Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Šéf Jezuitů: Žádná země nemá právo odmítat migranty

Šéf Jezuitů: Žádná země nemá právo odmítat migranty

ROME — Nejvyšší generál Jezuitů tento týden vyhlásil, že žádná země nemá právo odmítat migranty, přičemž prohlašoval, že země patří všem.

„Výzvou, se kterou se musí potýkat země přijímající migranty, není jen přijmout je, ale také se s nimi integrovat, což znamená přijmout ten přínos, který imigranti přináší,“ řekl jezuitský otec Arturo Sosa Abascal v interview s Tempi.it.

„Oni totiž přichází, aby přispěli svým přínosem, který je daleko větší než ten přínos pro ně, jakého se dostane od hostitelské země jim,“ tvrdil zjevně bez nějakých dokladů o uvedeném.

„Italové si musí vzpomenout na svoji vlastní zkušenost,“ pokračoval.

„Přicházeli do Latinské Ameriky včetně mé země Venezuely a byli tam vítáni; stali se součástí společnosti jako všichni ostatní a dnes tam vůbec nejsou považováni za ‚odlišné‘,“ řekl v rámci dost pochybného srovnávání mezi převážně legální migrací Italů do Jižní Ameriky a Evropy a mezi převážně divokou migrační krizí.

„V Evropě musíme už konečně uznat ten přínos, jaký migranti znamenají pro společnosti, které je přijímají, a poděkovat jim za něj,“ dodal tento Jezuita.

Pak v jednom ze svých o něco kontroverznějších tvrzeních řekl otec Sosa, že národy nemají žádné právo, opevňovat své hranice, protože konec konců, země patří všem.

„Nevidím tu žádný konflikt práv – těch, která náleží migrantům, a práv těch, kteří už na takovém místě žijí – nýbrž v tom vidím ohromnou příležitost pro mezilidský dialog, aby se tím stěhováním populací v důsledku různých důvodů jako války, perzekuce, chudoba a hledání lepšího života konečně už vytvořilo univerzální bratrství,“ řekl.

„Práva všech jsou přeci stejná. Prvořadé je uznání lidských bytostí, že jsou si rovny se všemi ostatními lidskými bytostmi,“ řekl.

Když přišla řeč na problematiku moderních politických hnutí, tak otec Sosa řekl, že nebezpečný je populismus, o němž prohlašoval, že jde přeci o autoritářské hnutí.

„Existují různé ty populismy a také ty suverenismy, které nalézáme v rámci všelijakých takových těch fundamentalismů,“ řekl, kdy „suverenismus“ je termín pro takové, kteří propadli víře v nezávislý národní stát.

„Populismus to je taková zástěrka skrývající různé formy autoritářství zahaleného do hávu zastupování lidu. Ten využívá ve velké míře nízkou rozlišovací schopnost těch, co na něj naletí,“ vysvětloval s dodatkem, že představuje „formu ideologie.“

„Jednou věcí je politická idea, ale něčím už jiným je ohavná ideologie,“ tvrdil.

Dan Kitwood/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

24 Aug 2019

Co k tématu říká další jezuita papež František:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/08/24/jesuit-chief-no-country-has-the-right-to-turn-away-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x