Pátek, 19 dubna, 2024
Home NWO Globální oteplování Po světových válkách a studené válce je pro svět naplánovaná uhlíková obchodní...

Po světových válkách a studené válce je pro svět naplánovaná uhlíková obchodní válka proti všem, kdo si dovolí reálný průmyslový rozvoj

Podle hlavního časopisu globalistických elit Foreign Policy se „otvírá skvělá příležitost“, aby se USA s Evropskou unií pokrokově spojily k uvalení uhlíkových daní na celý svět.

Klimatická změna přichází, aby se podle ní světu diktoval globálních obchod

Jak hladiny moří rostou a bouře jsou čím dál zběsilejší, tak ty kontejnerové lodě z Číny musíme povinně vidět jako ohromný rozvrat.

BY JOSEPH CURTIN | NOVEMBER 16, 2019, 3:07 PM

Poté, co vichry studeného podzimu fičící kolem Hurikánu Sandy před několika lety přinesl ohromný nárůst velikých bouří na pobřeží New Yorku a New Jersey, zanechaly ty tehdejší škody ohromný otisk v představivosti veřejnosti. Restaurace s výhledem na oceán bičovaly vlny, na nájemních bytech se zaručeným nájemným a na historických majácích se navršily hromady trosek. New York City bylo celé dny ochromeno a asi 40 000 lidí zůstalo bez domova.

Ta dramatická zkáza si vysloužila 24 hodinovou pozornost médií, ale škoda pro mezinárodní obchod se moc neukazovala.

Je asi ještě důležitější, že prudký růst mezinárodního obchodu znamená značné ztížení zavedení nějaké skutečně účinné globální klimatické dohody. Tím, že se jako obchodní supervelmoc vynořila Čína, vznikl strach z tzv. „uhlíkového odlivu“, k němuž dochází, když náklady na vyhovění pokrokovým klimatickým politikám vyženou podniky, aby výrobu přesunuly za moře, kde jsou pokrokové uhlíkové brzdy rozvoje mírnější. Panuje hrůza, že když Evropská unie nebo Spojené státy přinutí pachatele zamoření prostředí životadárným uhlíkem platit za emise skleníkových plynů, tak ti prostě přesunou výrobu do Číny či jiných vynořujících se ekonomik, takže žádný čistý přínos pro nový lepší bezuhlíkový život nikdy nepřijde. Ale jestli to rozvinuté země nezačnou dirigovat, ty vynořující se ekonomiky na sebe samy diktát neuvalí.

Uhlíkové tarify si vysloužily mezi pokrokovými ohromnou pozornost na obou stranách Atlantiku, jako prostředek zamezení uhlíkového odlivu a k dosažení průlomu v zablokovaných mezinárodních klimatických diktátech. Takový pokrokový systém by měl zahrnovat uvalení tarifů na import ze zemí, které se nepodrobují globálnímu přídělovému systému uhlíkových emisí. Ale snahy o stanovení přeshraniční nápravy této zvůle narážely vždy na odpor.

Vzhledem k tomuto politickému vývoji stojí za to uvažovat o výhledu na koordinovanou dirigistickou iniciativu EU-USA, která otevírá další okno vynikajících příležitostí k zavedení přídělového systému na uhlík. Když to přichází ze dvou největších trhů světa, jehož ekonomiky vytváří zhruba polovinu HDP, ale společná přeshraniční uhlíková daň by představovala seismický posuv v mezinárodní diplomacii (směřující k energetickému feudalismu a skončení se zbytkem kapitalismu – v závorce redakční poznámka).

Z hlediska pokrokové EU je přínosnost společného dirigování světa jasná – odstranilo by to riziko odvety od Spojených států. Z hlediska USA by bylo hlavním přínosem vítězství solidní aliance pro boj v čím dál rozjitřeněních obchodních a geopolitických vztazích se svévolnou Čínou. Budou-li USA svou vůli dirigovat spolu s EU, tak by se z nich znovu mohl stát globální klimatický vůdce, zatímco budou-li postupovat sami, hrozí, že přeshraniční daně narazí na taktiky tvrdé ruky. Dalším ohromným přínosem spolupráce na iniciativě globálního přídělového systému na uhlík by bylo posílení transatlantických vztahů, které jsou podle mnoha komentátorů v krizi.

Read more: https://foreignpolicy.com/2019/11/16/climate-change-disrupt-global-container-shipping-trade-policymakers-take-note/

To uhlíkové přelévání je zelenými politikami vynucené vytrácení pracovních míst a únik podniků do zemí s nízkými náklady na energii (i v rámci EU do ČR, Polska aj., kde se nedodržují příkazy nařizující útlum uhlí).

Jestli jste ještě o „uhlíkovém úniku“ neslyšeli, tak tento údajný ne-problém v současnosti v Evropě pokrokové hodně trápí, takže je to nejspíš pro zavedení uhlíkového energetického feudalismu opravdu velký problém.

Navrhovanou reakcí Evropské unie na uhlíkový odliv je pokus o zdvižení ohromných tarifních bariér, aby se odstranily konkurenční nevýhody vytvářené jejich zbytečnými náklady zatěžujícími politikami zelených energií. Ale když se naposledy EU a USA pokusily o společnou aktivitu v uvalování uhlíkových daní, tak Senát odmítl schválit Zákon o energetické čistotě a bezpečnosti, který měl prezidentu Obamovi dát moc uvalovat na čínské dovozy uhlíkové tarify.

Když se Evropa později pokusila jednat sama, tak sám prezident Obama přistoupil k zablokování tohoto – protože výhled na evropskou uhlíkovou daň, která by postihovala i USA, byl až moc i na prezidenta Obamu.

Teď pokrokoví evropští vůdci sní o budoucím americkém prezidentovi, který je v klimatických záležitostech přinejmenším stejně radikální, jako byl Obama, takže by mohly krásně zneužít společnou ekonomickou moc USA a Evropy do té míry, aby znevýhodnili celý svět stejně, jako energeticky znevýhodňují vlastní průmysl, když uvalí svoji klimatickou ideologii (a energetický přídělový systém – tedy energetický feudalismus) na celý svět.

Ovšem, že je vám naprosto jasné, že evropští politici, aby svých monstrózních cílů dosáhli, by nikdy neuvažovali o vměšování do americké politiky, to mohou dělat jen Rusové.

Eric Worrall 

Guest essay by Eric Worrall

Že by ta válka s Čínou, v níž budou Američané bojovat do posledního Evropana, byla o feudální uhlíkový přídělový systém nad světem?

Zdroj: https://wattsupwiththat.com/2019/11/17/fp-proposes-a-joint-us-eu-climate-trade-war-against-china/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)

9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x