Neděle, 21 dubna, 2024
Home Nezařazené Parlamentnilisty.cz: Rozhovor s předsedou Reformy.cz o české politické scéně

Parlamentnilisty.cz: Rozhovor s předsedou Reformy.cz o české politické scéně

foto z první konference klubu Reformy.cz

24.7.2011 21:26 – Občanské sdružení Reformy.cz provozuje stejnojmenný internetový server, který se hlásí k pravicovým liberálním hodnotám občanských svobod jednotlivce a co nejmenšího zasahování státu. Předseda sdružení Vít Jedlička velmi ostře kritizuje současnou koaliční vládu, která je podle něj parodií na pravici.

Web prosazuje politickou a ekonomickou svobodu. Podle Jedličky se snaží přinášet zprávy z České republiky a světa bez pokřivení, které provádějí média. Jde o libertariánský web se špetkou konzervatismu. Hlásí se ke jménům politických filosofů, jako jsou Frédéric Bastiat, Murray Rothbard či k britskému europoslanci Nigelu Faragovi a americkému politikovi Ronu Paulovi.

Vláda podporuje korporátní socialismus a zvyšuje daně

Současnou vládu vidí Jedlička velmi kriticky. „Vláda podporuje korporátní socialismus. Z peněz daňových poplatníků se podporují korporace, což je opak toho, co by měla ekonomicky liberální či pravicová vláda dělat. Například evropské, fotovoltaické a biopalivové dotace nejsou nic jiného než okrádání chudých a dávání těm bohatým, což není v souladu s liberálními či pravicovými myšlenkami. Levice naopak říká, že bude okrádat bohaté a chudým dávat, ale ve skutečnosti dělá úplně to samé – penězi daňových poplatníků si zajišťuje přízeň svých bohatých chlebodárců,” řekl ParlamentnímListům.cz Vít Jedlička.

„To, že chce Miroslav Kalousek zvyšovat daně, jde proti předvolebním slibům TOP 09 a je to i proti předvolebním slibům Petra Nečase. Oba dva varovali před tím, že zvyšování daní během krize by mohlo být velmi škodlivé. Ale oni to přesně dělají. Jsou to velmi škodliví politici. Nejenže nedělají škrty a úspory, které by dělat měli, ale navíc zvyšují daně. Kdyby se například jenom mírně upravila současná daň z hazardu, tak by se dalo jednoduše vybrat o deset miliard víc. To od ODS a TOP 09 ale nemůžeme čekat. Nejde jim o skutečnou reformu, ale udržují penězovody pro mocné a bohaté. Reformu jenom předstírají. Žádné rozumné
škrty nedělají a byrokracie mnohdy naopak bují,” říká Jedlička.


Tabulka, kterou sdružení Reformy.cz ilustruje pohyb výdajů státu vůči HDP během působení jednotlivých vlád ČR
Levice i pseudopravice typu ODS a TOP 09 chtějí podle Jedličky dělat to samé. Zvyšovat daně, zvyšovat přerozdělování, omezovat občanské svobody. Neredukují stát, aby lidem zbylo více peněz, ale naopak chtějí více peněz pro stát, aby peníze mohli přerozdělovat svým kamarádům v různých firmách.

Nečas nás podřizuje Bruselu

I v zahraniční politice je pro Jedličku Nečas a ODS velkým zklamáním. „Čekal jsem, že se ODS aspoň částečně vrátí k racionální obhajobě národních zájmů, ale nyní se děje pravý opak. V Senátu byl na stole Nečasův návrh na schválení Paktu stability, kde vysvětluje, že je třeba ho přijmout a že se nás netýká. Ten člověk ale lže, protože se nás to týká. Euro jsme nuceni přijmout bez našeho rozhodnutí, ale rozhodnutím EU, a pak bychom museli garantovat 180 miliard za krach eurozóny, který je nevyhnutelný,” říká Jedlička.

„Ten člověk by si zasloužil, aby mu lidé dali vědět, že jde proti všem principům, které ODS ještě před pár lety hlásala. Za každou cenu nás více podřizuje Evropské unii a podaří se mu nás i zbankrotovat, pokud tento Pakt stability projde. Existuje skutečně jen pár světlých výjimek poslanců a senátorů v ODS, kteří jsou proti,” dodal Jedlička.

Globalistická agenda knížete Bilderberga

K ministrovi zahraniční Karlu Schwarzenbergovi je Jedlička o ještě o něco kritičtější. „Jeho zahraniční politika je eurofilní. Je válečnická. Byl jedním z prvních, kdo podporoval útok obranné aliance NATO v Libyi a Jugoslávii. Již po mnoho let spolupracuje s neformálními nadnárodními globálními skupinami, jako jsou organizace kolem Davida Rockefellera,
pro kterého je budování neformální světové vlády celoživotní posláním. Schwarzenberg je členem Trilaterální komise založené Rockefellerem či skupiny Bilderberg. Schwarzenberg podporuje nebezpečnou globalistickou agendu světových elit,” říká o knížeti český libertarián.

Podle něj se o tom v médiích nepíše a proto na tuto věc Reformy.cz upozorňují. „Docela se nám to daří. Některá tato témata už se objevila v České televizi a naše videa jsou na českém youtube velmi populární,” dodal Jedlička.

Čeští zastánci globálního vládnutí

Mezi další české osobnosti, které jsou zapojeny v těchto snahách zavést Nový světový řád, patří podle Jedličky Jan Švejnar, který je bývalým spolupracovníkem Rady pro mezinárodní vztahy a členové Trilaterální komise Pavel Telička, Alexandr Vondra či Vladimír Dlouhý. Jedlička upozorňuje ale na to, že situace v ostatních evropských státech a USA není o moc lepší: „V západním civilizačním bloku se dostali k moci politici, kteří nehájí zájmy svých států, ale nadnárodních politických a finančních struktur. Podle toho také vypadají státní rozpočty a státní dluh jednotlivých států.”

Velká naděje na změnu je podle Jedličky vysoká podpora kongresmana Rona Paula americkou veřejností v kandidatuře na prezidenta USA v roce 2012. Ron Paul na tyto problémy desítky let v USA upozorňuje.

Havlova mediální aura

Jedlička zhodnotil i svůj vztah k současnému a minulému prezidentovi. V Klausově Centru pro ekonomiku a politiku mu před rokem a půl vyšel článek s názvem Kdo stojí za podvodem s globálním oteplováním.

K tématu: Klaus v projevu: Světovláda nás připraví o svobodu a občanství

„Postoj politiků k boji s globálním oteplováním je jako kompas, podle kterého se člověk může jednoduše orientovat na globální politické scéně. Al Gore a korporace okolo něj na strašení s globálním oteplováním pohádkově zbohatly. Václav Klaus je na správné straně barikády, proto ho podporujeme,” říká Jedlička.

Naopak Havel na rozdíl od Klause podporuje agresivní politiku NATO v Libyi, Iráku, bývalé Jugoslávii i Afghánistánu. Mimo to je také silným zastáncem evropské unifikace, globálního vládnutí a teorie globálního oteplování. „Je přesně na opačné straně barikády než my a všechny ty negativní věci se snaží podporovat silou neprolomitelné mediální aury, kterou okolo něj média vytvořila během sametové revoluce,” dodal nakonec Jedlička.

Autor: Lukáš Petřík vyšlo na parlamentnilisty.cz

Vít Jedlička je členem Strany svobodných občanů

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
26
0
Would love your thoughts, please comment.x