Free Porn
Úterý, 23 července, 2024
Home Nezařazené Rusko a Írán oznámili dohodu ropa za zboží v hodnotě $20 miliard

Rusko a Írán oznámili dohodu ropa za zboží v hodnotě $20 miliard

Ukázka, co chybí v právě vydaných titulcích od Bloomberg:

  • ÍRÁN A RUSKO OZNÁMILI DOHODU O PRODEJI ROPY ZA $20 MILIARD ZA ZBOŽÍ: REUTERS

Kdybyste řekli, že někde došlo k naprosté absenci US dolarů při přelévání peněz, tak máte pravdu. Což je přesně to, před čím jsme varovali, že se to bude dít tím víc, čím víc bude Západ a JPMorgan Rusko tlačit do bez-dolarového rohu.

Opětovně, podle našeho včerejšího komentáře o blokádě Ruska od JPM: „To, co JPM možná právě udělala, je zahájení preventivního úderu, který by se mohl rovnat nahromadění blokády SWIFT na Rusko stejným způsobem, jakým byl od Petrodolarů neutralizován Írán, a byl tak rychle nucen začít s transakcemi v rublech, yuanech a samozřejmě ve zlatě výměnou za zboží a služby, ať už dovážené nebo vyvážené. Člověka by mohlo zajímat: jestli JPM opravdu touží uchovat si svou „neposkvrněnou“ pověst, že nedělá transakce se „zlými Rusy“, čímž s radostí vyrazí pojistky, které Rusku znemožní volbu, zda chce od petrodolaru odejít dobrovolně, a udělá z toho vynucený výsledek, který shodou okolností pouze urychlí zformování Eurasijské osy Čína, Rusko a Indie?“

Jinými slovy to vypadá, že Rusko s velkou radostí pošle depeši, že je už ochotno používat barter (nebo „nebesa odpusťte“ zlato) a zakrátko i další „regionální“ měny tak, jako se dosud používal US dolar, což je těžko zamýšlený výsledek Západní blokády, která jak to vypadá, jim bouchá do tváře a dále dopadá na nedotknutelný status Petrodolaru.

Více od Reuters:

Írán a Rusko dosáhly pokroku v dohodě o výměně ropy za zboží, uvedly zdroje, která bude mít hodnotu až $20 miliard, což Teheránu umožní navzdory Západním sankcím zvýšit životně důležitý export energií, říkají lidé obeznámení s vyjednáváním, uvedly Reuters.

V lednu Reuters hlásily, že Moskva a Teherán diskutují o barterové dohodě, která Moskvě umožní nakoupit až 500 000 barelů íránské ropy denně výměnou za ruská za řízení a zboží.

Bílý dům uvedl, že takováto dohoda by vyvolala „vážné obavy“ a byla by v rozporu s jadernými rozhovory mezi světovými mocnostmi a Íránem.

Ruský zdroj řekl, že Moskva „má připravené ze své strany všechny dokumenty,“ s dodatkem, že k dokončení dohody se čeká na odsouhlasení ceny ropy, podle které se to stanoví.

Zdroj řekl, že tyto dvě strany se snaží o takové uspořádání barterové dohody, při kterém by se měnila íránská ropa za průmyslové zboží včetně kovů a potravin, řekl ale, že do toho by nepatřilo žádné vojenské zařízení. Zdroj dodal, že v dohodě se očekává, že to celkem dosáhne objemu $15 až $20 miliard a proběhne to v určitých fázích, kde ta úvodní bude tranše za $6 miliard až $8 miliard.

Íránská a ruská vláda to odmítly komentovat.

Dva různí íránští činitelé rovněž řekli, že dohoda má hodnotu $20 miliard. Jeden z íránských činitelů řekl, že do ní bude patřit export asi 500 000 barelů denně po dva až tři roky.

„Írán může vyměnit kolem 300 000 barelů denně přes Kaspické moře a zbytek dovézt ze Zálivu, možná přes přístav Bandar Abbas,“ řekl jeden íránský činitel s odkazem na jeden z hlavních íránských ropných terminálů.

„Cena je (zatím v jednání) je nižší než mezinárodní cena ropy, ale ne příliš, a jsou v tom určité možnosti. Obecně ale je o pár dolarů pod tržní cenou.“

„Expertní hodnocení“ je určitě na místě:

„Tato dohoda vyvolá další tlak na íránský zkroušený energetický sektor a přinejmenším částečně s ruskou pomocí obnoví přístup íránské ropy k zákazníkům,“ řekl Mark Dubowitz z US mozkového trustu Nadace pro obranu demokracie.

„Pokud nebude Washington tuto dohodu schopen zastavit, mohla by posloužit jako signál i dalším zemím, že Spojené státy nebudou riskovat vážnou diplomatickou roztržku, což bude na úkor režimu sankcí,“ dodal.

Neříkejte, že je to další geopolitický debakl epických rozměrů, který je výsledkem toho, co bylo původně zamýšleno jako demonstrace síly, ale místo toho se to nakonec rychle zvrhlo do potvrzení slabosti.

Rovněž kdy si ta „Nadace pro obranu Petrodolaru“ vymění to poslední slovo za „demokracie“?

Nakonec pro ty, co jsou zvědaví, k čemu by mohlo dojít dále, nejen pro Írán, ale i pro Rusko, těm doporučujeme přečíst si „Od petrodolaru k petro-zlatu: US se teď snaží Íránu odříznout přístup ke zlatu.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček, zdroj: zerohedge.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x