Středa, 22 května, 2024
Home Nezařazené Rozhovor s vysokým členem Armády ČR - anonymní

Rozhovor s vysokým členem Armády ČR – anonymní

Rozhovor s ?????? jméno neuvádíme z hlediska osobní ochrany

rozhovor za Reformy.cz vedl Mehdi Zejnulahu

Reformy.cz: Dobrý den, byl jste v Afgánistánu v bojové misi, ke které dal souhlas parlament České republiky. Jak moc dobře víte, tak podmětem k invazi do Afgánistánu americko-britskými jednotkami a následně i českou armádou byl útok na cíle v New Yorku 11.září 2001. Brněnská studie inženýrů z VUT vydala zprávu, že při modulaci pádu budov z 11.září se neslučuje s tím, co ukazuje výsledek oficiální studie. To vede k tvrzení, že absoltunímu pádu budovy až k zemi muselo být použito ještě dalších prostředků. To potvrzuje tvrzení amerického profesora chemie Steven E Jones, který našel v sutinách WTC přítomnost nano-thermitu. Vojenského materiálu, který vyrábí jen vojenský dodavatel v USA v Novém Mexiku. K stejným výsledkům došel i profesor Niels Harrit z Kodaně v roce 2009. Jak by jste přistupoval k bezpečnostní zahraniční politice, kdyby se prokázalo, že skutečně za útoky stojí vnitřní účastník USA, který je spojen s vojenským průmyslem?

Odpověď: Vždy jsme byli a budeme součástí konspirací a manipulací globálních a regionálních mocností. Je nutno s tím žít a chovat se tak, abychom udrželi bezpečné prostředí v naší zemi a ve svém okolí.

Reformy.cz: Jak myslíte, že by se stavěli k názoru rodiče padlých vojáků z České republiky, kdyby jim byl doložen důkaz, že podnět k účasti českých vojáků byl pod záminkou falešné vlajky a v důsledku členství v NATO jsme se tudíž podíleli na misi v Afgánistánu a Iráku?

odpověď: Už by to zásadně neřešili. Vojáci dobrovolně plní svůj úkol k zajištění bezpečného života svých rodin a občanů ČR, tudíž mohou být rodiče stále hrdi na své padlé syny.

Reformy.cz – Jak si myslíte že by se změnil pohled na „humanitární“ mise NATO v Libyi, pokuď by se prolomilo informační embargo Války proti teroru?

Odpověď: Už nyní není jednotný názor na vedení vojenských operací NATO v Libyi. Zdali to bylo, či nebylo dobře, ukáže až budoucnost v horizontu cca 5 – 10 let. My Evropané můžeme mít přehnané ambice, ale bez detailních znalostí historie, kultury, veřejného života a náboženství dané země a celého regionu, naše ambice mohou být iracionální až fatální.

Reformy.cz: OSN dalo mandát jen k bezletové zóně v Libyi, jak si vysvětlujete fakt, že bývalý americký kongresman Walter Fauntroy na vlastní oči v Lybii viděl vojáky NATO, kteří kryli protestantskou armádu?

Odpověď: Nemám ponětí o tom, co viděl pan kongresman. Jak jste sám viděl v TV zpravodajstvích (BBC, CNN, Al-Jazeera, Sky News a další) tak tam mnoho povstalců a zahraničních bojovníků nosili uniformy americké, britské, francouzské a jiných armád.

Reformy.cz: Jak si vysvětlujete fakt, že Abdel-Hakim al-Hasidi v britském deníku Telegraph přiznává, že mnoho členů jeho povstalecké armády jsou členové Al-Qaedy, kteří bojovali v Iráku? A jak je možné dilema, že evropští politici podporují rebely? Není zde střet zájmů?

Odpověď: Podpora povstalců, tzv. „Support to Insurgency“, je součástí vojenských doktrín. Je na plné odpovědností koalice států, kteří tuto taktiku aplikovali, aby zabezpečili, že podporované povstalecké hnutí bude schopné převzít kontrolu daného státu a zajistí dodržování lidských práv. Tady je již opět potřeba plně vidět roli OSN, která musí vyslat pozorovatelé, aby dohlíželi na proces stabilizace a převzetí moci novým hnutím. Jinak, infiltraci příslušníků Al-Qaedy do „islámských“ povstaleckých hnutí se v první fázi povstání nedá zabránit. To pak musí OSN, v souladu s čl. VIII Charty OSN, razantně „represivně“ a okamžitě řešit po ukončení bojů a zahájení procesu stabilizace a obnovy státního zřízení.

Reformy.cz: Proč si myslíte, že Kaddafiho rezignaci propagovaly všechny západní státy, když je všeobecně známo, že Kaddafi byl dosazen k moci západními silami, stejně jako Husni Mubarak v Egyptě? Co vzbudilo najdnou obrat v myšlení evropské strategie vůči Libyi?

Odpověď: Jak víte, tak Kaddáfi, Mubarak a další jím podobní měli a mají podporu Evropy a USA zajištěnu jen v případě, že zabrání působení radikálních islámských hnutí a nepřipustí, aby se stali součásti politického a kulturního života dané země. To jak daní státníci vládnou, je bohužel již mimo hlavní zájem Evropy a USA. Kaddáfi, i když byl podporován, tak byl brán jako velmi nespolehlivý a nevyzpytatelný. A není tajemstvím, že Francie a Itálie jsou hlavní odběratelé ropy z Líbye.

Reformy.cz: Na letošní konferenci Bilderberg ve Sv.Mořici unikla informace o projektu Desertec, který má nahradit jádro v Evropě a tak prosadit nový trend energie ze slunečního záření. Jak si vysvětlujete, že většina slunečních kolektorů je rozmístěna právě v arabských zemích. Ze zdrojů v Sýrii, přes kterou vede také projekt Desertec je známo, že oficiálně nikdo z projektu Desertec neoslovil Sýrii, že by přes ně měl tento projekt procházet. A právě na mapě, kterou vydal projekt Desertec jejich vedení jde přímo přes území Sýrie. Myslíte si, že by mohla hrát investice do destabilizace systémů pomocí ozbrojené cesty k vytvoření fin. méně nákaladných politických systémů, které budou s cenou za umístění těchto kolektorů více přízniví, než dosovadní zastupitelé systému jako Egypt, Libye, Jordán, Syrie? Je ozbrojený převrat levnější variantou z dlouhodobého hlediska výhodou pro projekt Desertec k umístění kolektorů?

Odpověď: Vůbec se nedivím, že jde o projekt, kde má významný podíl německá průmyslová mašinérie. Němci jsou technologickou velmoci na využívání energie z alternativních zdrojů. Project Desertec jinak moc neznám, tak nevím, jak velký význam to bude mít pro jednotlivé státy severní Afriky a Blízkého východu. Je to obrovský byznys, na kterém by ony státy mohly jenom vydělat. Dle mého, má tento projekt jedno veliké omezení a tím je bezpečnostní riziko, protože se buduje na územích, kde nelze plně zabezpečit ochranu investic (viz aktuální, tzv. arabská revoluce) a ochranu a obranu technologických zařízení. Že by byl projekt Desertec jakýmsi katalyzátorem současné revoluce v uvedených zemích, si nemyslím.

Reformy.cz: Jak by se tedy mohla dívat veřejnost na Vojenskou zpravodajskou službu pana Páleníka? V jejich výroční zprávě se udává fakt, že česká vojenská zpravodajská služba přispívá k odhalení Usama bin Ladena. Je to tedy důkaz účasti vědomé informační propagandy z České strany za podpory daňových poplatníků České republiky? Je zde na tomto případě vidět propojení vojenké strategie propojené s politickou mocí?

Odpověď: Dle mého velice odvážná zpráva, ale nic co by se všeobecně nevědělo.

Reformy.cz: Jakou cestou si myslíte, že by se měla ubírat zahraniční politika propojená s vnějšími obrannými složkami státu? Co si myslíte o výstupu z organizace NATO. Myslíte, že je možné vytvořit transparentnější spolupráci obranných složek v Evropě, které by nezneužívali peněz daňových poplatníků, kterým by tato organizace v důsledku poplatníky klamala, s prokázáním alternativního výkladu 11.září 2001?

Odpověď: Transformoval bych NATO na společné obranné síly Evropské unie (EU Joint Defence Forces, EUJDF) .

Přílohy:

studie VUT v angličtině – přirovnává pád jaké koli budovy a analogicky přiznává, že díky zákonu zachování energie nemohla budova spadnout tak jak jí uvádí oficiální vyšetřovací komise v USA

Bezletová zóna v Libyi 24.3. Rasmussen oznamuje no – fly zone

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12856665

Rasmussen vyfocen na letošním Bilderberg konferenci, nebyl na oficiálním seznamu.

http://www.infowars.com/nato-chief-rasmussen-to-discuss-expanding-libya-war-at-bilderberg-summit/

Kongresman viděl vojáky NATO v Libyi

http://www.infowars.com/former-congressman-i-saw-nato-troops-behead-libyans/

Vůdce rebelů v Libyi potvrzuje členství Al-Quada

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8407047/Libyan-rebel-commander-admits-his-fighters-have-al-Qaeda-links.html

Projekt Desertec byl nápadem z německé části evropského think tanku sídlící v Římě – Římský klub

Home

http://cs.wikipedia.org/wiki/Desertec

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bilderberg

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADmsk%C3%BD_klub

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x