Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS S teroristy spjatí islamisté se shromáždili před parlamentem v Kodani k modlitbám,...

S teroristy spjatí islamisté se shromáždili před parlamentem v Kodani k modlitbám, dánští populisté na to reagovali pálením Koránu

Islamisté náležející organizaci Hizb ut-Tahrir spjaté s terorismem uspořádali v pátek v Christianborgu v centru Kodaně masovou modlitbu. Souběžně s tím pořádala k imigraci kritická strana Stram Kurs (Striktní kurz) poblíž proti-demonstraci, a tuto demonstraci kritizovala, přičemž pekli „bůček á la Korán“, kdy na grilu pálili Korán.

Cílem Hizb ut-Tahrir, který pro sebe tato organizace vyhlásila, je zrušení demokracie a nastolení společnosti řízené islámským právem šaría místo ní.

V Rusku je tato organizace zakázaná a klasifikovaná jako teroristická organizace. V Německu je tato organizace vyhlášena kvůli anti-semitismu a anti-izraelské propagandě za ilegální. Rovněž Čína, Turecko, Egypt a ještě několik dalších arabských zemí tuto organizaci zakázalo.

Pořádající organizace byla rovněž vystavena několika vyšetřováním kvůli teroristickým útokům ve Skandinávii. Terorista s náklaďákem Rachmat Akilov, který v roce 2017 ve Stockholmu zabil 5 lidí a 15 jich vážně zranil, tuto organizaci na Facebooku pořád lajkoval a sdílel.

V pátek v 12:30 h se před dánským parlamentem shromáždila asi stovka příznivců Hizb ut-Tahrir, aby se zúčastnili modliteb pořádaných touto organizací na protest proti tomu, co považují za k islámu nepřátelské klima v této zemi.

Uvedená organizace viní „nenávistné“ politiky a média této země ze situace, která vyvolává útoky na muslimy.

K imigraci kritická strana Stram Kurs s vůdcem strany Rasmusem Paludanem v čele na to reagovala souběžný uspořádáním proti-demonstrace u této masové modlitby.

Puland řekl novinám Berlingske Tidende, že tato strana protestuje proti Hizb-ut-Tahrir, protože jsou nedemokratickou organizací, která touží po nadvládě, což o sobě podle Pulanda jasně prohlašují.

Několik lidí se té protidemonstraci snažilo bránit, což vedlo policii k zásahu. Avšak kordon mezi demonstranty a proti-demonstranty větší srážky znemožňoval.

By Emma R. 24 March 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/03/terrorist-linked-islamists-gathered-to-pray-outside-parliament-in-copenhagen-danish-politicians-responded-by-burning-the-quran/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x