Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Papež František bude ve Vatikánu sloužit ‚mši za migranty‘

Papež František bude ve Vatikánu sloužit ‚mši za migranty‘

ROME — V pondělí 8. července bude papež František sloužit „mši za migranty“, aby připomněl šesté výročí své návštěvy na Lampeduse v roce 2013.

„Jako připomínku 6. výročí své návštěvy Lampedusy bude v pondělí 8. července v 11:00 h v Bazilice Svatého Petra Svatý Otec Papež František sloužit mši za migranty,“ uvedlo v pondělí vatikánské komuniké.

Oznámení této papežovy mše přichází jen pár dnů po významném střetu mezi italskou populistickou vládou a německou neziskovkou Sea-Watch, která se ilegálně vlámala na Lampedusu, aby zde vyložila 42 afrických migrantů, které vezla. Plavidlo této neziskovky bylo následně zabaveno a kapitánka lodi Carola Rackete byla uvězněna.

Vatikán uvedl, že této papežské mše příští týden se zúčastní asi 250 lidí, „mezi nimi budou migranti, uprchlíci a ti, kdo se věnují zachraňování jejich životů.“

Vatikán rovněž zdůraznil, že tato mše bude soukromá a nebude otevřená pro žurnalisty či jiné, kteří nebyli pozváni.

„Účast na této mši, jíž bude předsedat papež na svaté stolici Svatého Petra, bude jen pro ty osoby, které pozvala sekce migrantů a uprchlíků Dikasterie k propagaci integrovaného lidského rozvoje, které svatý otec organizování této akce svěřil,“ uvádí komuniké.

„Ač vatikánská média poskytnou z této mše živé vysílání, tak přítomnost tisku v této bazilice se nepředpokládá,“ dodává text.

„Svatý otec si přeje, aby tento okamžik byl připomínkou a dost možná i rozpomenutím se na to, kolik ubožáků ztratilo své životy při útěku před válkou a bídou a tím povzbudit ty, kteří za ně den za dnem bojují, aby vydrželi a ty migranty a uprchlíky doprovázeli a vítali,“ uvádí se v prohlášení.

Podobnou „mši za migranty“ papež ve Vatikánu sloužil už před rokem, aby připomněl páté výročí jeho návštěvy Lampedusy, což naznačuje, že pontifik si asi přeje z toho udělat každoroční výroční záležitost.

Františkovo upozorňování na migranty se stalo charakteristické pro jeho 6letý pontifikát, během nějž se snaží „změnit smýšlení“ o imigraci.

TIZIANA FABI/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

1 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2019/07/01/pope-francis-to-celebrate-mass-for-migrants-in-vatican/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x