Sobota, 13 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace S tím, jak italská levice pracuje na otevření hranic, se počet lodí...

S tím, jak italská levice pracuje na otevření hranic, se počet lodí neziskovek ve Středozemí hned zvýšil na deset

Teď už ve Středozemním moři operují neziskovky s deseti přívozními plavidly pro migranty, neboť Demokratická strana levicového establishmentu usiluje o znovuotevření italských přístavů.

Demokratická strana (PD) vedená Nicolou Zingarettim dala jasně najevo, že by ráda zrušila migrační a bezpečnostní vyhlášky zavedené populistickým vůdcem Matteo Salvinim a znovu otevřela zemi pro neziskovky, píše Il Giornale.

Neziskovky, které asi tuto novou politiku čekají, hned vystupňovaly svoji aktivitu v zóně hledání a záchrany (SAR) u pobřeží Libye. Tento list tvrdí, že neziskovky, které kromě jedné všechny sídlí mimo Itálii, mají už v zóně SAR celkem deset plavidel.

Ta jediná v Itálii sídlící neziskovka Mediterranea Saving Humans (Středomořská záchrana lidských bytostí) už v rámci pozvolna probíhajícího změkčení přístupu s novým vedením dostala v pondělí povolení, aby v Itálii s 31 migranty na palubě zakotvila kvůli zdravotním problémům ubohých uprchlíků, neboť řada z nich je prolezlých parazity prašiviny, a tak se jim právo na Itálii nemůže upírat.

Tento krok dotčená neziskovka nesmírně oslavuje a píše: „Jejich odysea skončila a na horizontu jsme spatřili špetku humanity. Vítejte v Evropě!“

Také německá neziskovka Mission Lifeline (Mise linky života), na kterou se vztahuje trvalý zákaz na vstup do italských teritoriálních vod, se rozhodla, že v pondělí na Eleonore vylodí 104 migrantů, přičemž se do italských vod bez povolení vlámali, ale Guardia di Finanza zatím ještě nezrušené vyhlášky poslouchá, a tak je zadržela.

Kapitán Kalus Peter Reisch ignoroval zákaz vstupu, když vyhlásil nouzový stav, takže byl zatím eskortován do přístavu Pozzallo a jeho loď italské úřady zabavily.

Všem migrantům ovšem dovolili z plavidla vystoupit a mluvčí Evropské komise řekla, že se vynakládá veškeré úsilí, aby se migranti spravedlivě rozdělili mezi členské státy Evropské unie.

Akce kapitána Reischa je zrcadlovým obrazem té, kterou se Sea Watch provedla její kapitánka Carola Rackete, která se svou lodí koncem června násilně prorazila do italských vod a byla následně zatčena. Ta a kapitánka Pia Klemp by potenciálně mohly dostat trest vězení za pomoc ilegální imigraci.

Tato změna ve směřování politiky masové migrace představuje významný odklon od politik bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho, pravicového populisty, který zaškrtil počet migrantů, kteří hynuli na loďkách pašeráků lidí, jež je do Evropy vozili na chatrných plavidlech nezpůsobilých pro zámořskou plavbu, tím, že se takové plavby přestaly vyplácet. U Italů byl tento postoj populární a v průzkumech jeho straně Liga prudce narůstaly preference.

Ale příležitost, aby tento postoj znovu zavést, bude teprve muset přijít, protože po kolapsu italské vlády z minulého týdne, místo toho, aby v zemi proběhly volby, tak skupina levicových stran uplichtila novou koalici, aby Italskému lidu upřela možnost do věci mluvit.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

3 Sep 2019

Další články k tématu:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/03/ten-ngo-ships-operating-med-italian-leftists-push-opening-borders/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x