Tragická smrt Slováka v policejní vazbě v Belgii zdůrazňuje další pochybení Evropské unie
Belgická policie se ani po dvou letech vyšetřování nijak nepřiblížila vyřešení případu slovenského občana Josefa Chovance, který zemřel v policejní vazbě den poté, co byl zatčen na letišti Charleroi. Maďarský politický analytik Tamás Fricz se podíval na důsledky tohoto případu:
Teď, když o tom bylo zveřejněno video, je jasné, že belgická policie v letištním zádržném centru na letišti Charleroi jednala proti zmatenému Slovákovi Josefu Chovancovi brutálně.
Znepokojivé video ukazuje, jak policie oběti celé minuty mlátí hlavou o zeď, a pak na něm čtvrt hodiny klečeli. Poté se ten muž zhroutil a padl do kómatu, načež o tři dny později zemřel.
Lze jen těžko pochybovat, že Chovancova smrt je spojena s policejní brutalitou a že ta způsobila jeho smrt, která ho vytrhla jeho rodině tím, že ji přímo nebo nepřímo způsobila Belgická policie.
Tento příšerný incident hrůzně připomíná okolnosti smrti černocha George Floyda, která ve Spojených státech vyvolala povstání – a to hlavně jako důsledek činnosti hnutí Na černých životech záleží – které Spojené státy dohnalo na pokraj občanské války.
Měli bychom teď v Bruselu a v evropských metropolích spustil hnutí „Na středoevropských životech záleží?“ Protože v podstatě jsou ty dva případy identické.
Od Evropské komise se předpokládá, že bude garantem smluv EU, zvláště těch týkajících se lidských a občanských práv. A nejdůležitější věc mezi lidskými právy je ochrana lidského života.
Vypadá to, že do února 2018 docházelo na Charleroi k ohromnému porušování lidských práv, tedy necelých sto kilometrů o ústředí Evropské komise v Bruselu.
Možná, že se Belgická policie zase vrátila ke svým starým zvyků zacházení s černochy v jejich bývalých afrických koloniích? Určitě ne správným?
Nebo je to možná jen to hluboké opovržení a arogance vůči človíčkům ze Střední a Východní Evropy, která se na tomto letišti tak zřetelně předvádí?
A právě tady se hroutí celý ten předstíraný obraz a EU – kde je prý pořád zavedena demokratická tvorba rozhodnutí, přinejmenším v principu – jenže takto se předvádí jak nekonečně pokrytecká a z podstaty anti-demokratická instituce to je. Bohužel jedinou institucí EU, kterou z toho lze vyjmou, je Evropská rada, přinejmenším prozatím.
Máme tu Evropskou komisi, která neustále podle scénáře globálních elit – včetně George Sorose – útočí na Maďarsko na základě stupidních tisíckrát vyvrácených záminek.
Naproti tomu tu máme Charleroi, kde bylo občanovi Střední Evropy tím nejbrutálnějším způsobem upřeno právo na život a odpovědí EU je hrobové mlčení.
Ani se už nezmiňuji o dvojích standardech, protože to je jasně záměrná aliance a nepřejícnost spolku Západních a bruselských liberálů.
Kromě toho je nejspíš jen „malým“ problémkem to, že v době tohoto hrozného případu byl ministrem zahraničí belgické vlády Didier Reynders, který je teď shodou okolností eurokomisařem za Belgii a ten má v této Komisi na starost vládu zákona.
Je také jasné, že uvedená vláda to video znala, ale vůbec se k němu nevyjádřila. Je to nejspíš ta komise vedena Ursulou von der Leyen, která je při této ohavnosti chrání?
Jsem přesvědčen, že tento případ je jak skandální, tak přelomový. Tím, že se Evropská komise svým mlčením stala komplicem této ohavnosti, postupovala proti existujícím dohodám o EU.
Činím z toho závěr, že je to sama Evropská komise, která by měla být předmětem řízení podle Článku 7.
A když to tak řeknu, tak je to všechno o „stavu té naší Unie.“
Náhledový obrázek: Belgičtí policisté na hlídce.
September 17, 2020
editor:DÉNES ALBERT
author:TAMÁS FRICZ
via:MAGYAR NEMZET
Zdroj: https://rmx.news/article/article/do-we-need-a-central-european-lives-matter-movement