I přes všechny ty falešné průzkumu koupené větrnou lobby, že 85% Němců podporuje expanzi větrné energetiky (a jen 5% okrajová menšina zpátečníků je proti), projekty německých větrných parků naráží na tvrdou zeď intenzivních protestů místních občanů.
Např. německá skupina ochrany životního prostředí www.naturschutz-initiative hlásí, jak schválení tří větrných turbín v lese v katastru Butzbach udělené 12. října 2018 krajským hejtmanstvím Giessen je už považováno za ilegální. Podle jejich tiskového prohlášení:
Po diskusi na zasedání 22. ledna 2020 toto povolení k 28. lednu 2020 odvolal správní soud. Spolek na ochranu životního prostředí Naturschutzinitiative e.V. (NI) podal žalobu proti zemi Hesensko v první řadě kvůli svému názoru, že povolení porušuje evropské právo. Např. byla udělena výjimka ze zákazu zabíjení vos a kání, což není v souladu s Evropskou směrnicí o ptactvu.“
V Odenwaldu došlo k masovým protestům
V regionu Odenwald / Rothenberg byla plánována větrná farma o 13 turbínách, každá 250 metrů vysoká, na hřebeni mezi Rothenbergem a Beerfeldenem, ale narazila na zuřivé protesty 300 místních demonstrantů hlásí regionální zpravodajský web fact.de.
Podle Fact.de: „Došlo k silnému prosazení mladých občanů Rothenbergu z iniciativy proNatur, která má podporu v mnoha částech Odenwaldu. Zvláště působivá je na tom skutečnost, že protestní skupina občanů proNatur byla založena jen 6 dnů předtím!“
Mluvčí této občanské iniciativy Irmgard Neuer řekla: „Těch 300 dobrých lidí ze všech věkových skupin z této vesnice se shromáždilo na hřišti v Rothenbergu s transparenty, bubny, píšťalami a ve varovných vestách, aby hlasitě odporovali další plánované větrné farmě nesmírných rozměrů v regionu.“
„Na přírodu to nemá žádný pozitivní účinek“
Jedna z mobilizujících vůdkyň protestu Vera Krug ze Siedelsbrunnu vybízela ostatní protestující, aby „nepolevovali a aby ostatní občany informovali o zkázonosných účincích industrializace přírody.“
„Žádné poničení přírody přeci nikdy nemělo pozitivní účinek na klima,“ prohlásila Vera Krug.
Místní občané se děsí, že kvalita života v této oblasti by mohla být drasticky narušena, instaluje-li se tam těch 13 ohromných větrných turbín, „přičemž klimatu to nepřinese žádný skutečný přínos.“
Fact.de hlásí:
Už než k demonstraci v centru této obce došlo, tak se ‚všichni shodli, že zkáza přírody způsobená elektrárnami větrného průmyslu by se neměla nikde dopouštět, ani v Odenwaldu ani v jakémkoliv jiném lese.“
Bojovníci za větrné turbíny byli tak velkým protestem ve vesnici ohromeni.
Dochází k hořkým rozkolům kdysi svorných komunit
V Německu se začíná z odporu vůči větrné energii stávat nesmírně společnost polarizující záležitost taková, která vede k hořkému rozkolu v kdysi svorných komunitách, zvláště těch ve venkovských oblastech.
Z problému industrializace venkova větrnými parky se stalo tak horké téma, že podleFact.de: „Ruth Bender z Wall Street Journal vycestovala z Berlína, aby referovala o této demonstraci. Přes noc zůstala v místním „Hirschenu“ a mluvila s několika prosazovateli této stavby. Südswetrundfunk (SWR) také poslal kamerový tým do Rothenbergu, aby o tom referoval.“
Obrázek: Němečtí protestující požadují zastavení toho „šílenství“ industrializace přírody.
Image: proNatur Citizens Initiative.
By P Gosselin on 28. January 2020