Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY Proč hypersonické zbraně mění vše

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál Davorin Domazet. Ten hluboce a do detailu zvládá technické otázky (a stejně jako Andreiy Martynov tvrdí, že v moderním válčení nemůžete obstát bez hluboké znalosti pokročilé matematiky a pravděpodobnosti). Asi nejdůležitější je přitom asi skutečnost, že nejjasněji chápe širší historický kontext současného střetu Ruska se Západními mocnostmi.

Admirál Domazet bohužel ale moc interview nedává a v angličtině žádná, myslím si však, že to jeho poslední je dost důležité, abych se o něj v tomto článku šířeji podělil.

Pokud mluvíte srbochorvatštinou, můžete toto interview ze 17. března 2023 nalézt na tomto odkazu. Trvá 2 hodiny.

Všechno je v kontextu

Domazet je jediným vojenským analytikem, kterého znám, co bere v úvahu historii Západní finanční oligarchie, jejích benátských kořenů, pak migrace do Amsterodamu, kde zformovala Holandské impérium a následně do Londýna, který zůstává až do dnešních dnů ideologickým a spirituálním ústředím nezhynulého Britského impéria.

Ten správně za nepřítele lidstva označil „Západní okultní oligarchii“ a válku na Ukrajině dokonce prohlásil za střet mezi Kristem a Antikristem s důrazem na to, že Antikrist je teď na Západě. Nezapomínejte, že Chorvatsko je členským státem NATO a je katolickým slovanským národem stejně jako Polsko, s nímž sdílí i určitou kulturní rusofobii (ač v Chorvatsku to asi nebude tak zažrané jako v Polsku).

O ruských hypersonických zbraních

Avšak tou částí posledního Domazetova interview, o které si myslím, že obzvláště stojí za sdílení, bylo to, co vykládal o ruských hypersonických zbraních.

Bylo to v roce 2018, kdy se Vladimir Putin objevil na pódiu, aby představil nové ruské hypersonické zbraně. Výraz „hypersonické“ znamená střely, které letí rychlostí 5 Machů a více. V té době mnozí na Západě Putinova tvrzení zavrhovali a mysleli si, že blafuje. Teď už víme, že neblafoval. Rusko je jedinou zemí světa, která má k nasazení připravené hypersonické střely – ne jednoho typu, ale tří typů: Zirkony, Kinžály a Avantgardy.

Domazet vysvětlil, proč tyto zbraně při válčení radikálně mění hru. Jmenovitě, třeba v 1. světové válce byly vojenskou technologií měnící hru tanky; od 2. světové války to bývalo letectvo. Bojová skupina letadlové lodi bývala všude, kudy plula, neporazitelnou silou a po celou tu dobu dominovala mořím. Jenže přesné hypersonické střely z této síly přes noc udělaly zastaralý brak.

Hlavní vojenskou frontou dnešního globálního konfliktu jsou podle Domazeta proti-balistické (ABM) baterie, které USA rozmístily podél osy Polsko-Rumunsko a Rusové podél osy Severní pól – Kaliningrad – Krym – Sýrie. To jsou obranné systémy určené k zachycení střel letících rychlostmi až do 3,5 Machu (3,5 x rychlost zvuku).

Kinžál dělá z mocné skupiny letadlové lodi kachnu sedící na rybníku

Nové ruské střely Kinžál letí rychlostmi 12 až 15 Machů a nic v Západním obranném arzenálu jejich úder nemůže zastavit. A Rusko během války na Ukrajině svou sílu ohromujícím způsobem předvedlo. K prvnímu úderu Kinžálem došlo měsíc po začátku bojů na Ukrajině, snad nejvýznamnější na tom byl fakt, že Ruské síly ho zaměřily na ukrajinské skladiště zbraní vybudované tak, aby odolalo jadernému výbuchu. To bylo zakopáno 170 metrů pod zemí a chráněno několika vrstvami železobetonu.

Kinžály létají ve výškách mezi 20 až 40 km s maximálním dostřelem 2 000 km. Když je nad cílem, vrhne se střemhlav kolmo dolů a zrychlí na 15 Machů a kromě své výbušné nálože proto získá i nesmírnou kinetickou energii. První úder jediným Kinžálem tedy na Ukrajině zničil podzemní jadernému úderu odolávající zbraňový sklad. A to byl vzkaz Západu.

Moskva vytrubuje: můžeme potopit VŠECHNY vaše letadlové lodě

Kinžál vyvinuli výslovně s cílem ničení skupin letadlových lodí. Pokud to zničí i skladiště postavené, aby odolalo jadernému úderu, tak se to letadlovou lodí prořízne jako horký nůž máslem.

Podle admirála Domazeta nemá nikdo, ani Západní mocnosti, ani Čína cokoliv, co by se zbraním jako tyto byť i přiblížilo. Vysvětloval, že kritickým problémem jsou u hypersonických zbraní extrémní teploty vyvíjené na povrchu střel při hypersonickém letu, které mohou způsobit, že se střela během letu rozpadne. Rusko je jedinou zemí, která vyvinula speciální materiály, aby těm střelám takové zatížení umožnily snést, takže jejich let lze podél celé jejich dráhy řídit a zasahovat jimi s chirurgickou přesností.

Západní zpravodajství na počátku války na Ukrajině odhadovalo, že Rusko má asi 50 Kinžálů a zatím jich použilo jen 9. Minulý týden vypálily šest Kinžálů v jediné salvě. I to byl vzkaz. Takhle ho Domazet vysvětluje: Spojené státy mají 11 bojových skupin letadlových lodí. Z nich je najednou aktivní necelá polovina (přičemž ty zbývající jsou v loděnicích, kde probíhá údržba nebo přípravné práce). Vypálení šesti Kinžálů najednou je vojensky řečeno: „Jsme schopni najednou potopit VŠECHNY vaše letadlové lodi.“

Rusku dojde každou minutu munice (říkají experti)

Rusko má kapacity, aby jich ročně vyrobilo 200, a teď je může odpalovat odevšad, z letadel, lodí i ponorek. Kromě ničení letadlových lodí mohou alianci NATO zničit i sila těch ABM střel. Stručně řečeno, zrovna teď v závodech ve zbrojení vítězí Rusko.

Dohnat je by Západním mocnostem mohlo trvat 10 let nebo déle a jediným způsobem jak se vyhnout porážce ve válce je buď uznat porážku a přijmout ruské bezpečnostní požadavky, nebo ten konflikt eskalovat do jaderného střetnutí.

Umírněné odhady říkají, že v takovém konfliktu by zahynula nejméně miliarda lidí a nikdo by jej nevyhrál. Kdo by něco takového udělal? Představa použití jaderných zbraní je ve skutečnosti prý tak ohavná, že si můžeme být jisti, že naši vůdci se nikdy pro takovou eskalaci nerozhodnou. Opravdu není nikdo tak zlovolný, nebo takoví přeci jen jsou?

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, MAR 23, 2023 – 04:00 AM

Authored by Alex Krainer via TrendCompass,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/why-hypersonic-weapons-change-everything

5 2 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x