Úterý, 21 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rozzuření migranti na Lesbu domorodcům vykáceli 5 000 olivových stromů

Rozzuření migranti na Lesbu domorodcům vykáceli 5 000 olivových stromů

Dny poté, co se objevilo video ukazující skupiny migrantů ignorujících opatření sociálního odstupu a zesměšňujících policisty, kteří se to pokouší prosadit, ilegální migranti z tábora Moria na tomto řeckém ostrově zaútočili zase a pokáceli místním pěstitelům, kteří z toho žijí, 5 000 olivových stromů.

Na zničení těchto olivovníků, kdy může trvat 65 až 80 let, než takový strom doroste do plodnosti, se pohlíží jako na útok na řeckou historii, kulturu a identitu stejně jako na útok k podlomení místní ekonomiky, hlásí Greek City Times.

© Makis Pavlelis, Tourkikanea

Olivovník je v Řecku jedním z nejvšudypřítomnějších symbolů a patří i k symbolům klasické Západní civilizace. Olivová ratolest Starým Řekům mj. jako symbol Olympijských idejí. Z tohoto důvodu dostávají medailisté na Olympijských hrách „kotino“ – věnce upletené z olivových ratolestí.

Ve starém Řecku se na olivovník pohlíželo jako na symbol míru, moudrosti, plodnosti a vítězství, přičemž se věřilo, že je to dar od řecké bohyně moudrosti Athény.

Zničením těchto stromů bude místní ekonomika trpět spoustu let, když šlo o desítky let k plodnosti pěstované olivovníky. Export oliv každý rok přispívá k řecké národní ekonomice 650 miliony eur.

Pokácení těchto olivovníky nevyhnutelně eskaluje napětí mezi místními Řeky a ilegálními migranty, které už měsíce vře.

Tábor Moria, který je domovem zhruba poloviny z 50 000 ilegálních migrantů, kteří žijí na Lesbu, je už nějakou dobu sudem prachu.

Minulý měsíc Voice of Europe referoval o tom, jak byl rozzuřenými migranty z tábora Moria vandalsky poničen řecký pravoslavný chrám.

By Arthur Lyons 8 April 2020

Náhledový obrázek: © Makis Pavlelis, Tourkikanea

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x