Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Po kolapsu španělské vlády potvrzeny předčasné volby

Po kolapsu španělské vlády potvrzeny předčasné volby

Po kolapsu španělské vlády oznámil ministerský předseda Pedro Sánchez, že země uspořádá předčasné všeobecné volby. Datum stanovil na 28. dubna a vypadá to, že v nich posílí populisté.

K těmto volbám dochází po kolapsu vlády vedené španělskou Socialistickou stranou pracujících (sociální demokracií), kdy vláda před dvěma dny prohrála hlasování o rozpočtu na rok 2019, hlásí El Pais.

Toto oznámení voleb přichází jen osm a půl měsíce poté, kdy se Sánchez ujal úřadu ministerského předsedy, a dojde k němu jeden měsíc před volbami do Eroparlamentu a před španělskými komunálními volbami, které mají obojí proběhnout v květnu.

Tyto voly se pro vládnoucí socialisty stanou tvrdou bitvou, jak ukazují loňské výsledky voleb v jižním regionu Andalusie, v němž si populistická proti masové migraci zaměřená strana VOX urvala dvanáct křesel v místním shromáždění a jedenáct procent hlasů – což je oproti 0,5 procentu hlasů v předchozích volbách.

VOX podpořila novou vládu tohoto regionu vedenou konzervativní Lidovou stranou (PP) spojenou s centro-pravicovými Ciudadanos, kteří s konzervativci uzavřeli dohodu o spolupráci.

Průzkumy ukazují, že PP jsou tvrdými rivaly Socialistické straně pracujících, kdy nedávný průzkum Celeste ukazuje, že obě strany se drží těsně spolu na 24 respektive 23 procentech.

Průzkumy také naznačují, že VOX dosáhla podobný růst preferencí jako v Andalusii celonárodně, takže se drží na devíti procentech.

Průzkum také naznačuje, že při stejné dohodě o spolupráci mezi PP, Ciudadanos a VOX jako v Andalusii by mohli ve španělském parlamentu dosáhnout jasnou 51 procentní většinu.

Europe Elects@EuropeElects

Španělský průzkum Celeste-Tel:

PSOE-S&D: 24%
PP-EPP: 23% (-1)
Cs-ALDE: 19% (-1)
UP-LEFT: 16%
VOX-ECR: 9% (+1)
ERC-G/EFA: 3%
PDeCAT-*: 2%
PNV-ALDE: 1%
PACMA-LEFT: 1%
EH BILDU-LEFT: 1%
CC-ALDE: 0.3%
BNG-G/EFA: 0.2%

+- v. January 2019

Field work: 1/02/19 – 7/02/19
Sample size: 1,100

 

Twitter Ads info and privacy

Takováto pozice by VOX v potenciální koalici udělila postavení dosazovatele vládců, takže to vypadá, že z problému masové migrace se stane vrcholná priorita.

Španělsko se poté, co italský populistický místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini loni zavřel přístavy neziskovkám vozícím do jeho země migranty, stalo hlavní vstupní branou přílivu masové migrace z Afriky.

JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images

16 Feb 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/02/16/spanish-snap-election-confirmed-after-govt-collapses/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x