Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Původního podezřelého ze zastřelení řeckého kněze ve Francii pustili, pokračuje pátrání

Původního podezřelého ze zastřelení řeckého kněze ve Francii pustili, pokračuje pátrání

LYON, Francie (AP) – Francouzská policie v neděli původního podezřelého ze střelby na řeckého pravoslavného kněze propustila a rozšířila své pátrání po střelci, který kriticky zranil kněze, když zavíral dveře své oficiální rezidence v kostele ve městě Lyon.

Úřad prokuratury Lyonu uvedl, že muž, který byl krátce po sobotní střelbě zatčen, byl propuštěn, jelikož nebyly nalezeny žádné důkazy o jeho zapojení, s poukazem, že atentátník na duchovního zůstává na útěku.

Kněz zůstal v kritickém stavu, když byl střelen loveckou puškou, řekl policejní činitel, který podle politiky policie nebyl zmocněn, aby byl veřejně jmenován.

Svatá diecéze Řecké pravoslavné církve ve Francii oběť identifikovala jako reverenda Nikolaose Kakevelakise a řekl, že se měl brzy vrátit do Řecka, když uplynul čas jeho práce v Lyonském kostele.

„Modlíme se za rychlé zotavení a jednohlasně odsuzujeme všechny formy násilí,“ řekl.

Motiv střelby zůstává nejasný. Proti-terorističtí prokurátoři ten případ nevyšetřují a prokurátor Lyonu zahájil vyšetřování pokusu o vraždu.

Policejní kordony v blízkosti kostela umístěné v rezidentní oblasti centrálního Lyonu byly odvolány a oblast hledání byla rozšířena na oblast širšího Lyonu, uvedla národní policejní služba.

Francie byla ve stavu vysoké bezpečnostní pohotovosti už od úterního zabití tří lidí v kostele v Nice uprostřed globálního napětí kvůli karikaturám muslimského proroka Mohammeda vydaným francouzskými novinami. Francouzský ministerský předseda slíbil větší ochranu náboženským místům.

To rovněž přišlo uprostřed napětí uvnitř řecké pravoslavné komunity v Lyonu. Ten kněz, řecký občan, už dlouho vedl právní spor s bývalým řeholníkem, který byl odsouzen za pomluvu, uvádí francouzské mediální zprávy.

Hlava Řecké pravoslavné církve ve Francii Emmanuel Adamkis řekl francouzské radio-stanici Europe 1, že Kakavelakid už v Lyonu neprováděl bohoslužby a „byl požádán, aby se vrátil do Řecka.“

Útok se zjevně odehrál na malém dvorku za kostelem, kde kněz bydlel v oficiálním církevním bytě, řekl Adamakis.

Pastor dalšího řeckého pravoslavného kostela v Lyonu Antoine Callot řekl Associated Press, že řecká pravoslavná komunita nedostala žádné hrozby, řekl však, že po sobotní střelbě okamžitě policii požádal o bezpečnostní ochranu v jeho kostele.

JEFF PACHOUD/AFP via Getty Images

BREITBART LONDON

1 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/01/france-initial-suspect-in-greek-priest-shooting-released-manhunt-continues/

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x