Pondělí, 22 dubna, 2024
Home Nezařazené Potvrzeno: Americký čtvrtý ústavní dodatek definitivně mrtev

Potvrzeno: Americký čtvrtý ústavní dodatek definitivně mrtev

V úterý Nejvyšší soud Spojených států amerických vykuchal čtvrtý dodatek Ústavy Spojených států. Soud rozhodl hlasováním 5:4, že občané nemohou napadnout vládní zákony o odposlouchávání, konkrétně protiústavní Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA, v překladu “zákon o špehování zahraničních agentů”, který se však vztahuje i na občany Spojených států) z roku 1978, a také novější dodatky zákonu FISA z roku 2008.

Napsal: Kurt Nimmo; Infowars.com, 28. března 2013

Podle soudce Samuela Alito, milióny Američanů nemohou nadále očekávat, že se vláda bude držet Ústavy a zabrání Národní bezpečnostní agentuře (National Security Agency, NSA) v provádění masového dozoru (Pozn. překladatele: odposlouchávání všeho myslitelného) nad Američany.

Poté, co v prosinci 2010 soud rozhodl, že odposlechy bez soudního příkazu prováděné NSA  jsou nezákonné, ustanovila minulý srpen americká vláda tzv. “imunitu plynoucí ze suverenity”, když se devátý soudní obvod v San Fracisku odmítl zabývat žalobou Islámské nadace Al Haramain na prezidenta Obamu.

FISA je pro vládu téměř dokonalé schéma. Dovoluje FISC (Foreign Intelligence Surveillance Court, v překladu zhruba Soud pro dozor nad zahraniční špionáží, který uděluje svolení k špehování na podezřelé zahraniční agenty) razítkovat jako na běžícím pásu žádosti o špehování na údajné teroristy (Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že v Americe je přes milión teroristů). Federálové ani nemusí identifikovat cíl a mohou zahájit špehování o týden dřív, než o povolení požádají vyplněním soudní FISA žádosti. Špehování navíc může pokračovat i v nepravděpodobném případě, že je žádost zamítnuta, a je podáno odvolání proti zamítnutí žádosti.

Po útocích 11. září 2001 Kongres schválil Patriot Act. Ten umožňuje federálním agentům psát si svoje vlastní povolení k prohlídce, což je v rozporu se čtvrtým dodatkem Ústavy a zároveň v podstatě činí FISA žádosti o povolení k prohlídce – které jsou samy o sobě protiústavní – zbytečnými.

“FISA dává vládě nekontrolovanou autoritu špehovat všechny Američany, kteří komunikují s jakoukoliv zahraniční osobou, což je jasným přečinem proti čtvrtému dodatku Ústavy,” napsal v prosinci Andrew Napolitano. “Právo na soukromí je přirozeným lidským právem. Jeho zahrnutí v Ústavě z větší části bránilo Americe transformovat se do Východního Německa.”

Alitovy argumenty vycházejí z faktu, že FISA je tajným soudem. “Respondenti nemají žádné skutečné povědomí o vládním §1881a a jeho praktikách. (Pozn. redakce: protože je tajný!) Namísto toho respodnenti pouze spekulují a vytvářejí předpoklady o tom, že jejich komunikace s lidmi ze zahraničí bude získána pod §1881a,” napsal.

K Alitovi se připojil i předseda Nejvyššího soudu John Roberts a soudci Anthony Kennedy, Antonin Scalia a Clarence Thomas. Soudci Stephen Breyer, Ruth Bader Ginsburg, Elena Kagan a Sonia Sotomayor s rozhodnutím nesouhlasili.

Úterní rozhodnutí definitivně skoplo právo na ochranu před neopodstatněným prohledáváním a zabavováním, kterým je čtvrtý dodatek Ústavy, hluboko do propadliště dějin. Znamená to, že jsme o krok blíž k tomu stát se Východním Německem, kde Stasi beztrestně prováděla masový dozor nad svými občany (dojnými krávami, Pozn. redakce).

 

Stasi však byla staromódní. Moderní státní permanentní high-tech dozor je nekonečně efektivnější a bude použit k monitorování politických názorů všech Američanů v masovém měřítku – a následně i k persekuci a eliminaci těch, kteří budou pro status quo představovat hrozbu.


 

Spojené státy daly sbohem čtvrtému dodatku Ústavy


 

Kongres se chystá zrušit šestý dodatek Ústavy Spojených států


 

Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy


 

Velký bratr se chvástá, že bude brzy vědět, co si myslíte


 

Obamovo protiústavní exekutivní nařízení: Pro účely „národní bezpečnosti“ mám absolutní moc nad všemi a vším


 

Uniklý dokument armády Spojených států je manuálem pro převýchovné a pracovní tábory v Americe

Přeložil: Jiří Bok,  člen klubu Reformy.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
8
0
Would love your thoughts, please comment.x