Free Porn
Sobota, 13 července, 2024
Home Nezařazené Průvodce levicového voliče

Průvodce levicového voliče

Zatímco pravicový volič nemá, koho by volil, levicový volič si může vybírat ze širokého spektra stran všech barev, tvarů a pachů. K dispozice je levice rudá, oranžová, zelená, červenomodrá, černá… a to si ještě nevzpomínám, jakou barvu vlastně mají Zemanovci.

Tento článek má sloužit jako stručný atlas a rozhodovací pomůcka pro levicové voliče. Tedy, pokud si nechají poradit. Ostatním může být jen pro pobavení.

KSČM

Ideologie: My komunisté jsme pomocí vědecké marxistické dialektiky objevili obecné společenské zákony ovládající vývoj lidských dějin. Máme proto vyšší poslání řídit lidstvo a poroučet mu, jak se má chovat. Též máme právo zacházet s penězi a svobodami jiných, neboť kdo se příčí dějinné nutnosti, je nepřítelem lidstva. Zakroutit mu krkem už není taková věda.

Největší úspěch: Přesvědčit 38 procent českých voličů v roce 1946, že s tou dějinnou nutností (a tak dále) je to vlastně docela dobrý nápad.

Největší neúspěch: Neschopnost si dodnes přiznat, že není.

Největší přínos: KSČM (respektive KSČ) posloužila jako dobrý odstrašující příklad, jak z bohaté západní země jménem Československo udělat něco mezi Balkánem a Ukrajinou.

Největší riziko: Že by se výše uvedený proces mohl do jisté míry opakovat.

hodnost: Pokud jste měli rádi panelákovou výstavbu, ostnaté dráty, nedostatek nejrůznějších druhů zboží, dovolené u Máchova jezera, brigády socialistické práce, dvouletou základní vojenskou službu, oslavy MDŽ a VŘSR, břízolit, pionýrské šátky, ranní směny od šesti hodin na všech pracovištích, sovětské vlajky vyvěšované vedle českých, všudypřítomnou dechovku, rozhlasové koncerty populární hudby složené z melodií Franze Lehára a J. Offenbacha, a pokud si myslíte, že Škoda 105 je docela hezké auto, pak komunisté mohou být tou pravou volbou pro vás. Ale pozor, ty časy se už nikdy nevrátí.

ČSSD

Ideologie: Jsou lidé bohatší a jsou lidé chudší. Těch druhých je vždy více. Když si koupíme jejich hlasy za peníze těch prvních, máme recept na věčnou volební převahu. Mocenskou hegemonii je pohodlnější si koupit za peníze daňových poplatníků než ji získat násilím. Takže ani nemusíme nikoho popravovat, takoví jsme demokraté.

Největší úspěch: Přesvědčit i tzv. pravicové strany, že také ony nutně musejí provádět sociálně demokratickou politiku, jinak zahynou.

Největší neúspěch: Sociální demokracie vnutila svoji politiku pravici tak důkladně, že recept na stabilní převahu přestal fungovat. Pravice začala porážet levici její vlastní zbraní.

Největší přínos: Během své vlády ČSSD dokázala snížit některé sazby daní z příjmů, které předchozí (údajně) pravicové vlády ponechaly dosti vysoké. Týkalo se to konkrétně Zemanovy vlády.

Největší riziko: Pokud ČSSD (nebo obecně jakákoli sociální demokracie) bude sledovat svoji ideologii v přehnané míře, může se stát, že většina bohatších buď zkrachuje nebo emigruje – a pak logicky nebude co rozdělovat.

Vhodnost: Pokud vyděláváte pod průměrem a závidíte sousedovi vyšší plat, pak ČSSD může být vaší volbou. Ovšem pozor, vystavujete se riziku, že pokud vaše děti budou v dospělosti nadprůměrně úspěšné, zvednou kotvy a budou pracovat a platit daně v nějaké ekonomicky atraktivnější zemi. Na stará kolena pak můžete zůstat nejen chudí, ale navíc sami.

TOP 09

Ideologie: Podívejme, ČSSD má ten správný recept! Vezmeme ho a přebarvíme na pravicovo!!

Největší úspěch: Prodat levicovou politiku v pravicových barvách nezanedbatelnému procentu voličů v roce 2010.

Největší neúspěch: Růst daní iniciovaný a prosazený TOP 09 přispěl k omezení hospodářského růstu české ekonomiky.

Největší přínos: Poučení pro voliče, že deklarovaná politická orientace nic neznamená. Strana, která se vydává za pravici, se v praxi může chovat levicově.

Největší riziko: Že nadkritické množství voličů skočí na tento trik i v příštích volbách.

Vhodnost: Pokud máte mentalitu sociálního demokrata, ale nechcete si to připustit, pak TOP 09 je vaše krevní skupina.

Zelení

Ideologie: Lidé spalují uhlí, štěpí jádro a dýchají. Všechny lidské činnosti nějak ničí přírodu. Jsme povoláni trestat lidstvo za tyto hříchy. Odtud pochází naše právo poroučet, přikazovat a zakazovat. Platí to pro všechny oblasti lidské činnosti, nejen ohledně paliv, znečištění, přírody, atd.

Největší úspěch a přínos: Úspěch Zelených ve volbách roku 2006 umožnil vznik koalice, která znamenala konec ambicí Jiřího Paroubka na místo předsedy vlády.

Největší neúspěch: Zelení měli šanci stát se rozumnou alternativní politickou silou, které záleží na ochraně přírody spíše než na mocenských ambicích. Tuto šanci promarnili.

Největší riziko: Že v budoucnosti pomohou prosadit nějaký další zběsile nákladný nesmysl, jakým jsou dotace na solární elektrárny.

Vhodnost: Pokud máte pocit, že už jen samotné vaše dýchání znamená pro Matku Zemi přítěž, jste vítáni. Pokud vaše životní úroveň těží z nejrůznějších ekologických dotací, pak rovněž.

KDU-ČSL

Ideologie: Sociální demokracie v křesťanském balení. Pomodlete se a hřešte klidně dál.

Největší úspěch: S výjimkou Zemanovy vlády byli ve všech vládách od dob první republiky a včetně období socialismu. Platí to svým způsobem i pro současnou vládu, ve které jsou přítomni pod hlavičkou TOP 09.

Největší neúspěch: Nechali si odejít ze strany tu část členské základny, která byla nejschopnější, takřka všeho schopná. Ti odešli do TOP 09 a KDU-ČSL pak ve volbách propadla.

Největší přínos: Ve svých lepších časech měli pár pozoruhodných osobností, například ministra kultury Pavla Tigrida. (To bylo ovšem ještě v dobách, než tento úřad byl nahrazen za vlády TOP 09 ministerstvem nekultury.)

Největší riziko: Žádné. Křesťanští demokraté již nemohou překvapit snad ničím. Doufejme.

Vhodnost: Za socialismu byla ČSL stranou pro komunisty, kteří se tvářili, že věří v Boha. Nyní je stranou pro levičáky, kteří se tváří, že ve skutečnosti nejsou levice.

SPOZ (Zemanovci)

Ideologie: Za Zemana bylo stejně nejlépe!

Největší úspěch: Bezpochyby zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky.

Největší neúspěch: Těsně se nedostali do Poslanecké sněmovny v roce 2010.

Největší přínos: Příliš brzo na hodnocení.

Největší riziko: Pokud se dostanou do Poslanecké sněmovny a utvoří vládní koalici, mohli by prosazovat nepřiměřené zvyšování daní a podobné tradičně levicové cesty do otroctví.

Vhodnost: Máte-li mentalitu ČSSD, ale její současné vedení vám přijde méně inteligentní než Miloš Zeman, pak jste na správném místě.

Závěr

Vybrali jste si? Pokud jde o mě, bezpečně vím, koho nebudu volit: žádnou z uvedených stran. Levice zkrátka není můj šálek čaje, i když uznávám, že v normální společnosti bude vždy existovat a vždy bude mít své zastoupení. Ale je rozdíl mezi levicí, která je civilizovaná a umírněná – a mezi levicí, která se chová, jako kdyby už neměla přijít žádná budoucnost.

Pavel Kohout vyšlo na novaustava.cz

Chybí Vám zde ODS? Pokračujte zde:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
31
0
Would love your thoughts, please comment.x