Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace OSN zuří, neboť stovky do Evropy mířících migrantů byly na moři zastaveny...

OSN zuří, neboť stovky do Evropy mířících migrantů byly na moři zastaveny a vráceny do Libye

KÁHIRA (AP) – Libyjská pohraniční stráž v uplynulých 24 hodinách zachytila u středomořského pobřeží této země přes 400 do Evropy směřujících migrantů a vrátila je zpět do metropole Tripolis, uvedla v neděli agentura OSN pro migraci.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) tweetnula, že v soboty byly zachyceny tři čluny s 301 migranty a vráceni do Tripolisu. Dalších 105 migrantů ve dvou člunech zachytili v neděli.

Uvádí se, že většina migrantů byla převzata zádržnými centry v Libyi, kde panují „závažné obavy o jejich bezpečnost.“

Některým z migrantů se podařilo z míst vylodění uniknout, jelikož čluny se vrátily zpět na moře, uvedlo IOM.

„To je nepřijatelné, aby se s tím pokračovalo i přes opakované výzvy, aby se skoncovalo s vracením zranitelných lidí do zadržení a k zneužívání,“ řekla mluvčí IOM Safa Msehli.

Libye, která po povstání z roku 2011, jež svrhlo a zabilo dlouhodobého diktátora Muamara Kaddáfího, upadla do chaosu, se stala hlavním tranzitním bodem pro africké a arabské migranty prchající před válkou a chudobou do Evropy.

Většina migrantů podniká smrtonosnou cestu na špatně vybavených a nebezpečných gumových člunech. IOM předtím tento měsíc řekla, že úmrtnost migrantů, kteří se pokusili v minulosti překročit Středozemní moře, od roku 2014 přesáhla „chmurný milník“ 20 000 mrtvých.

V posledních letech uzavřela Evropská unie partnerství s pobřežní stráží a s dalšími libyjskými silami, aby tento příliv migrantů zastavily.

Skupiny lidských práv říkají, že tyto snahy ponechaly migranty na milost a nemilost brutálním ozbrojeným skupinám nebo je uzavřela do příšerných a přecpaných zádržných center, kde není dost adekvátního jídla a vody.

EU se letos shodla, na skoncování s operací proti pašerákům migrantů pouze s nasazením sledovacích letadel s tím, že místo nich nasadí vojenské lodi, aby se zaměřily i na dodržování všeobecně porušovaného zbrojního embarga, které se považuje za klíčové k utlumení neustávající libyjské války.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP/Getty

BREITBART LONDON

15 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/15/un-angry-after-hundreds-of-europe-bound-migrants-stopped-at-sea-returned-to-libya/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x