Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Salvini je pryč, migranti jsou tu

Salvini je pryč, migranti jsou tu

Nová italská vláda, která slíbila zrušit přístup tvrdé linie bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho k migrační politice, zjevně spouští novou vlnu masové migrace ze severní Afriky.

Od té doby, kdy 5. září nová vláda nastoupila do úřadu, se v Itálii vylodilo přes 1400 migrantů, uvádí data shromážděná Mezinárodní organizací pro migraci (IMO).

Během několika posledních měsíců počet migrantů přijíždějících do Itálie neustále narůstá: 59 migrantů dorazilo 6. září; 67 pak 9. září, 121 pak 14. září; 15. září jich bylo 259, 18. září 275 a 475 mezi 19. a 25. zářím, uvádí IOM. Celkový počet migrantů, co dorazili v září 2019 je o více než 100% vyšší než příjezdy v září 2018.

Mnoho z nově příchozích do Itálie přichází po nových trasách pašování lidí, které začínají v Turecku. V posledních týdnech připlulo nejméně pět člunů s migranty do Calabrie v jižní Itálii. Např. 21. září se tam vylodilo 58 migrantů, všechno pákistánští muži, kteří dorazili co calabrijského přístavu Crotone.

Mafie pašeráků lidí rovněž používají nových tras v jižním středomoří, po kterých vozí do Itálie lidi ze subsaharské Afriky. V posledních týdnech zločinné organizace začaly používat k převozům migrantů z Libye do Tuniska maličkých lodiček, aby se pak z Tuniska přeplavili na Lampedusu – nejjižnější italský ostrov kratší méně riskantní trasou. Např. 20. září na Lampedusu připlulo 92 migrantů ze subsaharské Afriky – z Gambie, Pobřeží slonoviny, Mali a ze Senegalu.

Spolu s tím nová italská vláda zjevně zaujímá daleko přívětivější postoj k záchranným lodím provozovaným evropskými dobročinnými charitami, které jsou obviňovány ze součinnosti s mafiemi pašeráků lidí, aby sbíraly migranty u libyjského pobřeží a převážely je do italských přístavů.

14. září povolila italská vláda Ocean Viking plavící se pod norskou vlajkou provozované francouzskými charitami SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic (MSF), aby přistála na Lampeduse, kde dovolili vylodění 82 migrantům sebraným u libyjského pobřeží.

24. září dovolila italská vláda Ocena Viking, aby tentokrát přivezla 182 migrantů a vyložila je v sicilském přístavu Messina.

Zatímco Salvini lodím zachraňujícím migranty zakazoval přistávat v italských přístavech, tak daleko měkčí přístup nové vlády zjevně evropské nevládní organizace povzbuzuje k vyšší aktivitě. 23. září španělská neziskovka Otevřená náruč oznámila, že obnoví záchranu migrantů na palubě plavidla Astral.

V srpnu se Otevřená náruč se svou záchrannou lodí stejného jména zapojila do třítýdenních přetahování s italskou vládou, která odmítala tomuto plavidlo přistání v italských přístavech. Poté, co přes tucet migrantů skočilo přes palubu a pokusilo se na pobřeží doplavat, tak sicilský prokurátor Luigi Patronaggion 20. srpna nařídil, aby Otevřená náruč zakotvená kilometr od Lampedusy připlula na Sicílii a pasažéři se mohli vylodit. Následné video pak ukázalo, jak Otevřená náruč ty skoky přes palubu zinscenovala, aby tak zmanipulovala veřejné mínění. Italské úřady později tuto loď zabavily.

Španělská vláda slíbila, že k neziskovce Otevřená náruč zaujme tvrdší linii. 21. srpna řekla úřadující španělská místopředsedkyně vlády Carmen Calvo rádiu Cadena SER, že Otevřená náruč neměla povolení převážet migranty a může dostat pokutu 900 000 € za porušování plavby u pobřeží Libye. Ale taková hrozba zjevně neziskovku Otevřená náruč neodstrašila. Ta teď říká, že bude migranty zachraňovat v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem.

Neziskovky jako Otevřená náruč tvrdí, že hrají neocenitelnou roli záchranou životů uprchlíků a žadatelů o azyl prchajících před válkou a útlakem ve svých domovských zemích. Statistiky ale ukazují něco jiného.

Z těch, co do Itálie po moři dorazili během prvních šesti měsíců 2019, jich bylo 600 (21%) z Tuniska; 400 (14%) z Pákistánu; 300 (10%) z Alžírska; 300 (10%) z Iráku; 200 (7%) bylo z Pobřeží slonoviny; 200 (7%) z Bangladéše; 100 (3,5%) bylo ze Súdánu; 100 (3,5%) z Íránu; 100 (3,5%) z Maroka; a 50 (1,7%) z Egypta, uvádí UNHCR.

Data tedy ukazují, že většina migrantů připlouvajících do Itálie jsou ekonomičtí migranti, nikoliv uprchlíci utíkající z válečných zón.

V řadě případů jsou migranti připlouvající do Itálie těžcí zločinci dělající ze sebe uprchlíky. 26. září hlásily italské noviny Il Giornale, že německá záchranná loď zvaná Sea Watch 3, která v červnu nabourala do italského plavidla ochrany hranic, které se pokoušelo ji zastavit v cestě k pobřeží, umožnila, aby se na Lampeduse vylodili tři pašeráci lidí dělající ze sebe uprchlíky.

Ten Guinejec Mohammed Condé a dva Egypťané Hameda Ahmed a Mahoud Ashuia byli nedávno zatčeni v Messině. Obvinili je, že v Libyi provozovali tábor zadržování migrantů, kde údajně migranty ze subsaharské Afriky, co se snažili dostat do Evropy, mučili, znásilňovali, unášeli a dokonce i vraždili. Il Giornale hlásili, že nová italská vláda se pokoušela tyto informace o jejich zatčení před obecnou veřejností utajit, ale stejně to do médií uniklo.

Mezitím se 23. září v hlavním městě Malty Valletta sešli ministři vnitra Francie, Německa, Itálie a Malty, aby zde dohodli předběžný návrh na to, že ti ztroskotaní migranti budou „dobrovolně přerozdělováni“ po celé Evropské unii.

Tento čtyřbodový plán, který bude předložen ministrům vnitra všech 28 členských států EU na summitu v Bruselu 17-18. října má nové italské vládě v její snaze pomoci předvedením „celoevropské solidarity“.

V minulosti žádný takový návrh neuspěl a není žádný důvod domnívat se, že tentokrát tomu bude jinak, hlavně proto, že ten koncept údajné evropské solidarity je mýtus. Prozatím s redistribucí migrantů souhlasilo jen šest států EU: Francie, Německo, Řecko, Itálie, Malta a Španělsko.

Italský ministerský předseda Giuseppe Conte trvá na tom, že záležitost migrace „už nesmí přiživovat anti-evropskou propagandu.“ Rovněž řekl, že ne už tak tvrdá linie vlády vůči ilegální migraci se zakládá na „nové formuli humanismu.“ Novými ministrem vnitra jmenoval Luciana Lamorgese, kariérního byrokrata, který má k imigraci umírněné postoje. Italská žurnalistka Annalisa Camilli tuto změnu vysvětlila:

„Itálie v podstatě Evropě říká: rušíme minulou politiku. Je to velké poselství, že Itálie se rozhodla vrátit se zpět do jednotného šiku po bok Německa, Francie a Španělska, místo aby se spřáhla s anti-imigračními zeměmi, jako je Maďarsko a Polsko pod bývalým krajně pravicovým ministrem vnitra Matteo Salvinim.“

Salvini tu novou vládu odsoudil, že je to vláda „uplichtěná Paříží a Berlínem, zrozená ze strachu ze ztráty koryt, která postrádá byť i špetku cti a nemá žádné ideje, se špatnými lidmi na špatných místech.“

Salvini rovněž Conteho obvinil z opětovného otevření stavidel masové migrace:

„Conte znovu otevřel italské přístavy, vyloďování migrantů poprvé po dvou letech zase narůstá,“ řekl v interview s televizí Sky Tg24.

Rovněž tweetnul: „Nová vláda zase otvírá přístavy, Itálie už je zase UPRCHLICKÝM TÁBOREM Evropy. Jsou to zlovolní ministři, kteří nenávidí Italy.“

Od té doby, kdy Salvini v červnu 2018 oznámil svoji imigrační politiku tvrdé linie, počet migrantů přijíždějících do Itálie – i těch, co zemřeli nebo zmizeli na moři – významně poklesl. Počet příchozích se podle vysokého komisaře pro uprchlíky Spojených národů propadl z 119 369 v roce 2017na 23 370 v roce 2018, což je 80% propad. Ve stejné době počet zahynuvších a nezvěstných spadl z 2 873 na 1 311, pokles o více než 50%.

Podobný trend pokračoval v roce 2019; 2 800 migrantů do Itálie po moři dorazilo mezi lednem a červnem 2019, v porovnání s 16 000 během stejného období stejných šesti měsíců roku 2018 a s 83 800 v roce 2017, uvádí UNHCR.

Tento útlumový trend se jasně obrátil, jakmile do úřadu v září nastoupila nová vláda, jak ukazují data od IOM.

Tento návrat masové migrace do Itálie nejspíš dotlačí italské voliče do náruče Salvinimu, který je teď nejdůvěryhodnějším politikem Itálie, jak ukazuje nový průzkum zveřejněný 19. září novinami Il Giornale. Průzkum rovněž odhalil, že Salviniho strana Liga je teď v Itálii nejpopulárnější politickou stranou, a že kdyby byly volby dnes, tak Salvini s velkým náskokem vyhraje.

„Tato nová vláda nebude unikat soudu italských voličů moc dlouho,“ tweetnul Salvini. „My jsme připraveni. Čas je gentleman. Nakonec to budeme my, kdo vyhraje.“

by Tyler Durden

Sun, 09/29/2019 – 08:10

Authored by Soeren Kern via The Gatestone Institute,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/italy-salvini-out-migrants

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x