(foto: en.wikipedia.org)
Ron Paul ve svém Liberty Report (shrnutí):
Vývoj byl v poslední době dost pozitivní, Trump konstatoval, že Syřané by se měli sami rozhodnout, kdo bude řídit jejich zemi, „propukala,“ mírová jednání, Al Kaída a ISIS byli na útěku, možná i poraženi.
To se někomu nemuselo líbit a potřeboval událost. Nyní je tu obvinění a „nemůže se to tak nechat.“
Od minulého chemického útoku v syrské Ghoutě v roce 2013 víme, jak zde funguje mediální propaganda. Tehdejší pachatel nebyl vyjasněn, dokonce oceňovaná kapacita Carla del Ponte, bývalá hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního tribunálu, tvrdila, že dle důkazů útok v Ghoutě provedli rebelové. Obecně se však věří, že viníkem byl Assad, stejně jako se věřilo v ďábla v Iráku, Libyi, Afghánistánu.
Zdrojem nynější informace o pachateli Assadovi jsou dvě neziskovky, financované USA a Británií: Syrian Observatory for Human Rights – sedící v Anglii – a White Helmets (pozn. redakce: o White Helmets podle britských investigativních novinářů „nikdo ve východním Aleppu neslyšel,“ zato jsou podezříváni z tvorby falešných videí s dětmi v troskách Aleppa).
Nedává smysl, aby Assad najednou z ničeho nic použil plyn. Je tu skoro nulová pravděpodobnost. Proč by v podvečer mírových jednání řekl „pojďme pár lidí zabít plynem?“ Zaručovalo by mu to, že se proti němu obrátí celý svět. Páchal by tím sebevraždu, když jsou někteří lidé odhodláni s dostatkem bombardérů zničit celou jeho zemi.
Nebylo ani prokázáno samotné použití plynu, ale média mají znovu ihned jasno. Britský ministr zahraničí Boris Johnson tvrdí, že důkazy směřují k Asadovu režimu a jedním dechem říká, že je nutno zahájit řádné vyšetřování. McCain již viní Trumpa, že nebyl v Sýrii dostatečně agresivní.
I pokud dá Rusko ruce pryč, kolik lidí bude zabito, bude-li se bombardovat Damašek?
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=LULzvg1gA5U