Free Porn
Čtvrtek, 13 června, 2024
Home Nezařazené Proč jsou američtí vojáci v Ugandě? Sorosovy otisky v celé věci...

Proč jsou američtí vojáci v Ugandě? Sorosovy otisky v celé věci…

Krácený překlad z 15 října 2011, Klein Online.

Vlivná “organizace pro management krizí”, která se chlubí Georgem Sorosem, jakožto členem výkonného výboru nedávno doporučila Spojeným státům nasazení zvláštního týmu vojenských poradců pro pomoc s operacemi a provozování zpravodajské platformy.
Emeritní předseda této organizace, International Crisis Group, je hlavním autorem “Odpovědnost chránit”, vojenské doktríny používané Obamou k ospravedlnění američany vedené kampani NATO v Lybii.
Sorosův vlastní Open Society Intitute je jedním ze pouze tří nevládních zakladatelů Globálního centra pro Odpovědnost chránit, doktríny která byla mnohokrát citována aktivisty volajícími po intervenci v Ugandě.
Sám Soros má velmi úzké vazby na ropné zájmy v Ugandě. Jeho organizace vedla snahy o údajné pozvenutí transparence v Ugandském ropném průmyslu, který je významně kontrolován vládou.

Obama v Pátek (14.10? pozn. překl.) informoval mluvčího Johna Boehnera, že plánuje poslat zhruba 100 vojáků, především z jednotek zvláštního určení (Special Forces), do střední Afriky. První vojáci údajně dorazili do Ugandy ve Středu.
Jejich úkolem bude poradenství jednotkám snažícím se zabít, nebo zajmout Josepha Konyho, vůdce povstalců z Osvobozenecké Armády Pána (ve smyslu křesťanského Boha – pozn. překl.) – LRA. Kony je obviněn z podstatných zločinů proti lidským právům. Je na americkém seznamu teroristů a je Mezinárodní trestní soud na něj vydal zatykač.

V pátečním dopise Obama oznámil, že první tým amerických vojáků s “odpovídajícím bojovým vybavením” byl nasazen Ugandě od Středy. Ostatní síly zahrnují “druhý pro boj vybavený tým, velitelství a personál pro komunikaci a logistiku.”
“Naše jednotky poskytnou informace, poradenství a podporu vybraným silám partnerského národa”, řekl.

Jak konzervativci, tak liberálové vyvolali otázky zda je vojenské zapojení v Ugandě v zájmu USA.
Bill Roggio, šéfredaktor Long War Journal se vyjádřil o Obamově zdůvodnění jako o “pochybném”, tvrdíc že LRA nepředstavuje hrozbu pro národní bezpečnost USA – “i přesto co říkal president Obama.”

V dubnu 2010 Sorosova International Crisis Group, či IGC zveřejnila zprávu poslanou do Bíleho domu a ke klíčovým zákonodárcům doporučujíc americkému vojsku zahájení zváštních operací v Ugandě s cílem zajmout Konyho.
Ve zprávě je: “Vládě USA: Nasaďte tým do oblasti operací pro provoz zpravodajské platformy, která centralizuje všechny operační informace z Ugandské a jiných armád, stejně jako z OSN a civilních zdroju a poskytne analýzu Uganďanům pro lepší zacílení vojenských operací.”
Od roku 2008 USA poskytuje finanční pomoc ve formě vojenského vybavení pro Ugandu a další regionální země, aby bojovaly s Konyho LRA, ale Obamavo nové nasazení eskaluje přímé zapojení USA.

Ropný průzkum proběhl na severozápadě Ugandy zhroba před deseti lety. Ugandský ministr energetiky odhaduje, že země má přes 2 miliardy barelů ropy, ale některé odhady hovoří až o 6 miliardách barelů. Produkce se plánuje na rok 2015, po zpoždění z plánovaného roku 2013, částečně z důvodu chybějícího regulačního rámce, který ještě nebyl v zemi zaveden.

V roce 2008 byla s pomocí Sorosem placené skupiny navržena Národní ropná a plynová politika, což měla být obecná pravidla pro využívání ropy. Avšak tato doporučení byla z většiny ignorována a kritici obvinili prezidenta Yoweri Museveniho z korupce a posilování moci nad v zemi nově vznikajícím ropným průmyslelm.
Sám Soros má silné ropné i jiné zájmy v Ugandě. Miliardářův Open Society Institute řídí v Ugandě mnoho poboček. OSI provozuje Ugandský akční fond mladých, jehož deklarovanou misí je “identifikovat, inspirovat a podporovat mladé skupiny oddaných mladých lidí, které mohou mobilizovat a ovlivňovat velké množství jejich vrstevníků k prosazení ideálů Open Socitey.

JS přeložil pro reformy.cz více na Klein Online

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x