Středa, 22 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Orbán: Pro multikulturalismus není v Maďarsku místo

Orbán: Pro multikulturalismus není v Maďarsku místo

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán vrátil úder svým západoevropským kritikům jasným prohlášením, že v jeho zemi pro multikulturalismus není místo.

Tato nová prohlášení pochází z interview Orbána s francouzským politikem Philippe de Villiersem a je součástí nově vydávané knihy – Vytrhl jsem nitku lží a celý frak se rozpáral – jak uvádí tiskové prohlášení kanceláře maďarského ministerského předsedy.

„Naše odpůrce nejvíce pobuřuje fakt, že v naší ústavě je napsáno, že Maďarsko má křesťanské kořeny; že v něm není místo pro multikulturalismus; že dítě má právo na matku a otce; a že náš národ má právo hájit své hranice – které jsou zároveň hranicemi Evropské unie,“ zjišťuje maďarský ministerský předseda.

Orbán rovněž říká, že mu dělá starosti štěpení Evropské unie až její potenciální rozpad, kdy si všímá toho, jak se Evropa dělí mezi ty, kteří se „islamizují“, a ty, kteří si přejí tomu vzdorovat.

„Jestli nás budou nutit, abychom přijali migrační pakt OSN nebo rozhodnutí Evropské komise, které nás tudíž začlení do jejich Západní politiky poddajnosti, tak nelze rozpad vyloučit,“ varoval.

Maďarská vláda byla establishmentem Západní Evropy opakovaně kritizována za její pohraniční politiku stejně jako za kampaň proti vlivu maďarsko-amerického levicově liberálního miliardáře George Sorose a jeho sítě neziskovek.

Tato kampaň proti Sorosovi uvedeného miliardáře už dohnala k přemístění Nadace otevřené společnosti do Berlína, přičemž se ještě pokouší přemístit část své Středoevropské univerzity z Budapešti do Vídně.

Nedávno členové seskupení Evropských lidových stran (EPP) v Evropském parlamentu, jehož je členem i Orbánova strana Fidesz, toto seskupení vyzývali, aby jeho stranu vyloučilo.

Výzvy za toto vyloučení přišly po mnoha hlasech z EPP hlasujících za spuštění řízení proti Maďarsku podle Článku 7, které by mohlo vést k potenciálním sankcím.

I přes tuto kritiku některých jiní Orbána vyzývají, aby se k nim přidal, včetně populistického rakouského vicekancléře a vůdce Strany svobody Heinze-Christiana Stracheho.

Také italský populistický místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini vyvíjí úsilí ukout s Orbánem stejně jako s konzervativní stranou Zákona a spravedlnosti (PiS) v Polsku, jíž Orbán také poskytuje podporu, silné vztahy.

Dean Mouhtaropoulos/Getty

10 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/10/orban-no-place-for-multiculturalism-in-hungary/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Americké zpravodajské služby se musí intenzivně zaměřit na diverzitu, rovnost a inkluzi, říká šéfka zpravodajství

Ředitelka Národního zpravodajství Avril Haines se minulý týden při slyšení před Zpravodajskou komisí Sněmovny vyjádřila o potřebě, aby se zpravodajské služby intenzivněji...

Most Popular

Německá levice protlačuje ‚pokrokový‘ volební zákon: Nejméně 50 % kandidátů strany musí být ženy a volební věk se sníží na 16 let

Německo by mělo vyžadovat „pokrokové“ seznamy kandidátů, na nichž bude nejméně 50 procent žen. Náhledový obrázek: Zákonodárci tleskají na...

‚Macron si vzal republiku jako rukojmí‘ – Francie upadá do chaosu a Marine Le Pen slibuje, že stane-li se prezidentkou, sníží důchodový věk

Poté, co Macron vnutil zvednutí důchodového věku z 62 na 64 let, řekla Le Pen, že bude-li zvolena prezidentkou, tak některým pracovníkům umožní...

Odsoudí EU s tím, jak se z Macrona stává plnocenný diktátor, odklon Francie od demokracie? Nepočítejte s tím

Macron sice hlasování o nedůvěře přežil, jeho penzijní reforma možná ale znamená začátek konce. Poté, co francouzský prezident Emmanuel...

Necelých 20 % amerických studentů si vybralo užitečné (STEM) diplomy

Po absolventech v oborech jako věda, technologie, inženýrství a matematika – zkratka STEM – je globální sháňka, obvykle je jich ale nedostatek. Mnohé...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x