Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home POLITIKA Pentagon je podle Die Welt po úspěšném testu ruské hypersonické střely „v...

Pentagon je podle Die Welt po úspěšném testu ruské hypersonické střely „v panice“

Ruský úspěšný test jejich hypersonické střely ve formě kluzáku Avangard téměř určitě v USA rozpoutá plnocennou paniku jako porážka v závodech ve zbrojení, tvrdí německé noviny Die Welt. Jak už jsme tento týden uváděli, byla tato střela ve středu vypuštěna ze základny na jihu pohoří Ural a úspěšně zasáhla cvičný cíl na Kamčatce 3 700 mil (6 000 km) daleko.

Tento zkušební výstřel nejspíš vyvolá poplach u amerických zpravodajských analytiků a u činitelů Pentagonu „vyvolá paniku“, protože USA nemají nic, čím by se proti takové střele bránily, uvedl tento list, i přes skutečnost, že Rusko na této zbrani pracuje už od roku 2002, kdy se USA stáhly z Dohody proti balistickým raketám z roku 1972 a začaly vyvíjet obranu proti balistickým raketám. A letos už ruský prezident Vladimir Putin popichoval Západ tvrzením, že tato zbraň se začne nasazovat k vojskům už během „měsíců“.

Podle tohoto listu je tento test důkazem toho, jak se mezi USA a Ruskem „haraší zbraněmi“, neboť teď napětí mezi oběma supervelmocemi dosáhlo vrcholné úrovně od pádu Sovětského svazu.

Ač byl tento kluzákový nosič jaderných zbraní megatunové třídy předveden spolu s testy systémů střely SARMAT, tj. superrychlých samonaváděcích torpéd, křižujících střel poháněných palubní jadernou elektrárnou, se systémem vzdušných střel „Kinžál“ stejně jako s laserovými a hypersonickými zbraněmi jakožto novými přírůstky k ruským zbraňovým komplexům představen už v březnu, tak tyto noviny tvrdí, že jde o důkaz harašení zbraněmi, které mezi velmocemi nastalo s tím, jak americký prezident Donald Trump v říjnu oznámil, že jeho země se stahuje z Dohody o střelách středního doletu 1987.

Tím, co Avantgard dělá tak unikátním, je jeho manévrovací schopnost, neboť tento nosič neustále mění svůj kurz a výšku, když tak letí atmosférou po cik-cak dráze ke svému cíli, takže není možné lokalitu této zbraně předpovědět, jak to odhalil ruský ministr obrany Sergej Ivanov. Tato charakteristika zajišťuje, že cíl, k němuž taková hypersonická zbraň směřuje, zůstává až do konce téměř tajný, uvádí americký mozkový trust Rand Corporation.

Jak to vysvětluje Die Welt, ani americké radary ani protiraketové systémy NATO nejsou schopny Avantgard vůbec detekovat, natožpak zastavit, což vzhledem k americkému rozhodnutí stáhnout se z dohody o střelách středního doletu, je obzvlášť velký problém.

„Kvůli tomu musíte pokrýt tisíce mil, ne jen stovky,“ řekl šéfinženýr Pentagonu a bývalý šéf NASA Michael Griffin panelu expertů krátce před tím testovacím odpálením, když poukazoval, jak křivost zemského povrchu omezuje možnosti pokrytí radary, takže Západní pacifické pobřeží a ostrovy všude jsou radary nezajištěné.

„Není moc míst, kam lze radary umístit. A pokud taková místa najdete, tak oni z nich nejspíš udělají cíle,“ řekl Griffin.

Aby USA odpálení takových střel zjistily, tak budou nejspíš muset instalovat celou síť průzkumných senzorů do vesmíru. A aby ty poslední ruské testy nebyly úplně tím nejděsivějším, tak ruští inženýři utrousili, že i Čína provedla podobné testy.

„Čína za poslední rok vyzkoušela více hypersonických zbraní než my za celé desetiletí. To ale musíme změnit,“ uvedl.

Ač Pentagon zatím ve vývoji hypersonických zbraní zaostával, tak se teď usilovně snaží to dohnat. Agentura pokročilých obranných projektů tento týden odhalila, že se snaží o konstrukci chlazení super-přežhavených náběhových hran hypersonických nosičů při prorážení atmosféry, neboť i ona vyvíjí své vlastní hypersonické střely. Uvážíme-li, že smlouva o kontrole zbrojení New START mezi USA a Ruskem nejspíš vyprší v roce 2021, aniž by došlo k dohodě o obnovení, tak takový úkol bude nejspíš vyžadovat obnovenou naléhavost.

Podívejte se na video toho ruského testu níže:

by Tyler Durden

Sat, 12/29/2018 – 18:28

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2018-12-29/russia-officially-restarts-arms-race-first-successful-test-hypersonic-missile

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x