Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Před berlínským vánočním teroristickým útokem vláda Merkelové vynaložila všechny síly na prevenci...

Před berlínským vánočním teroristickým útokem vláda Merkelové vynaložila všechny síly na prevenci proti preventivním opatřením k zabránění teroristickým útokům, říká Von Storch

Poslankyně Alternativy pro Německo (AfD) Beatrix von Storch tvrdila, že nová odhalení při vyšetřování vánočního berlínského teroristického útoku ukazují, že německá vláda dobře věděla, že Anis Amri je teroristickou hrozbou.

Paní von Storch, která zasedá ve vyšetřovací komisi berlínského teroristického útoku, řekla Breitbat, že vláda, a zvláště pak bývalý ministr vnitra Thomas de Maiziere, byl informován o potenciálním nebezpečí terorismu představovaném Amrim už skoro rok před útokem z prosince 2016, při němž zabil tucet lidí.

„Německá vláda šla po jeho stopě po tomto teroristickém útoku už od prvního dne,“ řekla von Storch a uchýlila se k útoku na německou kancléřku Angelu Merkel, o které řekla, že ani příbuzní obětí jí nestáli za to, aby se s nimi setkala dříve než za rok.

„Vyšetřovací komise marnila čas slyšeními nerelevantních výpovědí a až teprve teď už máme prvního skutečného svědka, a přišli jsme na to i proč: německá vláda dostala varování před Anisem Amrim jako potenciálním teroristou, které bylo výslovné a konkrétní, už skoro rok před tím hrozným okamžikem a dělala vše, co mohla, za účelem prevence preventivních opatření proti tomuto útoku,“ řekla.

Svědek, hlavní detektivní komisař, který byl minulý týden na slyšení v německém Bundestagu, řekl, že jej činitel Spolkového úřadu kriminálních vyšetřování (BKA) před Amrim varoval už v únoru 2016.

Tento vrchní detektivní komisař řekl, že uvedený zdroj o Amrim dostal příkaz „shora“, aby Amriho přestal sledovat, kdy někteří poukazují na bývalého ministra vnitra Thomase de Maiziera, že to byl on, kdo tento příkaz zdroji vydal.

Tento zdroj v Německu známý jako Vertrauensperson (V-Man), což je tamní termín pro informátora, který vynáší informace z nějaké organizace nebo vnitřních kruhů, tvrdil, že šéf ze Spolkového úřadu kriminální policie ho pokáral, co si to dovoluje na Amrim „tak příliš pracovat“ a že dohled nad tímto teroristou není k ničemu.

„Je vidět, že bývalý ministr vnitra Thomas de Maiziere byl informován a nedělal nic. My tento skandál nenecháme jít do ztracena a zajistíme, aby odpovědní byli hnáni k odpovědnosti,“ řekla von Storch Breitbart London.

Otázky ohledně Amriho případu a toho, jak se vyšetřovatelé k Amrimu chovali, byly od útoku vznášeny už vícekrát.

V květnu 2017 se tvrdilo, že berlínská policie Amriho znala, protože tento neúspěšný tuniský žadatel o azyl byl v minulosti zatčen za drogové zločiny a byl dobře známým sympatizantem islamistů. Ale ani přes zatčení za drogy nebyl stejně nikdy deportován.

Bývalý spolkový prokurátor Bruno Jost zašel v červenci 2017 ještě dále, když řekl, že policie asi vnitřní složky o Amrim manipulovala, aby to vypadalo, že měl jen jeden drogový zločin, k němuž došlo asi měsíc před útokem.

Později Jost dodal, že policisté určení ke sledování Amriho si brali na víkendy o svátky volno a uváděl, že kdyby ho policisté sledovali soustavněji, tak by s „nejvyšší pravděpodobností“ ten teroristický útok zastavili.

Syrský žadatel o azyl Mohamed J., který v roce 2015 s Amrim bydlel ve stejném pokoji, řekl, že německým úřadům rok před berlínským útokem sdělil, že Amri nejenže působí pod falešnou identitou, ale že je to sympatizant s radikálními džihádisty.

Reuters

CHRIS TOMLINSON

21 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/21/von-storch-merkel-govt-did-everything-prevention-berlin-terror-attack/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x