Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rozzuření migranti na Lesbu domorodcům vykáceli 5 000 olivových stromů

Rozzuření migranti na Lesbu domorodcům vykáceli 5 000 olivových stromů

Dny poté, co se objevilo video ukazující skupiny migrantů ignorujících opatření sociálního odstupu a zesměšňujících policisty, kteří se to pokouší prosadit, ilegální migranti z tábora Moria na tomto řeckém ostrově zaútočili zase a pokáceli místním pěstitelům, kteří z toho žijí, 5 000 olivových stromů.

Na zničení těchto olivovníků, kdy může trvat 65 až 80 let, než takový strom doroste do plodnosti, se pohlíží jako na útok na řeckou historii, kulturu a identitu stejně jako na útok k podlomení místní ekonomiky, hlásí Greek City Times.

© Makis Pavlelis, Tourkikanea

Olivovník je v Řecku jedním z nejvšudypřítomnějších symbolů a patří i k symbolům klasické Západní civilizace. Olivová ratolest Starým Řekům mj. jako symbol Olympijských idejí. Z tohoto důvodu dostávají medailisté na Olympijských hrách „kotino“ – věnce upletené z olivových ratolestí.

Ve starém Řecku se na olivovník pohlíželo jako na symbol míru, moudrosti, plodnosti a vítězství, přičemž se věřilo, že je to dar od řecké bohyně moudrosti Athény.

Zničením těchto stromů bude místní ekonomika trpět spoustu let, když šlo o desítky let k plodnosti pěstované olivovníky. Export oliv každý rok přispívá k řecké národní ekonomice 650 miliony eur.

Pokácení těchto olivovníky nevyhnutelně eskaluje napětí mezi místními Řeky a ilegálními migranty, které už měsíce vře.

Tábor Moria, který je domovem zhruba poloviny z 50 000 ilegálních migrantů, kteří žijí na Lesbu, je už nějakou dobu sudem prachu.

Minulý měsíc Voice of Europe referoval o tom, jak byl rozzuřenými migranty z tábora Moria vandalsky poničen řecký pravoslavný chrám.

By Arthur Lyons 8 April 2020

Náhledový obrázek: © Makis Pavlelis, Tourkikanea

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou

Městské násilí, obchod s drogami a střelba se v tzv. ‚no-go zónách‘ staly ve Francii běžné, kdy jedna obyvatelka tuto oblast srovnala s Ukrajinskou válkou,...

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

Most Popular

Sankce na Rusko kořen všeho zla – rakouská strana Svobodných (FPÖ) vyzývá k ukončení sankcí způsobujících ekonomickou krizi

Tato strana tvrdí, že jediným vítězem je stát, kdy loni rakouský výběr daní vyrostl o 9,5 miliardy €. Strana...

Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou

Městské násilí, obchod s drogami a střelba se v tzv. ‚no-go zónách‘ staly ve Francii běžné, kdy jedna obyvatelka tuto oblast srovnala s Ukrajinskou válkou,...

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x