Pondělí, 5 prosince, 2022
Home Nezařazené Proč jsou američtí vojáci v Ugandě? Sorosovy otisky v celé věci...

Proč jsou američtí vojáci v Ugandě? Sorosovy otisky v celé věci…

Krácený překlad z 15 října 2011, Klein Online.

Vlivná “organizace pro management krizí”, která se chlubí Georgem Sorosem, jakožto členem výkonného výboru nedávno doporučila Spojeným státům nasazení zvláštního týmu vojenských poradců pro pomoc s operacemi a provozování zpravodajské platformy.
Emeritní předseda této organizace, International Crisis Group, je hlavním autorem “Odpovědnost chránit”, vojenské doktríny používané Obamou k ospravedlnění američany vedené kampani NATO v Lybii.
Sorosův vlastní Open Society Intitute je jedním ze pouze tří nevládních zakladatelů Globálního centra pro Odpovědnost chránit, doktríny která byla mnohokrát citována aktivisty volajícími po intervenci v Ugandě.
Sám Soros má velmi úzké vazby na ropné zájmy v Ugandě. Jeho organizace vedla snahy o údajné pozvenutí transparence v Ugandském ropném průmyslu, který je významně kontrolován vládou.

Obama v Pátek (14.10? pozn. překl.) informoval mluvčího Johna Boehnera, že plánuje poslat zhruba 100 vojáků, především z jednotek zvláštního určení (Special Forces), do střední Afriky. První vojáci údajně dorazili do Ugandy ve Středu.
Jejich úkolem bude poradenství jednotkám snažícím se zabít, nebo zajmout Josepha Konyho, vůdce povstalců z Osvobozenecké Armády Pána (ve smyslu křesťanského Boha – pozn. překl.) – LRA. Kony je obviněn z podstatných zločinů proti lidským právům. Je na americkém seznamu teroristů a je Mezinárodní trestní soud na něj vydal zatykač.

V pátečním dopise Obama oznámil, že první tým amerických vojáků s “odpovídajícím bojovým vybavením” byl nasazen Ugandě od Středy. Ostatní síly zahrnují “druhý pro boj vybavený tým, velitelství a personál pro komunikaci a logistiku.”
“Naše jednotky poskytnou informace, poradenství a podporu vybraným silám partnerského národa”, řekl.

Jak konzervativci, tak liberálové vyvolali otázky zda je vojenské zapojení v Ugandě v zájmu USA.
Bill Roggio, šéfredaktor Long War Journal se vyjádřil o Obamově zdůvodnění jako o “pochybném”, tvrdíc že LRA nepředstavuje hrozbu pro národní bezpečnost USA – “i přesto co říkal president Obama.”

V dubnu 2010 Sorosova International Crisis Group, či IGC zveřejnila zprávu poslanou do Bíleho domu a ke klíčovým zákonodárcům doporučujíc americkému vojsku zahájení zváštních operací v Ugandě s cílem zajmout Konyho.
Ve zprávě je: “Vládě USA: Nasaďte tým do oblasti operací pro provoz zpravodajské platformy, která centralizuje všechny operační informace z Ugandské a jiných armád, stejně jako z OSN a civilních zdroju a poskytne analýzu Uganďanům pro lepší zacílení vojenských operací.”
Od roku 2008 USA poskytuje finanční pomoc ve formě vojenského vybavení pro Ugandu a další regionální země, aby bojovaly s Konyho LRA, ale Obamavo nové nasazení eskaluje přímé zapojení USA.

Ropný průzkum proběhl na severozápadě Ugandy zhroba před deseti lety. Ugandský ministr energetiky odhaduje, že země má přes 2 miliardy barelů ropy, ale některé odhady hovoří až o 6 miliardách barelů. Produkce se plánuje na rok 2015, po zpoždění z plánovaného roku 2013, částečně z důvodu chybějícího regulačního rámce, který ještě nebyl v zemi zaveden.

V roce 2008 byla s pomocí Sorosem placené skupiny navržena Národní ropná a plynová politika, což měla být obecná pravidla pro využívání ropy. Avšak tato doporučení byla z většiny ignorována a kritici obvinili prezidenta Yoweri Museveniho z korupce a posilování moci nad v zemi nově vznikajícím ropným průmyslelm.
Sám Soros má silné ropné i jiné zájmy v Ugandě. Miliardářův Open Society Institute řídí v Ugandě mnoho poboček. OSI provozuje Ugandský akční fond mladých, jehož deklarovanou misí je “identifikovat, inspirovat a podporovat mladé skupiny oddaných mladých lidí, které mohou mobilizovat a ovlivňovat velké množství jejich vrstevníků k prosazení ideálů Open Socitey.

JS přeložil pro reformy.cz více na Klein Online

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Maďarsko EU zablokuje poslání dalších 19 miliard $ Ukrajině, říká Orbán

Jakýkoliv pokus Evropské unie poslat dalších 19 miliard $ Ukrajině Maďarsko zablokuje, vyhlásil Viktor Orbán. Maďarský ministerský předseda Viktor...

Co to proboha dělají USA svým evropským spojencům?

Natasha Wright, Strategic Culture Foundation 29.11.2022, přeložil Přemysl Janýr A co je nejdůležitější, je EU vůbec dost statečná,...

Zbraně Západem posílané na Ukrajinu prosakují do Afriky, říká nigerijský prezident

Nigerijská vláda říká, že zahraniční dodávky zbraní posílané ze Západu ukrajinské vládě se začínají šířit po západoafrickém regionu. Ty ilegální zbraně začaly...

Šéfová EU srovnává ruskou invazi na Ukrajinu s britskou přítomností v Irsku

Ruská invaze na Ukrajinu je srovnatelná s britskou historickou vládou nad Irskem, poukázala v pátek šéfová Evropské komise. Šéfová nevolené Komise...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x