Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Nový průzkum vedený firmou pro výzkumu trhu a konzultace Ipsos tvrdí, že většina Evropanů ze všech studovaných zemí má vítající přístup k migrantům. Spolu s tím však většina nevěří, že migranti se mohou integrovat do evropských společností nebo do Evropy přichází jako opravdoví uprchlíci.

Průzkum, který se každý rok provádí globálně v 26 zemích k Světovému dni uprchlíků, ukázal, že tou nejvíce migranty vítající zemí je Švédsko s 81%, co je chtějí brát. Holandsko a Španělsko jsou v těsném závěsu s 80% respektive 79%. Nejméně vítající v Evropě je Maďarsko, kde jen 57% dotazovaných říká, že jsou otevření migrantům.

Také Belgie a Francie vykázala významný nárůst otevřenosti k migrantům.

V Německu řeklo 76% dotazovaných, že vítají migranty – což byl 19% nárůst oproti průzkumu z předchozího roku. Paradoxně však jen 35% řeklo, že věří, že migranti se mohou do německé společnosti integrovat. 58% Němců také naznačilo, že většina migrantů nejsou uprchlíci, ale do Evropy přišli z ekonomických důvodů.

Podobně ve Švédsku jen 31% účastníků souhlasilo, že migranti se mohou do společnosti integrovat a v Belgii a v Maďarsku s tím souhlasilo jen 28%. Jen 26% Rusů si myslí to samé. Ve Velké Británii a ve Švédsku 51% řeklo, že migranti přichází do Evropy z ekonomických důvodů a ne kvůli válce či perzekuci a s tím souhlasí i 74% Rusů.

Také proti očekávání počet lidí, kteří jsou proti zavření německých hranic, od pandemie wuhanského koronaviru (COVID-19) narostl. V roce 2019 řeklo 41% dotazovaných Němců, že Německo by mělo držet své hranice otevřené, zatímco letos to řeklo 51%.

Jen 36% Poláků řeklo, že si myslí, že by jejich země měla kvůli pandemii zavřít hranice pro migranty. Oproti tomu 66% Rusů by upřednostnilo zavření jejich hranic.

Statistika nedávná zveřejněná v Německu odhalila, že většině migrantů, kteří podstoupili povinnou výuku Němčiny, se nepodařilo dosáhnout ani základní plynnosti. Konzervativní strana Alternativa pro Německo říká, že to ukazuje, jak mají migranti malou vůli integrovat se, jak už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/survey-shows-that-majority-of-europeans-welcome-migrants/

1 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

Finsko říká, že zbraně Ukrajině skončí v rukou zločinných gangů

Kritici ohromné zbraňové trasy z USA na Ukrajinu už dlouho poukazují, že neexistuje žádná odpovědnost nebo odpovídající sledování zbraní, jakmile do této země...

Česko žádá EU o pomoc, neboť ilegální imigrace proti loňsku narostla o 1200%

Po celé Evropě zase roste ilegální migrace, tuto krizi však zastiňuje válka na Ukrajině. S tím, jak v Evropě zuří nová...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x