Pondělí, 20 května, 2024
Home Nezařazené Regulace, regulace, regulace…

Regulace, regulace, regulace…

Jedná se o magickou formuli, jakýsi tajný lék na všechno. Vadí vám hluk v pozdních hodinách? Trpíte nízkou kvalitou potravin? Platíte příliš vysoké nájemné? Nebo snad nevěříte v bankovní systém? Všechny problémy způsobuje nedostatek regulací, vydejme nové, které budou přesnější než jakékoli předchozí a hlavně účinnější! Regulace nás všechny ochrání před škodlivými vlivy kapitalistické společnosti. Anebo ne?

Regulace skutečně není všelék, ba ani žádný lék, ani s obraznou “rýmou” by nepomohla. V poslední době je hlavním regulátorem naší legislativy nikoli parlament, nýbrž Evropská Unie. Nedávno nám zrovnoprávnila ženy ve vedení firem. Samozřejmě, že platí zákon nižšího užitku/zisku při nezaměstnání osoby pouze z osobních důvodů, pokud ta je produktivnější než nový zaměstnanec. Jinými slovy čin člověka, který odmítne produktivnější ženu jen kvůli jejímu pohlaví je možná morálně odsouzeníhodný, avšak trest přichází, a to v podobě nižší produkce. Jenže podnikatelé se chovají tak “iracionálně”, do vedení společností jmenují příliš málo žen! Ještě štěstí, že zkušení vedoucí firem – úředníci z Bruselu – je dokážou napravit. Podrobnější rozbor této regulace lze nalézt v článku na stránce nedanim.cz.

Obecněji, ovšem rovněž umírněněji, si bere regulace na paškál Yamato-san v článku O fatální škodlivosti regulací. Dovolím si z něj úryvek citovat:

Podpora OZE (obnovitelných zdrojů energie – pozn. autora) mohla být – v jejích počátcích – myšlena bez postranních myšlenek na fantastický kšeft, myšlena jako podpora ekologických alternativ výroby energie do doby, než se začne vyplácet a nebude ji potřebovat. Zelení žel zjevně nedisponují ani základní znalostí fysiky a ekonomie, která by jim ukázala, že jsou OZE nejen neekonomické a v konečných důsledcích i neekologické. Zelení prostě sehráli roli idiotů (z pohledů “solárních carů”, Babišů a dalších ovšem nakonec idiotů užitečných).

A co to nejdůlležitější, jídlo?

Jíme samé blafy, všelijaké škodliviny, bůhví čeho všeho jsou schopná “éčka”! Konkrétně potravinovým regulacím se věnuje Hans na svém webu hansuv.net, opět kousek odcituji:

Nevím, proč by lidé měli jíst dobré jídlo proto, že si tak přeje stát, když to nechtějí oni samotní. Samozřejmě, pokud chápeme stát jako takovou pěstírnu a velkovýchovnu svých občanů, lze tomuto postoji rozumět.

U takových regulací nemůže najít logiku snad ani nejzarytější intervencionista. Vždyť kdo chce jíst zdravě, ten tak činí a kdo ne, toho k tomu nutit násilím? Co mi je po ostatních, jak jedí? Totéž s kouřením, když si někdo ničí plíce, budiž, já s tím nemusím ani začínat. Zdraví je každého věc a měl by se o něj postarat, jak uzná za vhodné sám.

Na odsouzení drtivé většiny regulací člověk nemusí být ekonom, stačí poslechnout osvědčený selský rozum, jehož hlas se poslední dobou jaksi ztrácí v hluku závisti a lenosti.
Originální článek naleznete zde:

Regulace, regulace, regulace…

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x