Pátek, 12 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Proces se Salvinim za zločiny proti migrantům odložen kvůli únikům chatů a...

Proces se Salvinim za zločiny proti migrantům odložen kvůli únikům chatů a koronaviru

Proces s populistickým italským senátorem Matteem Salvinim za údajný únos migrantů byl odložen, když unikly Whatsappové chaty mezi italskými magistráty spikávajícími se proti Salvinimu, a kvůli epidemii wuhanského koronaviru.

Proces se senátorem Salvinim se měl rozběhnout v červenci, kdy jde o záležitost z Gregoretti, v níž je obviněn z únosu migrantů na palubě plavidla pobřežní stráže Gregoretti, když loni v červenci sloužil jako ministr vnitra země.

Salvini v rámci politiky proti masové migraci nařídil, aby tato loď nedovolila migrantům vylodění, dokud Evropská unie neodsouhlasila přemístění migrantů na palubě tohoto plavidla, přičemž rovněž zavřel italské přístavy pro lodi přívozů migrantů provozovaných neziskovkami. Obvinění považuje tyto jeho činy k ochraně italského národa před imigrační vlnou za únos.

Slyšení bylo teď podle pondělní zprávy novin La Repubblica odložena do října, kdy soudce v tomto případě Nunzio Sarpietro z tohoto zdržení obviňují epidemii wuhanského koronaviru.

„Naše snahy narazily na karanténu kvůli koronavirovému nouzovému stavu s karanténou. Už tisíce procesů byly odloženy a i já musím odložit zahájení procesu kvůli obviněním senátora Salviniho na říjen,“ řekl.

Salvini předtím vyjádřil obavy z nestrannosti v tomto případě, když minulý týden unikly zprávy z Whatsappu mezi italskými magistráty Luca Palamara a Paolo Auriemma, v nichž tito činitelé tvrdili, že souhlasí, že Salviniho migrační politika byla legální a správná, tvrdili ale, že je nutno ho tak či onak zničit.

„To postihuje princip oddělení různých složek moci a budí to u mě skutečné obavy z absence nezaujatého soudnictví, které postihne výsledky procedur proti mně,“ napsal Salvini v dopise italskému prezidentovi Sergio Mattarellovi.

Avšak soudce Sarpietro obavy vůdce Ligy zavrhl tvrzením: „Nemějte obavy, senátore Salvini, dostane se vám spravedlivého a nestranného procesu jako všem občanům. Ani já ani žádný jiný soudce, která má co dělat s touto složkou, nemá nic společného s Palamarou. A já souhlasím s tím, že toto umlouvání mezi magistráty je hanebné.“

HANS PUNZ/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

26 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/26/salvini-migrant-trial-postponed-leaked-chats-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x