Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Popularita Žlutých vest ve Francii zas narůstá, zatímco protesty nabývají na síle

Popularita Žlutých vest ve Francii zas narůstá, zatímco protesty nabývají na síle

PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images)

16 Jan 2019

V období Vánoc podpora Žlutým vestám poněkud uvadla, ale nabývá znovu na hybnosti, jelikož průzkumy ukazují, že je podporuje téměř 70 procent francouzského lidu.

Výsledky zveřejněné průzkumovou firmou Elabe ukazují obnovení podpory tomuto hnutí s nárůstem z 60 procent na 67 procent po dalším víkendovém celonárodním protestu oproti 13 procentům těch, kteří jsou mírně proti tomuto hnutí a 12 procentům, kteří jsou k němu otevřeně nepřátelští.

Při rozkladu podle politické přízně, zůstávají největšími podporovateli Žlutých vest příznivci populistických stran jak na levici, tak na pravici.

81 procent příznivců Národní obrody Marine Le Pen řeklo, že stojí za tímto hnutím, a zrovna tak 88 procent příznivců krajně levicové strany Nepoddajná Francie vedené Jean-Luc Mélenchonem Žluté vesty podporuje. 54 procent Francouzů dodalo, že chtějí, aby každotýdenní protesty pokračovaly.

Přitom ta tzv. „Velká debata“ vyvolaná francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem není u francouzské veřejnosti zdaleka tak populární, kdy podle průzkumu jen 40 procent lidí říká, že se jí vůbec zúčastní, a 40 procent je přesvědčeno, že Macronova vláda s nejvyšší pravděpodobností na žádné návrhy slyšet nebude.

Sedm z deseti lidí ve Francii říká, že si nemyslí, že by ta „Velká debata“ jakkoliv změnila styl nebo metody Macronova vládnutí.

Macronova „Velká debata“ přichází poté, co Žluté vesty přišly s požadavkem, aby vláda schválila návrh na Občany iniciovaná referenda (RIC), což by občanům umožnilo schvalovat a odvolávat zákony, odvolávat funkcionáře ze zvolených úřadů a dokonce i upravovat Francouzskou ústavu lidovým referendem, což podle jednoho průzkumu podporuje 80 procent Francouzského lidu.

Minulou sobotu se „Dějství IX“ těchto protestů zúčastnilo kolem 32 000 účastníků a 100 jich bylo zatčeno. Hnutí Žlutých vest zažilo nejvíce zatýkání ze všech francouzských sociálních hnutí nedávné historie, kdy od počátku tohoto hnutí v listopadu bylo zatčeno přes 4 500 lidí.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/16/yellow-vest-popularity-france-surges-movement-fresh-momentum/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x