Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Nový průzkum vedený firmou pro výzkumu trhu a konzultace Ipsos tvrdí, že většina Evropanů ze všech studovaných zemí má vítající přístup k migrantům. Spolu s tím však většina nevěří, že migranti se mohou integrovat do evropských společností nebo do Evropy přichází jako opravdoví uprchlíci.

Průzkum, který se každý rok provádí globálně v 26 zemích k Světovému dni uprchlíků, ukázal, že tou nejvíce migranty vítající zemí je Švédsko s 81%, co je chtějí brát. Holandsko a Španělsko jsou v těsném závěsu s 80% respektive 79%. Nejméně vítající v Evropě je Maďarsko, kde jen 57% dotazovaných říká, že jsou otevření migrantům.

Také Belgie a Francie vykázala významný nárůst otevřenosti k migrantům.

V Německu řeklo 76% dotazovaných, že vítají migranty – což byl 19% nárůst oproti průzkumu z předchozího roku. Paradoxně však jen 35% řeklo, že věří, že migranti se mohou do německé společnosti integrovat. 58% Němců také naznačilo, že většina migrantů nejsou uprchlíci, ale do Evropy přišli z ekonomických důvodů.

Podobně ve Švédsku jen 31% účastníků souhlasilo, že migranti se mohou do společnosti integrovat a v Belgii a v Maďarsku s tím souhlasilo jen 28%. Jen 26% Rusů si myslí to samé. Ve Velké Británii a ve Švédsku 51% řeklo, že migranti přichází do Evropy z ekonomických důvodů a ne kvůli válce či perzekuci a s tím souhlasí i 74% Rusů.

Také proti očekávání počet lidí, kteří jsou proti zavření německých hranic, od pandemie wuhanského koronaviru (COVID-19) narostl. V roce 2019 řeklo 41% dotazovaných Němců, že Německo by mělo držet své hranice otevřené, zatímco letos to řeklo 51%.

Jen 36% Poláků řeklo, že si myslí, že by jejich země měla kvůli pandemii zavřít hranice pro migranty. Oproti tomu 66% Rusů by upřednostnilo zavření jejich hranic.

Statistika nedávná zveřejněná v Německu odhalila, že většině migrantů, kteří podstoupili povinnou výuku Němčiny, se nepodařilo dosáhnout ani základní plynnosti. Konzervativní strana Alternativa pro Německo říká, že to ukazuje, jak mají migranti malou vůli integrovat se, jak už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/survey-shows-that-majority-of-europeans-welcome-migrants/

1 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x