Pátek, 2 června, 2023
Home Nezařazené Pubertální chování = varovné signály radikalizace

Pubertální chování = varovné signály radikalizace

(pixabay.com)

Britská vláda perlí. Zdá se, že nikdo nevymýšlí stupidnější řešení zveličené hrozby teroristických útoků, než Britové.
Svědčí o tom nová webová stránka, spuštěná ministryní školství Nicky Morganovou, nesoucí název “Vzděláváním proti nenávisti”. Skutečnost je však taková, že vzdělat by spíše potřebovali ti, kteří tuto věc slátali dohromady a kteří měli dojem, že se tam píšou dobré myšlenky.

Prvně něco málo základních informací od BBC:
Tato stránka obsahuje informace pro školy, ale i pro jednotlivé rodiče. Radí jim, jak se poprat s “magickým vlivem pokřivených ideologií”.
Řešení doporučované tímto ministerstvem nabízí “tvrdší přístup”, který má zabránit fungování nelegálních a neregistrovaných škol.
Ministryně tvrdí, že cílem projektu je ochránit “citlivé mysli před radikálními postoji”.
Chce nastolit rovnováhu mezi prevencí extremismu a umožněním otevřené debaty s radikálními postoji.
Má tohle být Británie, nebo Čína?
Pojďme však dále a podívejme se blíže na ony “varovné znaky extremismu”, které by učitelé měli monitorovat. Jaké tedy jsou ty znaky radikalismu?
Na stránkách je uveden seznam povahových vlastností, myšlený jako rádce. Jako učitel(ka) jste v ideální pozici pro rozpoznání, kdy se změny v chování vašeho žáka zdají být příliš rozdílné od jeho povahy. Pokud by se vám něco zdálo špatně, měli byste důvěřovat svému odbornému úsudku.

Postoje a názory
– Hádavost nebo agresivita a neochota vyslechnout/vzít v potaz pohled na věc, jenž je odlišný od jejich vlastního.
– Odmítnutí stýkat se se spolužáky nebo hrubost vůči těm, kteří se od dotyčného liší. Toto se může týkat rasové, náboženské či pohlavní rozdílnosti či odlišné sexuality.
– Náchylnost k víře v konspirační teorie a pocity utlačování/perzekuce.

Změny v chování v kruhu přátel
– Vytváření odstupu od kamarádů nebo skupin svých vrstevníků, online i mimo internet.
– Nedávný přechod na nové náboženství
– Podstatná změna vzhledu/stylu oblékání či chování
– Odmítání aktivit, které si předtím užívali.

Utajování
– Tráví příliš mnoho času na internetu nebo na mobilním telefonu a je tajnůstkářský(á), nebo se zdráhá hovořit o tom, co právě dělá.
– Změny v online identitě, což zahrnuje i profilový obrázek na sociálních médiích nebo přezdívku. Někdo může dokonce mít i dva souběžné online profily, kde jeden je “normální”, neboli jejich stará identita, a druhý je nějaká extrémní/extrémistická identita, často pod jiným jménem.

S výjimkou oné změny náboženské víry by do těchto bodů spadalo 90 procent, pokud ne celých 100%, teenagerů do 20 let. Nejpovedenějším bodem je “náchylnost k víře v konspirační teorie” (neboli pochybování o vládou vštěpovaném příběhu) a také ten “pocit utlačování/perzekuce,” protože přeci všichni jasně víme, že v Británii není zcela nikdo perzekvován.

Zdroj: http://libertyblitzkrieg.com/2016/01/19/new-uk-government-website-lists-normal-teenage-behavior-as-warning-signs-of-radicalization/#more-30753

Překlad: https://www.facebook.com/timeline.kolapsu

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
18
0
Would love your thoughts, please comment.x