Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS LGBTQI Rumunsko schvaluje legislativu zakazující gender studies

Rumunsko schvaluje legislativu zakazující gender studies

Rumunský senát tento týden schválil novou legislativu, která zakazuje odkazování na genderovou identitu jako něco odlišného od biologického pohlaví dotyčného. Ještě je třeba, aby to podepsal prezident.

Tato legislativa byla v úterý přidána jako úprava rozsáhlejšího zákona o školské politice centro-pravicovou stranou Lidové hnutí. Podpořila ji i Sociální demokracie.

Tato úprava dostala 81 hlasů pro a 21 proti a bylo 27 absencí. Ta zakazuje „činnosti šíření teorie nebo názorů o genderové identitě, chápané jako teorie nebo názor, že gender je odlišný koncept od biologického pohlaví a že se mohou vzájemně lišit,“ uvádí zpráva rumunského zpravodajského portálu G4 media.

Ač tento zákon nebude mít dopad na občanská práva transgenderových lidí, v podstatě ukončí vyučování genderové ideologie v rumunských školách a na univerzitách.

Bude-li to podepsáno jako zákon, tak tato úprava udělá z Rumunska po Maďarsku druhou zemi v Evropské unii, která zakazuje genderové studie, když Maďarsko podobný zákon zavedlo v roce 2018. Zastánci tohoto zákona v Maďarsku tvrdili, že genderová ideologie ničí hodnoty této země, jak už o tom Voice of Europe referoval. Také polská vládnoucí strana Zákona a spravedlnosti vede kampaň proti genderové ideologii a slíbila, že podobnou legislativu rovněž předloží.

Tato zákonná úprava v Rumunsku může být pokusem zvýšit si podporu u věřících rumunské pravoslavné církve, kteří mají vůči gender studies silný odpor. 81% Rumunů náleží k pravoslavné církvi.

Tuto úpravu zákona teď předali prezidentu Klausi Iohannisovi, aby to podepsal. Odpůrci ho však vyzývají, aby to odmítl podepsat. Někteří akademici a zastánci lidských práv jsou proti ní, kdy liberálové tvrdí, že to „vzdělání v Rumunsku vrátí zpět do středověku.“

By Michael Lord 19 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/romania-passes-legislation-to-ban-gender-studies/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x