Pondělí, 20 května, 2024
Home EKONOMIKA Salvini v Itálii očekává revoltu, pokud nedostane 100 miliard euro výkupu z...

Salvini v Itálii očekává revoltu, pokud nedostane 100 miliard euro výkupu z dluhů

Populistický italský senátor Matteo Salvini varoval, že bez balíčku mohutné ekonomické pomoci o výši nejméně 100 miliard euro na nápravu ekonomických dopadů koronaviru by v Itálii mohla vypuknout revolta.

Tento vůdce strany Liga a bývalý místopředseda vlády levicovou koaliční vládu vedenou Giusepe Contem, varoval, že současná trpělivost Italů zavřených doma v karanténě by mohla snadno vykypět do hněvu, pokud nebudou zavedena nápravná opatření.

„Určité projevy toho už máme. Lidé se začínají chovat neočekávaným způsobem, to chce však určité záruky,“ řekl Salvini.

Tento bývalý ministr vnitra dodal, že už mluvil se spoustou lidí počínaje vlastníky malých podniků až po dělníky a že ti všichni jsou „připraveni podstoupit oběti,“ chtějí však od vlády ujištění, že budou ekonomicky zajištěni, hlásí Il Giornale.

„Je tudíž nutno začít okamžitě jednat,“ řekl Salvini s tvrzením, že peněz je třeba více teď než až po týdnech či měsících, když už hněv dosáhne bodu varu.

Z Itálie se stalo globální epicentrum wuhanského viru, když v uplynulém týdnu ve středu odpoledne překonala oficiální úmrtností 5 000 mrtvých ze 74 000 potvrzených případů Čínu.

V některých, epidemií nejvíce postižených oblastech země, jako je severní město Bergamo, vedlo přetížení nemocnic k jejich uvedení do výjimečného stavu, když krematoria nestíhala pálit počty obětí.

Senátor Salvini předtím Conteho vládu káral, že selhala při zastavení počátečního šíření viru v prvních dnech epidemie, když říkal, že se nedělalo dost, aby se bránilo do země vstupovat nakaženým lidem.

Když se začaly první případy množit, zašel Salvini tak daleko, že nabídl, že vstoupí do vlády národní jednoty, aby s tou epidemií pomohl bojovat, byl však příslušníky levicové koalice odmítnut.

MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

26 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/26/salvini-expect-revolt-in-italy-without-100-billion-euro-bailout/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x