Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Rázný pravičák by vzal moc z rukou politikům. Lidé už jich prý...

Rázný pravičák by vzal moc z rukou politikům. Lidé už jich prý mají plné zuby

Jak vidíte šance Strany svobodných občanů v příštích volbách? Pomohly vám krize v posledních měsících ve vládě?

Určitě nám pomohly, protože lidé skutečně mají plné zuby toho, co se děje a tuší, že je potřeba zásadní změna. Valná část populace tápe, ale snažíme se jim představit naši vizi, která je komplexní a vychází z dlouhodobě osvědčené politiky, což ostatní strany nenabízejí. Jinak šance vidím velmi pozitivně. Fortuna, která si dělá nejpečlivější průzkumy veřejného mínění pravidelně snižuje kurz na to, že Svobodní vstoupí do Parlamentu.

Jak se chcete ve volbách dostat na kobylku větším politickým stranám? Jak je chcete porazit?

Nám se to už trochu daří, vlastně využíváme částečně kampaň ODS, protože si zvolili heslo Volíme pravici a internetová doména (volimpravici.cz) s tímto názvem je naše. To nám nahrálo a je vidět, že ODS je v úpadku po všech stranách včetně marketingu.

Jak to tedy s doménou bylo? Byla to taktika Svobodných mít tuto doménu, nebo šlo o náhodu?

My jsme o tom nevěděli, já jsem doménu dostal jako dárek k narozeninám. V den mých narozenin mi náš příznivec oznámil, že je jejím majitelem a dává ji k dispozici. Stačilo jen přesměrovat web. Máme v plánu na doméně vysvětlit voličům, v čem jsou hlavní rozdíly mezi Svobodnými a ODS a proč ODS totálně degradovala slovo pravice.

Proč podle Vás ODS degradovala slovo pravicová politika?

Tohle téma je trošku složitější, ale problém je už na počátku. ODS je strana bývalého prezidenta Václava Klause a on v mnohých případech něco jiného říkal a něco jiného dělal. To je problém celé strany. Autentická pravice by nezpůsobila vstup do Evropské unie. Klaus sice bojuje proti unii, ale nikdy nenabídl alternativu. Přitom ve své knize Evropská integrace bez iluzí popisuje, jak za ním přišli delegáti organizace Evropském společenství volného obchodu ze Švýcarska a nabídli České republice členství. Česká republika vůbec do EU vstupovat nemusela a přesto by si zachovala svobodným pohyb a obchod ze státy EU. Vstup do EU není pravicový krok, protože pravice usiluje o to, aby rozhodování bylo vždy co nejblíže občanům.

Ačkoliv ODS hlásá pravicovou stranu, zadlužila stát více než levice, což nebývá obvyklé. Za svého působení zavedla nebo zvýšila na dvacet daní. To také není znak pravicové vlády. Příčinou je rostoucí přerozdělování financí státem. Jednoduše rozhodují o příliš mnoha penězích.

A co korupce?

Absolutní moc korumpuje absolutně. Když jsou dlouho u moci, tak moc a možnost rozhodovat o cizích penězích lidi zkazí. Proto požadujeme systematické zmenšení moci politiků. Nejsou to andělé, čím více moci mají, tím větší je tendence ke korupci.

Myslíte si, že dotace z Evropské unie zvyšují korupci?

Evropské dotace jsou zdrojem největší korupce. Místo produktivní činnosti se lidé věnují papírování, aby dostali dotaci z Bruselu a přitom musí korumpovat úředníky po cestě. Navíc se za peníze z EU vzdáváme vlastní suverenity, což je vlastně také definice korupce.

Tvrdíte, že zrušíte některé daně úplně a DPH snížíte na 15 procent. Nebudou tyto peníze chybět ve státní kase?

Svobodní v první řadě prosazují zrušení těch daní, které jsou nejméně efektivní. Stát vybírá několik daní, jejichž výběr stojí státní aparát a poplatníky více, než kolik se z nich vybere. Svobodní proto požadují zrušení těchto daní. Jejich zrušení přinese daňovým poplatníkům miliardy korun k dobru a státu neubere daňový výnos. Jedná se především o daně dědické, daně darovací, daně z převodu nemovitostí a energetické daně.

Co se týče redukce výdajů, tak máme aplikaci na internetu, kde si každý může vyzkoušet, co chceme všechno zrušit, včetně spousty zbytečných úřadů. Je třeba zároveň zvážit členství v Evropské unii v referendu. Řada lidí si neuvědomuje, že než můžeme nějaké peníze čerpat, musíme je tam nejdříve poslat.

Měnil byste současného prezidenta Miloše Zemana?

Určitě, měli jsme výběr mezi dvěma špatnými možnostmi a těžko říct, která byla horší. Na Zemanovi mě nejvíce mrzí, jak mluvil o Evropském stabilizačním mechanismu jako o nebezpečné věci a po svém jmenování dokument schválil s velkou fanfárou. Nyní jsme zavázání po vstupu do eurozóny platit na vyžádání až tři sta padesát miliard korun. Pro srovnání to je například rozpočet ministerstva spravedlnosti na 18 let dopředu.

Co vám nyní vadí na současné politické scéně?

Nové subjekty, jako například Ano Andreje Babiše. Jsou schopny jít do politiky prakticky bez programu a získat velkou důvěru za relativně krátkou dobu jen díky penězům. Babiš skupuje mediální subjekty a je současně největší příjemce dotací v ČR. Takže mu vlastně prostřednictvím svých daní platím volební kampaň i nákup mediálního gigantu Mafra.

Co znamená ve volební kampani vaše: Méně státu, více občanům?

To je základní heslo kampaně. Lidé věří z neznámého důvodu politikům, a čím dál tím více jim dávají moc a platí vyšší daně s představou, že stát všechno zařídí. Ale stát jsou vždycky politici, kteří rozhodují o cizích penězích, a vždy hůře než by rozhodovali o svých. Lidé by si však měli o svých financích rozhodovat sami, aby mohl stát dlouhodobě prosperovat.

Vyšlo na parlamentnilisty.cz a hk.svobodni.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x