Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home NWO Mezinárodní konflikty Řecko se děsí, že Turci začali k masovému pašování migrantů používat tankery...

Řecko se děsí, že Turci začali k masovému pašování migrantů používat tankery do šrotu

Atény mají obavy z nové záplavy migranty spolu se strachem z koronaviru a z radikálních islamistů, kteří se s tím také dovezou.

Řecké úřady ohromila změna taktiky Turků, kteří se chystají k řeckému pobřeží poslat místo dosud používaných malých dinghi člunů velké tankery, uvádí zpráva řeckého zpravodajského portálu Ekathimerini.

Minulý týden ztroskotal vyřazený tanker naložený migranty, když naboural do vlnolamu před přístavem Tzia na Kykladských ostrovech.

Řecká pobřežní stráž i Národní zpravodajská služba jsou přesvědčeny, že tento incident signalizuje změnu v turecké strategii na protlačování tisíců migrantů přes Řecko do Evropské unie.

Podle úřadů jsou v nadcházejících dnech přinejmenším dvě podobné lodě do šrotu nachystány vyplout z Turecka a přivézt ohromný počet migrantů.

Řecko tudíž posiluje námořní hlídky.

Plánovitě ztroskotaný tanker byl identifikován jako pod tureckou vlajkou plující loď Dorduncu postavená v roce 1968. Žádný migrant nebyl při ztroskotání zraněn a řeckým vyšetřovatelům pak řekli, že tureckým pašerákům zaplatili 5 000 € za osobu, aby je převezli do Itálie.

Loď měla údajně vyplout z Canakkale v severozápadním Turecku a Egejské moře přeplula nepostřehnuta, neboť vypnula svůj Automatický identifikační systém. Tento systém je určen, aby úřadům poskytl přesné údaje, jakou má každé plavidlo na moři polohu.

Atény se bojí, že vzhledem k současné pandemii by k nim kromě radikálních islamistů mohl být zavlečen přes migranty i koronavirus.

Řecko navíc kromě ochrany plavebních cest posiluje střežení vyloďování na pobřeží.

Místní řecké úřady na hranici s Tureckem k mapování situace a sledování migrantů používají drony. Avšak také Ankara vyslala drony, aby získala co nejvíce informací o situaci na řecké straně řeky Evros.

Řecko Turecko obviňuje, že migrantům poskytuje slzný plyn k palbě na řeckou policii a video od Associate Press rovněž ukazuje více než tucet tureckých policistů pálících slzný plyn přímo na řecké síly na druhé straně hranice.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opakovaně Řecko nabádá, aby migrantům umožnilo přejít do Evropy už od okamžiku, kdy na konci února z Turecka začali pronikat první Tureckem podporovaní migranti.

„Hej, Řecko! Vyzývám vás, abyste i vy otevřeli brány a zbavili se tak tohoto břemene. Nechte je odejít do jiných evropských zemí,“ vyhlásil tento měsíc Erdogan v Istanbulu. Turecký vůdce zopakoval, že Turecko chce spoustu ze 4 milionů svých migrantů nalifrovat do Evropy.

editor: Remix News

author: Remix News

Zdroj: https://rmx.news/article/article/greece-fears-turkey-is-using-large-tanker-ships-to-smuggle-migrants-into-eu

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

Na vakcinované teď připadá většina úmrtí na COVID

V dnešním The Washington Post se objevilo pozoruhodné přiznání: „Většina Američanů umírajících na koronavirus dostala nejméně primární série vakcín.“

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x