2 Jan 2019
Rakouský ministr obrany řekl, že jeho země se nezúčastní rozvoje pan-evropské armády, což je zamilovaný projekt vůdčích globalistů jako Angela Merkel v Německu a Emmanuel Macron ve Francii, když Rakousko k tomu říká, že tento kontinent by se měl soustředit na spolupráci, nikoliv na integraci.
Tyto komentáře od ministra obrany Mario Kunaska z řad populistické pravicové Strany svobodných přichází jen týdny poté, co francouzský prezident Macron vyvolal mezi spojenci NATO poprask svou výzvou, aby tento kontinent před všemi hrozbami chránila armáda EU, a to mj. i před hrozbou Spojených států.
Kunasek v rozhovoru s Rakouskou tiskovou agenturou o úspěších dosažených Rakouskem během teď už skončeného rotujícího předsednictví EU a o budoucnosti evropské obrany řekl, že Rakousko by se nemohlo stát součástí jednotné evropské armády „pod jejím velením, s jejími uniformami a pod bruselským vedením.“
Pokud bude EU na tu jednotnou armádu tlačit i přes postoj Rakouska, tak se do té „hry“ nezapojíme, řekl Kunasek, čímž říká, že tato země „v tom nebude.“
Evropa potřebuje „bezpečnostní a obrannou politiku hodnou toho jména. Takže nic, co by šlo porovnávat s armádou EU… To, co potřebujeme, určitě není obludná, kolosální armádní formace, nýbrž potřebujeme více spolupráce,“ říká Kunasek.
Místo evropských armádních sil integrovaných do jediného tělesa by se evropští vůdci měli poohlížet po možnosti více kooperovat a využívat těch silných obranných struktur, které už existují – jako je NATO.
Ministr řekl: „Všichni řekneme ano dobrým společným strukturám, společným misím, společným cvičením, spolupráci a společným finančním fondům, ne však žádné Euroarmádě, pokud to má být tak, aby to bylo podle představ občanů.“
„Mnoho zemí EU jsou členy NATO. Bylo by nelogické budovat k tomu nějaký duplikát. Uvnitř NATO. V budoucnu dojde k silné spolupráci s NATO, jestli to ale s EU myslíme vážně, tak je třeba začít uvažovat o společné obraně.“
Vytvoření pan-evropské armády už jednou zavrhli britští euroskeptici jako děsivou noční můru, kteří v jejím příchodu viděli jasný příznak toho, že pomocí evropské integrace se pracuje na podmanění evropských národů pod jediný federální superstát.
Bývalý britský náměstek ministra obrany Nick Clegg toto varování před jednotnou armádou EU od vůdce Brexitu Nigela Farage při debatě v dubnu 2014 zavrhl jako „nebezpečnou fantazii“. Povídačkám, že EU něco takového plánuje, přeci nemůže nikdo rozumný věřit. Ale neuplynulo dlouho a už v roce 2017, rok poté, co si Velká Británie odhlasovala opuštění Evropské unie, podepsali členské státy Evropskou obrannou unii.
V listopadu 2017 řekla unifikované ministryně zahraničí EU Federica Mogherini, že tento blok „naplno pracuje“ na vytvoření obranných sil „kontinentálního rozsahu.“
Globalističtí vůdci Emmanuel Macron a Angela Merkel pak v roce 2018 naladili rétoriku na řeči o vytvoření armády EU už naplno. Německo také Francii vyzvalo, aby se ve prospěch bruselského vedení vzdala svého místa v Radě bezpečnosti OSN, ač současně vede kampaň, aby tam dostalo svoje vlastní místo.
Mezitím Macron ve Francii využil i vzpomínkovou akci na hřbitově k ukončení Velké války, aby blahořečil Franko-Germánské alianci, která podle jeho názoru zabrání, aby svět upadl do „chaosu“. Americký prezident Donald Trump na Macronovy plány však reagoval posměšně, což „uraženého“ Macrona vedlo k tvrzení, že Evropa potřebuje jednotnou armádu, aby se bránila i před Spojenými státy.
Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/02/austria-withdraws-support-eu-army-project/