Free Porn
Pondělí, 24 června, 2024
Home Nezařazené Pašování zlata v Indii 7x vzrostlo a překonalo obchod s drogami

Pašování zlata v Indii 7x vzrostlo a překonalo obchod s drogami

Absurdní “Války proti zlatu”, kterou letos Indie rozpoutala, jsme si na této stránce všímali mnohokrát. Od toho okamžiku, kdy jsem o ní četl, mi bylo jasné, že když Indové své zlato chtějí, tak Indové své zlato budou mít. Nemůžete zlomit tisíce let tradice a kultury jen kvůli ignorantskému vrtochu pár byrokratů.

Reuters dnes vydalo článek, rozebírající rozsah toho, kam až indičtí pašeráci zajdou, aby přivezli peníze králů do země. K tomu patří jeho ukrývání pod oděvem, jeho polykání i natírání zlatých věcí šedou barvou. To, co je nejvíce znepokojivé, je to, kam až jsou úřady ochotny zajít, aby zastavily údajně svobodné lidi, co si nakupují cihly kovu. Od Reuters:

(Reuters) – Indičtí pašeráci zlata přijímají metody drogových kurýrů, aby obešli vládní zákaz dovozu tohoto drahého kovu, skrývají zlato v dovážených vozidlech a dokonce používají nosiče, kteří spolknou nuggety a zkouší je pronést letištní bezpečností.

Obchodníci i jednotliví zákazníci užaslí z předpisů, které byly letos uvaleny kvůli snížení velkého obchodního deficitu, a z rekordního cla na dovoz šmejdí po celé Asii, aby nakoupili zlato a pronesli ho zpět do země.

Srí Lanka, Thajsko a Singapur jsou nejnovější žhavá místa, jelikož úřady se vrhají na cestující z Dubaje, z tradičního zdroje pašovaného zlata.

Zastavte jednoho a vyroste druhý. Jako vždy.

Je znamením doby, že donašeči, kteří pomohou s razií na ilegální dodávku zlata, mohou v Indii dostat větší odměnu než ti, kdo pomohou chytit pašeráky kokainu či heroinu.

Protože právě tohle dává takový smysl.

„Letos po vládních restrikcích došlo k několikanásobnému nárůstu pašování zlata, takže narkotika za tím zůstávají pozadu.“

To naznačuje, že oficiální data ukazující rychlý propad nákupů zlata, který pomohl vyrovnat současný schodek na běžném účtu Indie, možná významně podceňují skutečnou velikost přílivu zlata.

Minulý týden Srí Lanka omezila množství šperků, které si mohou její obyvatelé vyvézt ze země, a bude zkoušet monitorovat, zda jej přivezli zpět. Pákistán v srpnu na měsíc zakázal veškeré dovozy zlata, jelikož se věřilo, že většina skončí propašovaná do Indie.

Indické přirážky na zlato se vyšplhaly na 130 USD za unci navíc k londýnské ceně kvůli propadu nabídky v porovnání s asi 2 USD za unci v Hong Kongu, Singapuru a v Thajsku.

V červnu na letišti v New Delhi nachytali pasažéra letícího z Dubaje s asi 755 gramy zlatých předmětů natřených na šedivo. Úředníci toho muže zastavili, jelikož jeho lepenkové krabice, které nesl, byly zatížené daleko více, než se zdálo normální.

Prostě geniální.

„Snažíme se zacpat všechny díry. Posílili jsme personál proti pašování a instalovali jsme detektory kovů do dveří,“ řekl zástupce celního komisaře SAS Navaz v jihoindickém městě Kochi. „Trávíme bezesné noci.“

Noci beze spánku, protože si občané chtějí koupit kousek žlutého kovu. To ale můžete mít ještě větší problém než zlato, frajeři.

Ve snaze s tím něco udělat celníci v Mubai nabízí informátorům o případech pašování odměnu až 50 000 rupií za kg zabraného zlata. Za kokain a heroin dostávají informátoři nanejvýš 40 000 a 20 000 rupií.

Celý článek zde.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: http://www.zerohedge.comMichael Krieger Liberty Blitzkrieg blog

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x