579-svobodni-odmitaji-cirkevni-restituce/

DOTAZ: Za Vašimi lídry nějak nevidím žádné úspěchy. Proč mi nejen vy, ale i váš program tolik připomínáte paní Bobo? Proč tak šijete do pana Babiše, který alespoň skutečně v životě něco dokázal? A myslím si, že dotace zmiňovat nemusíte, bere je každý zemědělec a pan Babiš by zcela jistě i bez nich nebydlel v garsonce…

ODPOVĚĎ:Možná byste si mohl přečíst životopisy naších lídrů a zjistil byste, že to jsou lidé velmi úspěšní ve svých oborech. S paní Bobošíkovou je to poněkud smutný příběh. Jistě si pamatujete, že nedávno tvrdila, že metelesku blesku pochází z estonštiny. U paní Drtinové zase přišla s tím, že oni jsou jediná strana, která se nebojí vystoupit z EU. To mi připadne velmi úsměvné. Ještě na jaře tvrdila, že vystoupení z EU nepřipadá v úvahu :) Jinak Vám velmi doporučuji již čtyři roky starou knihu našeho předsedy Petra Macha: Jak vystoupit z EU. S panem Babišem máme spor ohledně biopaliv. Pro něj jsou to stamiliónové příjmy ročně. Jak asi víte, tak značná část firem skupiny Agrofert je prodělečná, ale výroba biopaliv mezi ně nepatří. To je pro něj naopak dobrý obchod. Průměrnému motoristovi to ale zdražuje pohonné hmoty o 500 Kč ročně. On osobně prolobboval to, že čeští zákonodárci zvedli podíl biosložky v palivu ze 4 na 6 procent. Navíc lže o tom, že nám něco takového ukládá EU. EU nám pouze vytyčuje cíl do roku 2020 dosáhnout 5 procent. Svobodní jsou jediná strana, která proti tomu v minulosti protestovala. Pan Babiš neváhal a šel za Petrem Machem, naším předsedou, a neváhal se ho snažit zkorumpovat s tím, že Svobodným přispěje na kampaň, pokud vynechají zrušení biopaliv ze svého programu. Je vcelku smutné, když takovéto politické strany jdou do Poslanecké sněmovny s programem boje proti korupci.

DOTAZ: S jakým výsledkem byste byl po volbách spokojený, potažmo, jak vidíte skutečně reálné šance Svobodných?

ODPOVĚĎ:Jsem skálopevně přesvědčen, že pokud se nám nepodaří prorazit pětiprocentní hranici v těchto volbách, tak to zvládneme již v jarních volbách do Evropského parlamentu. Půjdeme tak ve stopách Strany za nezávislost Velké Británie (UKIP) vedené Nigelem Faragem. Ta zažila tento rok masivní úspěch a je na cestě stát se dominantní britskou stranou.

DOTAZ: Vážený pane Jedličko, měla bych dotaz. Nejsou letošní volby tak trochu zbytečné? Předpokládám, že si to nemyslíte, ale co vás k tomu přivádí? Slýchám to často od lidí v okolí. Není to jen přechodná fáze, že za pár měsíců máme čekat další předčasné volby? Děkuji za názor.

ODPOVĚĎ:Nechci být prorokem špatných zpráv, ale myslím si, že nové politické hnutí ANO přinese po volbách do politiky značný zmatek. Podle mě bude hrát podobnou roli jako Věci veřejné a nic dobrého to nepřinese. My se snažíme do politiky vrátit „politiku“, která z ní zmizela již před několika lety. Pevně věříme, že čas, kdy lidi omrzí politický marketing a prázdné fráze a začnou se více zajímat o skutečné politické myšlenky, přijde již brzy.

DOTAZ: Zdravím. Měla vaše strana nějakou předvolební kampaň? Pokud ano, jak zhruba vypadala?

ODPOVĚĎ:Disponujeme především penězi našich členů a příznivců. Na kampaň jsme nedostali desítky až stovky miliónů od státu. Proto možná naše kampaň není tak vidět jako u našich konkurentů. Přesto jsme našli dost peněz na stovku billboardů. Jsme čtvrtá největší strana podle příznivců na sociálních sítích a aktuálně většinu prostředků investujeme do kampaně a internetu. Naše kontaktní teamy každý den oslovují již déle jak měsíc voliče v městech nad 10 tisíc obyvatel. Diskutujeme také s voliči na veřejných setkáních. Jedno takové se koná zítra v Hradci Králové v Aquacentru od 20 hodin: http://hk.svobodni.cz/debata-pro-nerozhodnute-volice-svobodnych/ Velmi pěkně se také šíří náš předvolební klip, který najdete dole na naší volební stránce: http://volby.svobodni.cz/.

DOTAZ: Hezký den, pane Jedličko. Zajímá mě, z jaké ekonomické koncepce SSO přesně vychází. Je to liberalismus, či libertariánství ? A ještě bych Vás požádal o ohodnocení TOP 09. Nikdy mně nepřipadala příliš pravicová, spíše tíhnoucí ke keynesiánství. Je to důležité, protože stále mnoho lidí v mém okolí žije v iluzi a myslím i mnoho potenciálních voličů SSO, že se jedná o stranu pravicovou. Děkuji a přeji mnoho úspěchů :-)

ODPOVĚĎ:Je to trochu děsivé, že nás vláda TOP 09 a ODS zadlužila více než vlády socialistické. Navíc zvýšila nebo zavedla 20 nových daní, přestože slibovala, že daně zvedat nebude. Těžko říct, jestli TOP 09 vůbec někam tíhne. Spíše je to strana bez ideologie. Jinak naše oficiální zkratka není SSO, ale Svobodní. Svobodní jsou klasičtí liberálové nebo také libertariáni. Pojmy se do značné míry překrývají.

DOTAZ: Dobrý den, jakým způsobem by si podle programu Svobodných „přišli na své“ zdravotně postižení, lidé trvale odkázání na péči druhé osoby? Myslíte na invalidy? Nebudou při rovných podmínkách pro všechny tito „nerovní“ poškozeni? Děkuji

ODPOVĚĎ:Dobrý den. Invalidní důchody jsou příliš často zneužívány. Svobodní jsou pro spravedlivé a přesné posuzování nároků na invalidní důchod, aby jej dostali ti, kteří jej opravdu potřebují, ale aby se invalidní důchod nestával bezpracným příjmem pro někoho, kdo by si byl schopen vydělat vlastní prací.

DOTAZ: Dobrý den pane Jedličko, předně vyjádřím podporu Vám i Vaší straně. 1) jak chtějí Svobodní kompenzovat výpadek ze zrušenou silniční daň? 2) jak chtějí Svobodní kompenzovat výpadek ze zrušenou daň z nemovitosti

ODPOVĚĎ:Dobrý den. Oblastí, kde se dá šetřit, je skutečně hodně: http://www.svobodni.cz/snizte-schodek-statniho-rozpoctu. Díky zrušení přimíchávání biopaliv by se například významně zvedl příjem ze spotřebních daní u nafty, protože by u nás tankovalo více zahraničních motoristů. Celkově by se mírným snížením spotřební daně a zrušením biopaliv dalo dosáhnout zvýšení přijmu státního rozpočtu o několik miliard Kč. http://libinst.cz/data/studie.pdf

DOTAZ: Dobry den. Vase strana podporuje legalizaci „svarcsystemu“. Jak hodlate v pripade, ze by k ni doslo, nahradit vypadek prijmu z plateb socialniho a zdravotni pojisteni zamestnancu, ktere plati jak zamestnanec, tak i jeho zamestnavatel? Pokud by se vetsina zamestnancu rozhodla prejit na zivnostak, stat by prisel o znacne prijmy do rozpoctu, coz ve vasem programu nejak neresite. Diky

ODPOVĚĎ:Dobrý den. Máme vcelku akční plán na vyrovnání rozpočtu bez zvyšování daní. http://www.youtube.com/watch?v=5afSImS4ZOQ Co se týče toho, kde se dále šetřit, tak tady máte úplný přehled: http://www.svobodni.cz/snizte-schodek-statniho-rozpoctu/

Dobrý večer. Zajímalo by mne, co si myslíte o termínu hlasování. Díky státnímu svátku nás čeká prodloužený víkend a mnozí jistě budou někde na cestách. Čtu, že je zvýšený zájem o voličské průkazy. V tom asi chaos nastat nemůže, ale domnívám se, že se to promítne ve volebních místnostech – myslím tím na účasti. Kolik procent byste si celkově tipl?

ODPOVĚĎ:Naši voliči patří mezi ty zapálenější. Znám lidi, kteří kvůli nám pojedou přes půl Kanady, aby mohli hlasovat. Myslím, že bychom mohli na poslední chvíli přesvědčit nerozhodnuté voliče a pětiprocentní hranici překonat.

DOTAZ: Máte za sebou nějaký kariérní úspěch, pane Jedličko? Mě to zajímá.

ODPOVĚĎ:Dělám to, co jsem vždy chtěl dělat. Komentuji vývoj ekonomiky a komoditních trhů pro jednu z největších českých burzovních firem. Proto mě můžete často vídat ve večerních zprávách nebo pravidelně v Hospodářských a Lidových novinách. Jsem také docela hrdy na to, že můj projekt Reformy.cz dosáhl 10 miliónů zhlednutí videí na internetu. Myslím, že to přineslo významný posun v myšlení lidí v České republice. Když si pustíte tento seznam videí na youtube, tak Vám garantuji, že Váš pohled na politiku už nikdy nebude stejný. http://www.youtube.com/user/REFORMYcz?feature=mhee

DOTAZ: Dobré ráno. Co si myslíte o tzv. „kroužkovací metodě (zespodu)“. Může se to v nynějších volbách nebo v budoucnu skutečně projevit? Potažmo, pokud by vaše strana třeba uspěla, cítil byste se coby lídr kandidátky být tímto ohrožen? Děkuji za názor.

ODPOVĚĎ: My na rozdíl od jiných stran máme velmi silný systém vnitrostranické demokracie. O tom, kdo bude na prvních místech kandidátek, rozhodují nejenom všichni členové, ale také příznivci. Názory našich příznivců a naších voličů se většinou moc neliší, takže nedochází k významným posuvům na žebříčku díky kroužkování. Je dobré připomenout, že pokud si lidé nepřejí vykroužkovat lídra kandidátky, tak by mu měli také svůj kroužek udělit.

DOTAZ: Dobrý den. Máte v plánu, v případě postoupení do PS jít do koalice s některými stranami ???? Se kterými, a z jakého důvodu. Děkuji

DPOVĚĎ: Dobrý den. Současné strany v PS se svými programy příliš zásadně neliší. Pro nás je klíčové to, jestli se s nimi shodneme na základních otázkách: vyrovnaný rozpočet, nezvyšování daní, nepřijímání eura. Bez této shody na základních programových bodech by koalice neměla smysl.

DOTAZ: Zajímalo by mě, jestli si Svobodní zjišťovali jak by to bylo s případným vracením načerpaných miliard dotací z EU v případě našeho vystoupení z EU. Dále, by mě zajímalo, na kolik si Svobodní spočítali nákladnost našeho vystoupení z EU z hlediska zatížení našeho státního rozpočtu… Podělte se s námi o Vaše zjištění. dnes

ODPOVĚĎ: Do doby našeho vystoupení cca v horizontu pěti let se Česká republika stane čistým plátcem do rozpočtu EU. Naše vystoupení tedy přímo finančně českému rozpočtu uleví. Navíc již nebudeme muset z rozpočtu spolufinancovat nákladné projekty EU. Evropské dotace vracet neplánujeme. Jsou to totiž více než z poloviny peníze českých daňových poplatníků. Již dnes by bylo opustění EU výraznou finanční úlevou. http://machpetrmach.blog.idnes.cz/c/248535/

DOTAZ: Zdravím, doufám, že Svobodní přesáhnou tyto volby konečně hranici 5% a předvedou lidem, jak vypadá skutečně pravicová politika. Navíc, ČT i další veřejnoprávní instituce tak konečně budou chtě nechtě nuceny o vás informovat v mnohem větší míře než doposud, to už bude jen krůček k dalším volbám (nejen dík TV, ale i díky šikovnosti všech členů i příznivců a obratnosti v kampani – což se krásně dokazuje v aktuální předvolební kampani), ve kterých budou natolik zviditelněni před očima všech lidí, že další volby jistě vyhrají. Socialisti (včetně TOP09 i ODS) se nám všem pořád snaží vnutit myšlenku, že jsou tu pro lid, ale jejich program je naopak proti lidem a zdravému lidskému rozvoji, podnikání i žití. Nebýt tu Svobodní, kteří jako jediní nejsou proti tomuto a nedusili by nikdy občany státními (nejen finančními) požadavky ani přebujelou byrokracií, nemám koho volit, bohužel. Naštěstí tu však jsou. Sleduji probíhající kampaň a nestačím se divit, jak vyprázdněné jsou kampaně většiny stran, nehledě na jejich programy. To se, dle mého, nedá říci o Svobodných. Navíc, jsou všude vidět, vidím plakáty v okolních malých obcích i městech, na ulicích menších měst jsem potkával často stánky i dobrovolníky (spousta lidí je unešena z vašeho programu, ale pořád je tu část lidí, co Svobodné nezná, což je škoda), bylo vidět, že kampaň je dobře rozjetá a je znát že to celé stojí na dobrovolnících a hlavně na rozumných a chytrých lidech, kteří jsou schopni nejen věci vysvětlit, ale i zargumentovat, což jsem ještě na ulici u žádných stran jaktěživ nezažil (často jsou to totiž placení brigádníci, ale setkal jsem se i s politiky, kteří přehledem a znalostmi, či argumenty rozhodně nepřekypují, což je ostuda politika, ale těm často nejde o hlavou přemýšlející lidi). Ale ted’ tedy k otázkám. 1. Nemohu si pomoct, ale jak se blíží volby, cítím nervozitu těch velkých stran, zvláště ODS (i ANO), která, jak se mi zdá, má ze Svobodných strach. Mýlím se? Byla by s ODS, v případě úspěchu vás i jich, vůbec možná spolupráce, vzhledem k tomu co poslední týdny (a nejen ty) předvádí? Mohl byste odhadnout či trochu přiblížit počty příchozích členů (nejen z ODS) ke Svobodným? 3. Jak vidíte blízký vývoj Svobodných do budoucna vy sám a troufáte si odhadnout výsledek voleb i zisk pro Stranu Svobodných? Přeji úspěch nejen v nadcházejících volbách, ale i v těch evropských, kde Svobodní mají obrovský potenciál úspěchu (vzhledem ke krizi a blížícímu se krachu celé eurozóny i EU) a možnost, zařadit se k sílícím eurorealistickým řadám v Evropském parlemantu, jimž nejvíce vévodí UKIP. Omlouvám se za delší monolog, ale přesto děkuji za vaše odpovědi na mé otázky, jichž nakonec moc nebylo :) a ještě jednou přeji jen to dobré, včetně úspěchu v parlamentních volbách.

ODPOVĚĎ: Ano, je velmi zábavné sledovat, jak nás Andrej Babiš zmiňuje při každé možné příležitosti. Je vidět, že mu díky našemu programu zrušení povinného přimíchávání biopaliv ležíme hodně v žaludku. Podobně je to s ODS, jejíž politici jako pan Zahradil a pan Fajmon s oblibou diskutují na mém facebooku. Místo diskuze se ale často dočkám pouze urážek. Došly jim totiž argumenty. Máte pravdu, že v tyto volby cítím značnou podporu bývalých členů ODS. Ti k nám přímo nevstupují, ale fandí nám a finančně nás podporují. Což se hodí v době, kdy nedostáváme žádné státní příspěvky.

DOTAZ: Dobrý den, skládali jste jako kandidáti nějakou kauci, podepisovali nějakou přísahu věrnosti, nebo jak máte zařízeno, že mezi vámi nebudou přeběhlíci a budete hlasovat pro to, co pan Mach slibuje?

ODPOVĚĎ: Dobrý den. Naše strana má výhodu v tom, že je založena na myšlenkách a ne na kultu osobnosti. Díky neúspěchu v prvních volbách od nás také odpadli političtí kariéristé. To nám dává obrovskou vnitřní sílu. Díky vnitrostranické demokracii se na vrcholy kandidátek dostávají pouze lide, kteří mají důvěru všech členů a příznivců. Pravděpodobnost, že by tuto důvěru tito lidé zklamali, je poté minimální.

DOTAZ: Dobrý den, zajímal by mě plán Svobodných ohledně zrušení dotací. Souhlsím s tím, že dotace narušují tržní prostředí a ze zemedelské politice Francie mam kopřivku. Nevím však jaký plán mají Svoboní když dotace v ČR zruší, ale ČR zůstane po vystoupení z EU v EHP, takže se zde stále budou prodávat ty dotované výrobky z jiných státu unie, které budou s ohledem na dotace vysoce pravděpodobně levnější nežli ty naše výrobky. Co s tím? Je nereálné očekávat, že tím že vystoupíme z EU se dotací náhle zřeknou i všichni ostatní, nebdou potom naši výrobci ( a pouze naši) na společném trhu, tedy i v čechách znevýhodněni?

ODPOVĚĎ: Dobrý den. Všechno, co je dotované, nemusí být levnější. Stačí se podívat na České dráhy. Vidíte, že Student agency je schopná vydělávat na spojích, které předtím prodělávaly, ačkoliv byly dotované. Představte si, že by Němci dotovali ze 100 procent svojí zemědělskou produkci. Nebylo by hezké si jezdit pro jablka a hrušky zdarma na hranice? Kdyby to německé daňové poplatníky bavilo nás krmit, tak proč se tomu bránit? Každopádně máte pravdu, že zrušit systém zemědělských dotací je velmi citlivá záležitost pro české zemědělce a Svobodní nemají ve svém programu zrušení zemědělských dotací. V úvahu přichází jejich významné snížení. To bude vykompenzované významným snížením byrokracie a zrušením kvót EU na produkci.

DOTAZ: Dobrý den. Vyjmenujte tři podle vás nejzásadnější problémy v našem kraji a popište způsob, jak byste je řešil. Hezký den.

ODPOVĚĎ: Jedním z velkých problémů je náchodská nemocnice, jejíž stavba stále výrazně ohrožuje krajský rozpočet. Megalomaský projekt ČSSD a KSČM společně s krachem dotací EU na tento projekt by mohl kraj zadlužit na generace. To, jakým způsobem bylo stavěno sídlo kraje, je další pěkný příklad toho, jak politici neumějí a nechtějí zodpovědně spravovat naše finance. Je neskutečné, jak dlouho byli politici ODS schopni tajit smlouvu o dvacetiletém pronájmu, která je pro kraj evidentně nevýhodná. Svobodní si myslí, že všechny tyto smlouvy by měly být z principu veřejné. Hlavní problém je to, že celý kraj je závislý na milodarech z Bruselu. Daleko lepší by bylo z EU vystoupit a nechat peníze v kapsách lidí (40 mld. Kč ročně), abychom si o ně poté potupně nemuseli žádat.

DOTAZ: Dobrý den, jsem váš volič a podporovatel již od založení. Jenom mi vadí, že trošku zapomínáte na konzervatismus. Byl bych rád, kdyby svobodní šli cestou, kterou ve vládě prosazovala L.M Thatcherová….Nebála se nahlas říci, že radikální islám je hrozbou pro Evropu, že je potřeba omezit imigraci apod… V tomhle jsou svobodní trošku bojácní a myslím, že je to škoda. Děkuji za odpověď Ať se podaří těch 5%!!

ODPOVĚĎ:Dobrý den. Myslíme si, že politika multikulturalismu selhala. Nedávno to přiznala i německá kancléřka Merkelová. Schopnost společnosti pojmout imigranty s výrazně rozdílným kulturním a ekonomickým způsobem života je omezená. Všechno navíc zhoršuje v EU oblíbený sociální stát, který jednoduše naučí imigranty žít z dávek a aktivně se nezapojit do ekonomického života. O schopnost rozhodovat o imigraci jsme z velké části přišli díky Lisabonské smlouvě. EU teď tyto otázky řeší za nás. Pro nás je to jeden z důvodů pro opuštění EU. Na druhé straně nemáme nic proti islámu ani jinému náboženství. Myslíme si, že to je výlučně osobní věc, do které by stát lidem neměl mluvit.

DOTAZ: But who would build the roads?

ODPOVĚĎ: V překladu: Kdo by stavěl silnice? (Kdyby tu nebyla vláda) Strana svobodných občanů má minarchistický program. To znamená, že si myslíme, že by se stát měl starat o vnitřní a vnější obranu, o infrastrukturu a o ty co si nemohou pomoci sami. Ale někdy jsme také kritizováni za to, že ve svých myšlenkách nejdeme ještě dále a nenecháme například soukromé společnosti, aby budovaly dálnice a silnice. Často mě tento pocit také přepadá, když vidím kolik miliard se prostaví při stavbě dálnic a daňoví poplatníci se tomu neumějí bránit. To by se soukromému investorovi nestalo. Další děsivý příklad je to, jak stát vybírá mýto. Výběrové řízení, které vyhrála firma KAPSCH, jsem pozoroval. Nikomu ve skutečnosti nešlo o to, aby se nějaké mýto vybralo, ale aby si z toho politici co nejvíce urvali. Bohužel, tak je to většinou, když lidé nerozhodují o svých, ale o cizích penězích.

22. 10. 2013 vyšlo na hradecky.denik.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x