Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home Nezařazené S příměřím je konec: Kolem Mariupolu a Doněcka obnovena dělostřelba

S příměřím je konec: Kolem Mariupolu a Doněcka obnovena dělostřelba

Aktualiazce: DĚLOSTŘELBA JASNĚ HLÁŠENA OD UKRAJINSKÉHO PŘÍSTAVU MARIUPOL: AP

  • VÝCHODNĚ OD PŘÍSTAVU MARIUPOL NA VÝCHODĚ UKRAJINY JE PŘES ZASTAVENÍ PALBY SLYŠET DLOUHODOBÁ DĚLOSTŘELBA – REUTERS

Jeden z tweetů…

Asi ne překvapivě četná hlášení (od obou stran) konstatují, že to dlouho očekávané zastavení palby na Ukrajině skončilo. Jak hlásí RIA, pro-ruští separatisté uvedli, že ukrajinské speciální síly v pátek večer i přes zastavení palby zahájené před několika hodinami pokračovaly s ostřelováním měst a pozic milice v Doněckém regionu. Několik reportérů ve strategickém městě Mariupol představujícím ‚pevninský most‘ tvrdí, že viděli záblesky z explozí a slyšeli ohromné detonace, přičemž k východním kontrolním stanovištím rychle uhání tanky. France 24 hlásí, že Ukrajinská vojska teď obviňují rebely z porušení zastavení palby. AP dále potvrzuje neustálé exploze poblíž města Mariupol, spolu s čímž žurnalisté hlásí, že „lidé umírají na střelná zranění.“

Jak jsme uvedli už před tím, Leonid Bershidsky z Bloomberg vysvětluje, jak je Ukrajinské zastavení palby vítězstvím Putina.

Co se týče ruského presidenta Vladimira Putina, ten si u tohoto teátru opatřil sedačku v lóži a může se v ní uvelebit s pytlíkem popcornu. Ať to dopadne, jak chce, jemu to bude vyhovovat potud, pokud bude zápas na Ukrajině váznout ve slepé uličce. Ten bude jásat, pokud uvidí, že se regiony Doněck a Lugansk přemění v zóny trvale zmrazeného konfliktu, čímž Ukrajině znemožní další integraci do NATO a Evropské unie, ale bude úplně stejně potěšen, když dostanou od Kyjeva rozsáhlou autonomii a možnost vetovat významná politická rozhodnutí. A i případné vojenské řešení mu bude vyhovovat, jelikož se s ním Západ odmítl bavit jinak než přes neúčinné sankce.

Nedělejte si tedy žádné iluze: Zastavení palby je vítězstvím Putina, očišťuje ho od jeho agrese a licoměrnosti. A já jen doufám, že se tím ukončí i krveprolití.

Ale pozdě v noci RIA hlásí, že Ukrajinské síly začaly opětovně s dělostřelbou…

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Městské úřady v Doněcku ohlásily, že dělostřelba ve městě pokračuje i přes zastavení palby, které nabylo účinnosti v pátek v 15:00 GMT.

„Ač je 18:00 (místního času, tj. 15:00 GMT), tak situace v Doněcku zůstává daleko od stavu klidu, jsou slyšet zvuky explozí. V tomto okamžiku probíhá dělostřelecké bombardování čtvrtě Petrovsk v tomto městě,“ uvedlo prohlášení městské rady.

Což pokračovalo i dnes ráno

Ukrajinské speciální síly v pátek večer v Doněckém regionu přes zastavení palby, které začalo platit před pár hodinami, pokračovaly v ostřelování měst a pozic milice, ohlásily v sobotu síly milice samozvané Doněcké lidové republiky.

„Lidé se v miličních državách Horlivka a Makijevka ve 20 hodin 15 minutu (17:15 GMT) dostali pod minometnou palbu ve směru na Doněck,“ uvedlo ústředí Doněcké lidové republiky.

Asi o 1,5 hodiny později zaútočily ukrajinské síly na město Jasynuvata a v 10:30 večer (19:30 GMT) na pozice sil milice na Doněckém letišti, uvádí milice.

„Po celé kontaktní linii s nepřítelem dodržují síly milice rozkazy velitelů, aby neopětovaly palbu,“ řekli zástupci Doněcké lidové republiky.

Několik reportérů si všimlo záblesků a explozí…

(Poznámka překladatele: Mě nejvíce zaujal tweet jednoho z reportérů, který hlásil, že ukrajinská dělostřelba zahnala kolony náklaďáků do Luganska.)

Ale jak hlásí France 24, Ukrajinská armáda ukazuje prstem na pro-ruské separatisty, že to oni porušili zastavení palby…

Vrcholný ukrajinský obranný činitel v sobotu obvinil pro-ruské povstalce z porušení zastavení palby, které obě tyto strany podepsaly ve snaze zastavit téměř už pětiměsíční krveprolití.

„Zaznamenali jsme celé série provokací rebelů. Ti v pátek v 28 případech stříleli na protiteroristické jednotky, kdy k 10 z nich došlo až po zastavení palby,“ řekl reportérům mluvčí Národně bezpečnostní a obranné rady Andrij Lysenko.

To AP potvrzuje:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Svědkové v ukrajinském přístavním městě Mariupol hlásí neustálé exploze poblíž města a dobrovolnický batalion ukrajinských bojovníků říká, že na jejich pozice pálí rakety Grad.

Tyto zprávy ze sobotní noci přichází jen o chvilku déle než jeden den poté, co Ukrajina s Ruskem podporovanými separatistickými rebely podepsala po více než pěti měsících bojů na východě země zastavení palby.

Zastavení palby vypadá, že se dodržovalo po skoro celý den.

Ale v sobotu večer telefonem Associated Press řekli svědkové v Mariupolu, že od východních okrajů města přichází ohromné exploze, tam Ukrajinská vojska drží obranné linie proti rebelům.

Dobrovolníci z batalionu Azov na Facebooku řekli, že jejich pozice zasáhly rakety Grad, ale neuvedli podrobnosti.

*  *  *

Takže rebelové obviňují Ukrajinu… Ukrajina obviňuje rebely… takže je to zpátky v 1 kole, ze kterého jsme začali.

*  *  *

Takže to vypadá, jako kdyby v pondělí přišlo více sankcí (které mohou v kteroukoliv minutu vybuchnout Evropanům do tváře), žádné dodávky Mistralů (tj. ztráty pro Francii) a tým rychlé reakce NATO bude nasazen (s dalšími náklady pro Evropu), čímž ponechají na Putinovi, aby se rozhodl – jestli se do toho pustí už teď, nebo počká až na zimu…

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-09-06/ceasefire-over-shelling-resumes-mariupol-and-donetsk

Čtěte také:

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
26
0
Would love your thoughts, please comment.x