Středa, 22 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rumunské hranice jsou pod čím dál větším tlakem migrantů

Rumunské hranice jsou pod čím dál větším tlakem migrantů

Migranti vyvíjí čím dál větší a větší tlak na rumunskou pohraniční policii, neboť narůstá počet pokusů proniknout ilegálně přes hranice této země.

Rumunsko zažilo v roce 2019 v porovnání s předchozím rokem 24 procentní nárůst v počtu migrantů pokoušejících se o ilegální vstup do země nebo odchod z ní, hlásí Remix News.

Tato zpráva obsahuje část, která rozvádí ilegální imigraci detailněji. Podle této konkrétní části bylo při pokusu o ilegální vstup do Rumunska chyceno a zadrženo 2 048 osob, zatímco 1 679 ilegálních migrantů bylo dopadeno při pokusu o odchod.

Zpráva dále uvádí, že bylo zjištěno nejméně 699 organizovaných skupin migrantů podporovaných 257 rumunskými občany.

Rumunská pohraniční policie uvádí, že velká většina těch pokusů o ilegální překročení hranice – celkem 2 684 – byla pěší, zatímco dalších 827 migrantů policajti objevili skrývající se ve vozidlech. Počet migrantů, kteří se pokoušeli použít falešných dokumentů, nebo se vyhnout pohraniční kontrole byl 216.

Ti ilegální migranti, co byli chyceni u hranice, jak říká rumunská policie, pocházeli ze Somálska, Alžírska, Turecka, Íránu, Iráku, Afghánistánu, Bangladéše, Maroka a Vietnamu.

Zpráva uvádí, že rumunská policie, aby skoncovala s ilegálními přechody hranic, tak rozšířila své pohraničních hlídky a zvýšila technický dohled nad svou hranicí s Bulharskem a Srbskem.

Rumunsko není samo, co se musí potýkat se zvýšením ilegálních přechodů hranice. Jeho severní soused Maďarsko v posledních měsících zažívá podobný nárůst ilegálních přechodů hranic.

Tento měsíc Voice of Europe referoval, že maďarská vláda nasadila vojenské hlídkové čluny na pohraniční řeku se Srbskem, aby zastavila ilegálních přechody hranic do země přes řeku Tisza, která se stala klíčovou vstupní branou pro migranty pokoušející se dostat do EU.

K tomuto rozhodnutí došlo asi týden poté, co maďarská pohraniční policie odrazila skupinu 70 násilných migračních nájezdníků, kteří vzali ztečí zranitelnou část pohraničního plotu na srbské hranici.

V lednu tajemník ministerstva vnitra Károly Kontrát uvedl, že v roce 2019 bylo při pokusu vniknout do Maďarska zastaveno 17 200 ilegálních migrantů.

Tento týden Voice of Europe referoval o telefonním hovoru, který proběhl v pondělí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem, ve kterém Trump chválil ducha Maďarského lidu a opěvoval Orbánovo úsilí v boji proti ilegální migraci.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 19 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/romania-migratory-pressure-at-borders-is-increasing-border-agents-say/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x