Pondělí, 20 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Průzkum ukazuje, že většina Evropanů migranty vítá

Nový průzkum vedený firmou pro výzkumu trhu a konzultace Ipsos tvrdí, že většina Evropanů ze všech studovaných zemí má vítající přístup k migrantům. Spolu s tím však většina nevěří, že migranti se mohou integrovat do evropských společností nebo do Evropy přichází jako opravdoví uprchlíci.

Průzkum, který se každý rok provádí globálně v 26 zemích k Světovému dni uprchlíků, ukázal, že tou nejvíce migranty vítající zemí je Švédsko s 81%, co je chtějí brát. Holandsko a Španělsko jsou v těsném závěsu s 80% respektive 79%. Nejméně vítající v Evropě je Maďarsko, kde jen 57% dotazovaných říká, že jsou otevření migrantům.

Také Belgie a Francie vykázala významný nárůst otevřenosti k migrantům.

V Německu řeklo 76% dotazovaných, že vítají migranty – což byl 19% nárůst oproti průzkumu z předchozího roku. Paradoxně však jen 35% řeklo, že věří, že migranti se mohou do německé společnosti integrovat. 58% Němců také naznačilo, že většina migrantů nejsou uprchlíci, ale do Evropy přišli z ekonomických důvodů.

Podobně ve Švédsku jen 31% účastníků souhlasilo, že migranti se mohou do společnosti integrovat a v Belgii a v Maďarsku s tím souhlasilo jen 28%. Jen 26% Rusů si myslí to samé. Ve Velké Británii a ve Švédsku 51% řeklo, že migranti přichází do Evropy z ekonomických důvodů a ne kvůli válce či perzekuci a s tím souhlasí i 74% Rusů.

Také proti očekávání počet lidí, kteří jsou proti zavření německých hranic, od pandemie wuhanského koronaviru (COVID-19) narostl. V roce 2019 řeklo 41% dotazovaných Němců, že Německo by mělo držet své hranice otevřené, zatímco letos to řeklo 51%.

Jen 36% Poláků řeklo, že si myslí, že by jejich země měla kvůli pandemii zavřít hranice pro migranty. Oproti tomu 66% Rusů by upřednostnilo zavření jejich hranic.

Statistika nedávná zveřejněná v Německu odhalila, že většině migrantů, kteří podstoupili povinnou výuku Němčiny, se nepodařilo dosáhnout ani základní plynnosti. Konzervativní strana Alternativa pro Německo říká, že to ukazuje, jak mají migranti malou vůli integrovat se, jak už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/survey-shows-that-majority-of-europeans-welcome-migrants/

1 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x